Yağlı Cildini Kontrol Altına Almak İçin 4 Kurtarıcı Ürün

Yağlı Cildini Kontrol Altına Almak İçin 4 Kurtarıcı Ürün

Yağlı cildinin gün için parlaması artık seni rahatsız etmeye başladıysa cilt bakımında değişikliğe gitme zamanı geldi demektir. Yağlanmaya meyilli olan ciltlerde siyah nokta ve akne oluşumu da zaman zaman görülebiliyor. Cilt kusurlarını kontrol altına almak ve cildinin doğal mat görünmesini sağlamak için sebum üretimini kontrol altına alacak ürünler kullanmalısın. Merak etme, yağlı cilt bakımı için onlarca yeni ürün almana gerek yok. Sadece 4 ürünle cildindeki yağlanmayı kontrol altına alabilir ve yüzündeki yağ üretimini dengeleyebilirsin. Yağlı ciltlerin ihtiyaç duyduğu en iyi 4 cilt ürününü anlatıyoruz. 

L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

L'Oréal Paris Nem Terapisi

Yağlı cilde sahip olanların ağır ve yoğun nemlendirici kullanmaları yüzde daha fazla yağlanmaya yol açabiliyor. Bunun yerine hafif ve doğal içeriklere sahip olan nemlendiriciler cildinde daha hızlı emilir ve yapışkan bir his bırakmaz. Karma ve yağlı ciltlere en çok önerdiğimiz nemlendirici L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu oluyor. 

İlk başta şu konuda bir netleşelim: Cildinin yağlı olması nemlendiriciye gerek olmadığını göstermez. Her cilt tipi mutlaka nemlendirici kullanmalı. Yağlı cilde sahip olanlara parlama yapmayan ve yağ dengesini kontrol altına alan nemlendiricileri öneriyoruz. Nem Terapisi, Aloe vera suyu ve Hyaluronik asit içeriyor. Cildi nemlendirme özelliği olan bu içerikler, yüzünde hızlı emiliyor ve parlamaya sebep olmuyor. 72 saat boyunca nemlendirme etkisi olan Loreal nemlendiricini sabah ve akşam temiz cildine uygulayabilirsin. Su bazlı likit dokusu sayesinde cildini ferahlatan ve yumuşacık görünmesini sağlayan bu nemlendiriciyi yağlı cilde sahip olanlar çok sevecek. 

Garnier Saf ve Temiz 3’ü 1 Arada: Temizleyici, Peeling, Maske

3’ü 1 Arada: Temizleyici, Peeling, Maske

Yağlı cilt tipine sahip olanların ihtiyaç duyduğu içeriklerin başında Salisilik Asit geliyor. Salisilik asit, yağda ve suda kolay çözündüğü için gözeneklere hızlı bir şekilde nüfuz ediyor ve gözenek görünümünü azaltıyor. Gözenekleri temizler, sıkılaştırır ve siyah nokta oluşumunu azaltır. 

Garnier Saf ve Temiz 3’ü 1 Arada Temizleyici, Peeling, Maske formülündeki okaliptüs özü, salisilik asit ve çinko türevi sayesinde cildini derinlemesine temizliyor, peeling ve maske görevlerini başarıyla tamamlıyor. Günlük ihtiyacına göre Garnier cilt bakım ürününü istersen yüzünü temizlemek için, peeling yapmak için veya cildinde daha uzun süre tutarak maske için kullanabilirsin. Karma ve yağlı ciltler için önerilen Garnier Saf ve Temiz 3'ü 1 Arada cilt bakım ürününü kullananlar cildinde parlamanın azaldığını ve doğal bir matlık geldiğini söylüyor. 

Peeling Etkili La Roche Posay Effaclar Serum

Peeling Etkili La Roche Posay Effaclar Serum

Yağlı ve akneye eğilim gösteren cildin varsa, cildindeki genişlemiş gözenekleri, cilt lekelerini ve diğer cilt kusurlarını tahmin edebiliyoruz. Yağlı ve parlamaya eğilimli olan cildini kusursuzlaştırmak için serum kullanımına özen göstermelisin. La Roche Posay’in Effaclar serumu içeriğindeki 3 farklı asit ve niasinamid sayesinde cilt kusurlarını ve lekelerini azaltmayı amaçlıyor. 

Effaclar serumu düzenli kullandığında cildinde peeling etkisi yaratıyor. Kısaca, cildini yeniliyor, leke görünümlerini azaltıyor ve cildinin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Akneye eğilimi olan ciltlerde sık sık karşılaştığımız lekeler, siyah noktalar ve genişlemiş gözenekler Effaclar Serum sayesinde sadece eski fotoğraflarda kalacak. Serumu sabahları cildine 3-4 damla kadar uygulayabilirsin. Hızlı emilen formülü cildinde hızlı emilir ve ağırlık yaratmaz. Sakınunutma, serum kullandıktan sonra cildini mutlaka güneşten korumalısın. Serum uygulamasından sonra SPF 30 ve üzeri olan yüz güneş kremini uygulayarak dışarı çıkabilirsin. Evet, kış ayları da buna dahil! 

Garnier Saf Kömür Siyah Kağıt Maske 

Garnier Saf Kömür

Parlamaya eğilimli olan cilde sahipsen düzenli olarak kağıt maske kullanarak cildindeki parlama ve yağlanmayı kontrol altına alabilirsin. Cilt bakımı yapmanın en pratik yolu kağıt maskelerden geçiyor. Hazırlık yapmana gerek kalmadan kağıt maskeyi cildine uygula ve cildini matlaştırmaya başla. 

Garnier Saf Kömür Siyah Kağıt Maskesi içeriğindeki siyah çay yaprağı, LHA, Hyaluronik asit sayesinde cildin matlaştırma özelliğine sahip. Garnier siyah kağıt maske, cildine nem ve arındırma etkisi sağlarken bir yandan da yağlanmayı azaltarak cildindeki parlamayı kontrol altına alıyor. Dışarı çıkmadan önce kağıt maskeyi uygulayarak gün boyu cildinin nemli, temiz ve mat görünmesini sağlayabilirsin. Sadece bir Garnier kağıt maske, bir haftalık nemlendirici kullanımına eşit! Cildinin ihtiyacı olan nemi sağlarken bu kadar mat bir sonuç çıkarmasına çok şaşıracaksın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?