​Uzun yüzler için en ideal 5 saç modeli


Yüzü oval olan kadınlar için saç kesimi çok önemlidir. Doğru saç modeli sayesinde yüz hatlarını yumuşatabilir, daha köşeli gösterebilirsin. Peki, doğru saç modeli nedir ve hangi ünlüleri örnek almalısın? Uzun yüze sahipsen Blake Lively'i takip edebilirsin. Şimdi senin için uygun olan saç kesimlerini açıklıyoruz.

Bob kesim

Bob kesim

Bob kesim saçlar 2016 yılının en büyük trendlerinden. Oval yüze sahip olanlar, çene hizasında kestirdikleri saç modeli ile çok daha modern görünecekler. Bu saç modelinin diğer avantajı ise, şekillendirme kolaylığıdır. Sadece saç köpüğü kullanarak saçlarına doğal dalga görünümü verebilirsin.

Omuz hizası saç kesimi

Omuz hizası saç kesimi


Eğer saçlarını küt kestirecek cesaretin yoksa sana uzun bob yani omuz hizasındaki saç modellerini öneriyoruz. Birçok ünlünün de kullandığı bu saç kesimi sayesinde yüz hatların dengelenecektir. Saçlarını omuz hizasında kestirdikten sonra düz fönlemek yerine dalgalı şekillendirmelisin.

Kâküllü saç modelleri

Kâküllü saç modelleri

Yüzü uzun olanlar saçlarına kakül kestirerek, alınlarını gizleyebilirler. Böylece uzun yüzün daha küçük görünecektir. Saçlarını yıkadıktan sonra saç boylarına ve saç uçlarına yağ içeren durulanmayan bakım kremi sürerek saçlarının kabarmasını ve elektriklenmesini önleyebilirsin. Böylece kaküllerini daha rahat kullanacaksın.

Editörden öneri: Durulanmayan bakım kremi olarak bizim favorimiz Elseve Mucizevi Saç Güzelleştirici Krem! Sen de saçlarının pürüzsüz görünebilmesi için bu kremi kullanabilirsin. 

Yandan ayrılmış saçlar

Yandan ayrılmış saçlar


Uzun yüze sahip olanlar saçlarını ortadan ayırmak yerine yandan ayırmalılar. Böylece saçlarının üzeri daha hacimli olacağından yüz şeklin daha dengeli görünecektir. Yandan ayrılan saçları 2016 yılının moda haftalarında sık sık gördük, sen de o görünümlerden ilham alabilirsin.

Ombreli saçlar

Ombreli saçlar


Son yılların en popüler saç modellerinden olan ombre modeli saçlar, saçlarında farklı geçişler sağladığı için yüzünü orantılı gösterecektir. Sen de saçlarında iki farklı rengin uyumunu taşımak istiyorsan ombre saç modasına göz atmalısın.

Photo Credit: pinterest.com, gettyimages.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala