Yeni Yıla Cildin Hazır Mı? En Kolay Cilt Bakım Tüyolarını Bir Araya Getirdik!

Yeni Yıla Cildin Hazır Mı? En Kolay Cilt Bakım Tüyolarını Bir Araya Getirdik!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hepimiz canlı, sağlıkla parlayan bir cildin hayalini kuruyoruz ama günümüzde yoğunluktan, bazen de üşengeçlikten cildimize çok fazla özen göstermiyoruz. Aslında hayalindeki cilde ulaşmak sandığından daha kolay! Kazanacağın birkaç alışkanlık ve birkaç minik adımla kolayca günlük bakımını yapabilir, cildine özen gösterebilirsin. Nasıl olduğunu merak ediyorsan seni yazımızın devamına bekliyoruz. :)

1.Hem gündüz hem de gece nemlendir

Hem gündüz hem de gece nemlendir

Cildini ne zaman nemlendiriyorsun? Sadece sabah rutininde ya da sadece gece rutininde uyguluyor olabilirsin. Hatta sadece duştan çıktıktan sonra nemlendirmenin bile yeterli olduğunu düşünenler varmış! Aslında bunların hepsi yanlış… Doğru olan, hem sabah rutininde hem gece rutininde nemlendirici uygulamak. Nasıl cildimizi her gün su içerek nemlendiriyorsak, aynı şekilde susamış cildimizi de nemlendirmemiz gerek.

Eğer her nemlendirici kremi kullanamıyorsan, anında cildini nemlendirecek, hafif ama etkili bir nemlendirici arıyorsan da jel formdaki nemlendiricileri tercih etmeni öneririz. Jel formdaki nemlendiriciler arasında bizim favorilerimizden biri Garnier Hyaluronik Aloe Jel. Günlük kullanıma uygun, Hyaluronik Asit ve Aloe Vera içeren formülüyle cildimizi yoğun şekilde nemlendiren, jel dokusuyla cildimizin ferahlamasını sağlayan bu nemlendirici cildimizi nemlendirirken dolgunlaştırıyor. Özellikle yapış yapış ve yağlı his bırakmadan nemlendirme özelliğini çok seviyoruz. Hala denemediysen mutlaka bir şans vermeni öneririz. :)

2.Sık sık yüzüne dokunmamalısın

Sık sık yüzüne dokunmamalısın

Genelde fark etmeden yapılan bu alışkanlık, aslında yüzümüzde oluşan pürüzlerin, sorunların en büyük nedenlerinden. Farkında olmadan da olsa sık sık yüzüne dokunuyor, pürüzleri koparmaya çalışıyor, hatta gözeneklerini sıkmaya çalışıyorsan bu alışkanlığından bir an önce kurtulmanı öneririz. Yüzüne dokundukça ellerindeki bakterilerin, kirlerin yüzüne yayılmasına neden olursun. Bu da yüzündeki kusurların artmasına, hatta ilerleyen durumlarda enfeksiyon oluşumuna bile neden olabilir. Bu nedenle sağlıklı görünen bir cilt istiyorsan yüzüne dokunmaktan vazgeçmelisin.

3. Doğru cilt temizleyiciyi kullanmalısın

Doğru cilt temizleyiciyi kullanmalısın

Cildinin ihtiyacına uygun cilt temizleyici kullanımı oldukça önemlidir. Cildinin neme ihtiyacı varsa ve genelde cildini temizledikten sonra gerginlik hissi yaşıyorsan mutlaka cildini kurutmadan temizleyecek ürünler kullanmalısın. Cildimizi kurutmadan temizleyen ürünler arasında en sevdiğimiz temizleyicilerden biri Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli. Hyaluronik asit ve Aloe vera içeren formülüyle cildimizi temizler, gözeneklerimizin sıkılaşmasına destek olurken, aynı zamanda cildimizin ferahlamasını sağlıyor. Böylece cildimiz arınıyor, tazeleniyor. Sen de bu temizleme jelini kullanarak cildini kolayca temizleyebilir, arındırabilirsin. Her gün, sabah ve akşam temiz, ferah bir cilt için bizce kesinlikle denemelisin! :)

4.Cildine de takviye yap

Cildine de takviye yap

Sağlıklı cilt için dengeli beslenme önemlidir, hatta vitaminler açısından zengin beslenmek çok daha önemlidir. Ancak cildine takviye yapabilmenin birden fazla yolu var. Vitaminler, antioksidanlar içeren ürünlerle cildini besleyebilir, canlandırabilirsin. Örneğin cildine nar özleri içeren ürünlerle bakım yapabilirsin.

