Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli önerileri!

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli önerileri!

Yağlı cilde sahip olanlar buraya! Bize en çok sorduğunuz yüz yıkama jeli önerilerini hazırladık. En iyi yüz yıkama jellerinden birini seç ve yüzünü yağlandırmadan temizlemenin keyfini çıkar!

Yağlı cilde sahip olanlar, yüz yıkama jeli sorunsalını çok iyi bilirler. Bazı yüz yıkama jelleri cildin yağlanmasına, sabahları uyandığında T bölgesinin parlamasına yol açar. Yağlı cilde sahip olanlar nasıl yüz yıkama jeli kullanmalı? Cilt bakımının en önemli adımı olan yüz temizleme dosyasını açıyoruz. Yağlı ciltlere uygun en iyi 5 yüz yıkama jelini aşağıda bulabilirsin. 

La Roche Posay Effaclar Jel

La Roche Posay Effaclar Jel

Yüzün yağlı ise akne ve siyah nokta problemine de yatkın demektir. Yağlı ve parlamaya meyilli olan ciltler için aklımıza ilk gelen yüz yıkama jeli önerisi La Roche Posay Effaclar Jel oldu. Yağlı ve karma ciltler arasında ikonik bir yere sahip olan Effaclar Jel, bu kadar popüler olmayı sonuna kadar hak ediyor.

Effaclar Jel'in hassas ciltlere uygun olması ve cilt ile uyumlu pH değerleri sayesinde cildinde kaşıntı, kızarıklık veya sertlik gibi sorunlarla karşılaşmazsın. Formülündeki Çinko pidolate ise cildindeki fazla yağ üretimini kontrol altına alır, T bölgesindeki parlamayı azaltır. Effaclar Jel'in cildi kusursuz temizlemesi ve makyaj kalıntılarını cildinden çekip çıkarmasını saymıyoruz bile! Yüzde yağlanma yapmayan yüz yıkama jeli arayanlar La Roche Posay Effaclar Jeli çok sevecek. 

Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli

Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli

Dur tahmin edelim, yağlı cildinde geniş gözenek problemi yaşıyorsun. Aslında geniş gözenekler hem kuru ciltte, hem yağlı ciltte karşımıza çıkabiliyor. Fakat yağlı ciltlerde daha fazla siyah nokta oluşumu olduğu için geniş gözenekler daha büyük problem olabiliyor. 

Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli %96 doğal kaynaklı içeriklere sahip. Formülündeki Hyaluronik Asit ve Aloe Vera sayesinde cildini temizlemekle kalmıyor aynı zamanda cildinin ve gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlıyor. Yağlı cilde sahip olanlarda erken yaşta yüz sarkması daha fazla görülebiliyor. Erken yaşlılık belirtilerinden biri olan yüz sarkmasını kontrol altına almak için Hyaluronik asit içeren ve cildi sıkılaştırmayı hedef alan cilt bakım ürünleri kullanmalısın. Düzenli olarak Garnier yüz yıkama jeli kullandığında cildinin sıkılaştığını ve geniş gözeneklerinin küçüldüğünü fark edersin. Yağlı ciltler için uygun olan Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli'nin yüzde yağlanma yapmadığını söylememize gerek kalmadı, değil mi?

Kiehl's Blue Herbal Blemish Cleanser Treatment

Blue Herbal Blemish Cleanser Treatment

Yağlı ciltler için en uygun yüz yıkama jellerinden biri de Kiehl's Blue Herbal Blemish Cleanser Treatment Yüz Yıkama Jeli. Özellikle yağlı cilt ile birlikte sivilce, siyah ve beyaz nokta gibi cilt problemleri ile uğraşıyorsan Kiehl's yüz yıkama jelini çok seveceğine eminiz. 

Kiehl's yüz yıkama jeli aslında yeni değil, 1964’te formüle edilen orijinal Blue Astringent Herbal Lotion formülünden ilham alınan bu ikonik yüz yıkama jeli, cilt sorunlarını tedavi etmesiyle ünlü! İçeriğindeki salisilik asit, cilt yüzeyindeki ölü hücrelerinin giderilmesini ve cildin yenilenmesini destekliyor. Böylece yüz yıkama jeli kullanımından sonra kuruluk veya aşırı yağlanma gibi problemler ortadan kalkıyor. 

Lancome Mousse Eclat

Lancome Mousse Eclat

Yağlı cilde sahip olanlar gün içinde en çok ferahlık hissini özlüyor. Yağdan parlayan ve rahatsız hisseden bir cildin tertemiz hissetmesinden daha keyif verici ne olabilir ki? Lancome'un Mousse Eclat yüz temizleme köpüğü de tam olarak ciltte bu hissi yaratıyor. 

Papatya özleri içeren Lancome arındırıcı yüz temizleme köpüğü, cildin yumuşacık olmasını ve makyajın derinlemesine temizlenmesini sağlıyor. Düzenli olarak Mousse Eclat yüz yıkama köpüğünü kullandığında cildinin daha pürüzsüz olduğunu fark edersin. Köpük formdaki yüz temizleme jeli, suyla kullanılıyor. Islak yüzüne köpüğü uygula ve tüm yüzünü temizle. Köpük yüz yıkama ürünleri cilt yüzeyini temizlerken nemlendirme özelliğine de sahip. Lancome köpük temizleyici sonrasında cildinin yumuşacık hissine bayılacaksın. Malum, yağlı ciltlerde ferah ve yumuşak cilt hissi pek nadir olur. 

Vichy Normaderm Arındırıcı Jel

Vichy Normaderm Arındırıcı Jel

T bölgesinin sürekli parlamasından ve cildinin her daim yağlı görünmesinden sıkıldın mı? Yüzündeki sebum üretimini kontrol altına almak için Vichy Normaderm Arındırıcı Jel kullanabilirsin. Vichy yüz yıkama jelinin içeriğindeki çinko, bakır ve probiyotikler cildinin sağlıklı bir şekilde mat görünmesine yardımcı olur. İlk kullanımdan 7 saat sonra cildinde mat ve dengeli görünüm fark etmeye başlarsın. 

Normaderm Arındırıcı Jel kullanarak cildini düzenli temizlediğinde akne, siyah nokta, parlama ve geniş gözenekler gibi yağlı cildin getirdiği cilt sorunlarını geride bırakabilirsin. Gözeneklerinin düzenli temizlenmesi, cilt sorunlarının da kaynağından çözülmesine yardımcı olur. Vichy yüz yıkama jelinin cildini kurutmadan temizlemesini ve yüzünde istediğin o mat görünümü yaratmasını çok seveceksin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?