TikTok Trendi: Notox Nedir?

TikTok Trendi: Notox Nedir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Geçip giden zamanı durdurmak mümkün değil, biliyoruz. Ancak zamanın cildimizde bıraktığı izleri silmek için her gün yeni bir medikal cilt bakım uygulaması ortaya çıkıyor. Son dönemlerde TikTok’ta karşımıza çıkan notox da işte bunlardan biri!

Artık gülmediğinde bile yüzüne yerleşmiş derin mimik çizgilerin varsa notox işlemiyle tanışmak için çok geçerli bir nedenin var demektir. Her daim genç görünmeye asla hayır demeyeceğin için bu tanışmadan fazlasıyla memnun olabilirsin. Sosyal medyanın popüler cilt bakım trendlerinden biri olan notox nedir ve diğer yaşlanma karşıtı profesyonel cilt bakımlarından ne farkı var aslında biz de yeni öğrendik sayılır. E hadi o zaman, notox ne işe yarar ve notox kimler için uygun gibi soruların yanıtlarını şimdi sen de yakından öğren! 

Notox Nedir?

Notox Nedir?

Notox, radyofrekans dalgalarıyla ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmayı hedefleyen bir kas iyileştirme işlemi. Botox işlemine alternatif olarak geliştirilen ve günümüzde oldukça trend olan notox yöntemi, zamanla ciltte kalıcı hale gelen ve derinleşen çizgilere karşı maksimum oranda çözüm vadediyor. Genç bir cilde sahip olmanın kestirme bir yolunu sunan notox, yüz bölgesindeki belirgin kırışıklık görünümlerini ortalama iki ay içerisinde maksimum düzeyde azaltabiliyor.

Notox ve Botox Arasındaki Fark Nedir?

Notox ve Botox Arasındaki Fark Nedir?
 • Botox işlemi kasları felç ederek dondurmayı ve kırışıklık görünümünü ortadan kaldırmayı hedefliyor. Notox uygulaması ise botox’un aksine kasları felç etmek yerine gevşeterek rahatlatıyor ve kırışıklık görünümüne neden olan gerginliği gidermeye yardımcı oluyor. 

 • Botox uygulamasında cilt altına potansiyel toksik etkiye sahip kimyasallar enjekte edilirken, notox’ta yalnızca cilt altına radyofrekans dalgaları gönderiliyor. 

 • Botox işleminde iğneden kaynaklı ağrı ve olası bir enfeksiyon riski bulunurken, notox uygulaması acısız ve çok daha risksiz bir sonuç sağlıyor. 

 • Notox, botoks’un aksine doğal yüz ifadesini büyük bir oranda koruyor ve mimik kullanımlarına izin veriyor. Böylece ciltte yapay bir gergin görünüm oluşmasının da önüne geçiyor. 

Notox İşlemi Nasıl Yapılır?

Notox İşlemi Nasıl Yapılır?

Neştersiz gençleşme yöntemlerinden biri olan notox uygulaması, botox’tan farklı olarak cilde herhangi bir madde enjekte etmeden uygulanıyor. Notox işleminde uzman dermatologlar tarafından cilt altına önce radyofrekans veriliyor, daha sonra cilde gerginleştirici etkiye sahip bir serum uygulanıyor. 

Ağırlıklı olarak kaş kenarlarına, göz çevresine ve alın bölgesine uygulanan bu yöntemde radyofrekansın dalga boyutu kırışıklıkların miktarına göre ayarlanıyor. Bu sayede çok daha etkili bir sonuç elde etmek mümkün oluyor. Notox uygulaması, aynı zamanda tamamlayıcı bir cilt masajıyla destekleniyor. Genellikle gençleştirici formüle sahip yüz serumu çeşitleriyle yapılan masajlar, cildin nem dengesini korumasına ve kırışıklık görünümünün azaltmasına yardımcı oluyor. 

Editörün Önerisi: İnce çizgi ve kırışıklık görünümlerini gidermek için notox işlemini yaptırmaya kararlıysan uygulama sonrasında cilt bakım serumlarıyla bu süreci daha başarılı hale getirebilirsin. SkinCeuticals CE Ferulic ve SkinCeuticals H.A. Intensifier cilt bakım serumları bu aşamada seçeneklerin arasında yer alabilir. 

Yüzde 15 saf C vitamini içeren bir yaşlanma karşıtı antioksidan serum olan CE Ferulic, sıkılık kaybı problemini gözle görülür bir şekilde azaltıyor. H.A. Intensifier ise hyalüronik asitle zenginleştirilmiş formülü sayesinde kazayağı çizgilerinin yanı sıra dudak çevresi ve yanaktaki mimik çizgilerinin görünümünü de hafifletiyor.

Notox Ne İşe Yarar?

Notox Ne İşe Yarar?
 • Notox uygulaması kırışık görünümü azaltarak daha genç, dolgun ve bakımlı bir cilt görünümü elde etmeye olanak tanıyor.

 • Kaş ortası ve göz altı gibi botox uygulamasının yapılmadığı alanlarda etkili bir seçenek oluyor. 

 • Cildin daha dinç görünmesine destek olan notox yöntemi, bunu yaparken yüzün doğal ifadesini de bozmuyor. 

Notox Kimler için Uygun?

Notox Kimler için Uygun?
 • Alın kırışıklıkları ve kaş ortasında derin çizgilere sahip olanlar

 • Göz çevresinde kazayakları veya kırışıklıkları olan kişiler

 • Mat ve solgun görünen bir cilde sahip olanlar

 • Cilt sarkmasından şikayetçi olan bireyler 

Notox uygulaması daha genç ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak için hemen herkesin tercih edebileceği bir yöntem. Mimiklere zarar vermeden daha gergin bir cilt görünümü oluşturan notox, bu yönüyle özellikle de dünyaca ünlü film yıldızlarının sıklıkla tercih ettiği cilt bakım uygulamaları arasında yer alıyor. 

Notox’un sunduğu etkileri cildine taşımak için hemen şimdi harekete geçmeye ne dersin? Hadi, işlem sonrası rutinin için alışverişini şimdiden yap!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?