Antioksidanlar açısından zengin olan Nar özleri ve Hyaluronik Asit içeren formülüyle Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi bizim favorilerimizden. Yoğun nem sağlayan bu kağıt maske, cildimize ışıltı kazandırıyor, canlandırıyor, cildin anında rahatlamasına destek oluyor. Sık sık kağıt maske kullanarak cildine bakım yapabilir, nar özleriyle cildini canlandırabilirsin.

5.Makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlemelisin

Makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlemelisin

Ne sıklıkta makyaj yapıyorsun? Her gün makyaj yapsan da, arada bir yapsan da makyaj yaparken kullandığın fırçaları, makyaj süngerlerini temizliyor musun? Eğer temizlemiyorsan ve uzun süre bu şekilde kullanmaya devam ediyorsan en büyük cilt bakım hatalarından birini yaptığını söylemek zorundayız. Haftada bir bu malzemeleri mutlaka iyice yıkamalı, temizlemelisin. Makyaj fırçalarını, süngerlerini düzenli olarak temizlemediğinde, kullandıkça üzerlerinde bulunan bakteriler, kirler tüm yüzüne dağılır. Buna engel olmak için temizlemeyi unutmamalısın.

6.Makyajını temizlemeyi unutma

Makyajını temizlemeyi unutma

Makyaj fırçalarını temizlemek çok önemli ama yüzündeki makyajı temizlemeyi de kesinlikle unutmamalısın. Cildindeki makyajı temizlemek için uzun uğraşlar vermene de hiç gerek yok. Micellar su ile kolayca, tek adımda makyajını çıkartıp parlayabilirsin! :) Bizim bu konudaki favorimiz ise Garnier Micellar Gül Suyu.

Makyajımızı çıkardığımızda cildimizi solgun hissetmeyelim diye, cildimize parlaklık veren Gül suyu ve micellar gücü bu micellar suda birleşiyor. Böylece cildimiz makyajımızı çıkardığımızda bile solgun görünmüyor, parlıyor, temizleniyor ve daha canlı görünüyor. Makyajımızı tek adımda temizliyor, cildimizi arındırıyor ve parlaklık veriyor!

7.Uykunu al

Uykunu al

Sıkı dur; cildimize özenli davranmanın en kolay yolunu açıklıyoruz: Uyumak! :) Düzenli uyku sayesinde cildimiz çok daha canlı, aydınlık görünüyor. Ayrıca gece boyunca cildimizde hücre yenilemesi olduğu için gece saatlerinde uykuda olmadığımızda bu yenileme gerçekleşemiyor. Bu nedenle de cildimizde erken yaşlanma gibi belirtiler ortaya çıkabiliyor. Tabii bunun yanında uykusuzluk nedeniyle göz altlarımızda torbalar, mor halkalar da oluşabiliyor. İşte bu duruma engel olabilmek için her gün en az 7-8 saatlik uykunu almalısın.

8.Göz çevresi bakımını unutma

Göz çevresi bakımını unutma

Her ne kadar çoğumuz sadece yüzümüzün bakımına öncelik versek de göz çevremizin bakımını da atlamamalıyız. Göz çevremiz yüzümüzdeki en hassas, en ince deriye sahip bölge. Bu nedenle her zaman nemli tutup, özenli davranmamız şart. 

Göz çevresi bakımına özen göstermek istiyorsan, sen de bizim gibi sık sık göz maskelerinden yararlanabilirsin. Garnier Nem Bombası Kağıt Göz Maskeleri en pratik ürünlerden! :) Nem Bombası Göz Şişkinliğine Karşı Kağıt Göz Maskesi, Hyaluronik Asit ve Hindistan cevizi suyu içeren formülüyle göz çevresini nemlendirerek şişkinliğin azalmasına destek oluyor. Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi ise portakal suyu ve Hyaluronik asit içeriği ile göz altlarındaki torbaların, koyu halkaların görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Sen de yeni yıla cildini hazırlarken bu kağıt göz maskelerinden yararlanarak canlı bakışlar elde edebilirsin. :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?