Siyah Noktaları Geçirmenin 5 Farklı Yolu

Siyah Noktaları Geçirmenin 5 Farklı Yolu

Çözümü her ne kadar basit görünse de, siyah noktalardan nasıl kurtulacağını gerçekten biliyor musun? Yalnızca siyah nokta bantlarıyla bu görünümden anlık olarak kurtulmak, ne yazık ki siyah noktaları önlemiyor. Bunun yerine, doğru ürünlerle, düzenli şekilde bakım yapmalı, cildini arındırmalı ve temizlemelisin.  Burundaki siyah noktaları tedavi etmek, geçirmek için bizim tercih ettiğimiz bakım önerilerini merak edenleri yazımızın devamına alalım! Siyah noktalardan nasıl kurtulacağını anlatıyoruz. 

1. AHA/BHA serumları kullan:

AHA/BHA serumları kullan

Siyah noktalar, sebum fazlası ve pürüzlü cilt görünümü için kömür içeren ürünleri kullanmaya özen gösteriyoruz. AHA + BHA kömür içeren cilt bakım ürünleri, ciltteki kirden ve fazla yağdan kurtulmamıza yardımcı oluyor. Özellikle tıkanmış gözenekleri derinlemesine arındıran kömür, siyah noktaların görünür şekilde azalmasına destek oluyor.

Kömür içeren ve bizim de kullandığımız favorilerimizden biri, Garnier AHA + BHA Kömür Cilt Kusurları Karşıtı Serum%4 oranında AHA, BHA, niasinamid ve kömür içeren bir formüle sahip olan bu serum cilde peeling yapıyor ve cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Siyah renge sahip olan bu serum, cilt tarafından hızlı emiliyor ve yüzde iz bırakmıyor. Bu çok sevdiğimiz üründe  Kömür içeren arındırıcı formülü ve AHA, BHA gücüyle siyah noktalarımıza siyah bir nokta koymamızı sağlıyor. Cildimizdeki inatçı siyah noktaların azalmasına, yağlanmaya engel oluyor. Cildimiz daha mat ve sağlıklı görünmeye başladı. Daha ne olsun? :)

2. Cildini günlük olarak temizle:

Cildini günlük olarak temizle:

Siyah nokta görünümüne engel olmak istiyorsan cildini mutlaka düzenli olarak temizlemen gerekir. Cildini düzenli olarak temizlediğinde, gün içinde cildinde biriken yağın, kirin gözeneklerine dolmasını engellemiş olursun. Böylece de siyah nokta oluşumuna engel olmuş olursun. Yukarıda da önerdiğimiz Garnier Kömürlü 3'ü 1 Arada’yı günlük olarak cildini temizleme amaçlı kullanabilir, cildini her gün derinlemesine arındırabilirsin.

Siyah noktaları sıkmak zararlı mı? Siyah nokta sıkmak, siyah noktaların yayılmasına ve yüzde iz kalmasına yol açabilir. Siyah noktaları sıkmak, siyah noktaların kalıcı olarak tedavi edilmesini de sağlamaz. 

3. Cildini düzenli olarak arındır:

Cildini düzenli olarak arındır

Cildini düzenli olarak temizlemenin yanında, arındırmayı da unutmamalısın. Cildinin ihtiyacına göre haftada 2 ya da 3 kez peeling yapmalı, tıkanmış gözeneklerini temizleyerek cildinin arınmasını sağlamalısın. 2 farklı boyutta peeling parçacıkları içeren Garnier Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Peeling, kömür, yaban mersini ve salisilik asit içeriği ile siyah noktaların görünür şekilde azalmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda siyah noktaların tekrar oluşmasına da engel oluyor.

Siyah nokta en kolay nasıl çıkar? Siyah noktalarını kolay bir şekilde arındırmak için buhar maskesi yapabilirsin. Unutma, buhar maskesi geçici bir siyah nokta çözümüdür. Kalıcı siyah noktaları geçirmek için cilt bakım rutinine dikkat etmelisin. 

Siyah noktalar kendiliğinden geçer mi? Evet, bazı siyah noktalar kendiliğinden geçebileceği gibi bazıları ise inatçıdır. İnatçı olan siyah noktalar için mutlaka cilt bakımı önerilir. 

4. Spor aktiviteleri sonrasında cildini temizlemeyi unutma:

Spor aktiviteleri sonrasında cildini temizlemeyi unutma:

Terleme, kir, bakteri ve ölü deri hücreleriyle birleşerek gözeneklerimizi tıkayabilir ve siyah noktalara yol açabilir. Bu yüzden bir antrenmandan veya aşırı terlemeye neden olan herhangi bir aktiviteden önce ve sonra yüzünü temizlemeni öneririz.

5. Bölgesel bakım yap:

Bölgesel bakım yap:

Yüzünün sadece burun veya çene gibi belirli bir kısmında siyah noktalar oluşuyorsa, kullandığın ürünleri tüm yüzüne uygulamana gerek yok. Özellikle, yalnızca T bölgesi dediğimiz alın, burun ve çenede yağlıysa, bu bölgede siyah noktalar çıkıyor ama yüzünün geri kalanı hassassa, bölgesel uygulayabileceğin ürünleri tercih etmeni öneririz.

Kömür ve salisilik asit içeren formülü ile Garnier Kömürlü Siyah Nokta Karşıtı Soyulabilen Maske, siyah noktalara neden olan kiri ve fazla sebumu etkili şekilde T bölgesinden temizliyor. Maskeyi T bölgesine, kalın bir tabaka halinde uyguluyoruz ve kuruyunca soyarak çıkartabiliyoruz. Bu sayede de sadece 1 kullanımda gözeneklerimiz gözle görülür şekilde arınıyor.

Burundaki siyah noktalar nasıl yok olur? Yüzde en çok burun bölgesinde siyah nokta yer alıyor. T bölgesindeki siyah noktalar için soyulabilen maskeler harika bir seçenek! Burun bandı yerine soyulabilen maskelerle siyah noktalarını azaltabilir ve gelecekte siyah noktaların daha az çıkmasına yardımcı olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?