Yeni yılı en güzel halinle karşılamak için yapman gerekenleri açıklıyoruz!

Yeni yılı en güzel halinle karşılamak için yapman gerekenleri açıklıyoruz!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yeni bir yıl, yeni kararlar, yeni hedefler, yepyeni anılar bizleri bekliyor! Önümüzdeki yeni yılı artık dört gözle beklediğimiz doğrudur! Tabii ki bu kadar heyecanla beklediğimiz yeni yıl için şimdiden aldığımız kararlar da var. Bu kararlardan biri de yeni yılı en güzel halimizle karşılamak. Eğer sen de bizim gibi yeni yılı en güzel halinle karşılamak istiyorsan bu önerilerimize mutlaka kulak vermelisin! O zaman hadi başlayalım! :)

1. Cildini nemlendir

Cildini nemlendir

Yoğun bir yaşam sürdürdüğümüzde, cilt bakımının en önemli adımı olan nemlendirmeyi bile yapamayabiliyoruz. Ancak cildimizi nemli tutmak, cilt sağlığımız için harikalar yaratacaktır. Bu nedenle, cildini en son ne zaman nemlendirdiğini hatırlamakta zorlanıyorsan, belki cilt bakımı rutinine "sık nemlendirme" adımını eklemenin zamanı gelmiştir.

Yeni yılı karşılamadan önce cildini nemlendirmeyi hedefleyerek ve sağlıklı, nemli, ışıltılı bir cilde sahip olma yolunda ilerleyebilirsin. Günlük cilt bakımı rutinine, Hyaluronik Asit gibi içeriklere sahip nemlendirici ekleyerek cildinin neme doymasını sağlayabilirsin.

Cildimizi anında neme doyurmak, susayan cildimizi nemlendirmek konusunda favori nemlendiricilerimizden biri, Garnier Hyaluronik Aloe Jel! Yeni yıla cildini hazırlarken, cildimizi önce Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeliyle kurutmadan temizliyoruz, ardından Hyaluronik Aloe Jel ile nemlendirirken dolgunlaştırıyoruz, son olarak da Hyaluronik Aloe Tazeleyici Kağıt Yüz Maskesi ile yoğun nem sağlarken cildimizi tazeliyoruz! :)

2.Yıllara meydan oku

Yıllara meydan oku

Yeni yıla hazırlanırken daha genç görünen bir cilde hangimiz “hayır” diyebiliriz ki? :) Yılların cildimizde bıraktığı kırışıklık görünümü, sarkma, elastikiyet kaybı gibi yaşlanma belirtileri için mutlaka önlem almak şart. Tabii ki bu önlemi de yaşlanma karşıtı bakımla alıyoruz. L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 serisinin kırışıklık karşıtı bakım kremleriyle cildimize özel bir bakım yapıyoruz.

L’Oréal Revitalift Lazer X3 kremlerinin içerisinde Hyaluronik Asit, konsantre Pro-Xylane gibi güçlü içerikler bulunuyor. Bu sayede de cildimizi yenileyip zamana meydan okuyabiliyoruz. Kırışıklık görünümünün azalmasına, cilt dokumuzun düzelmesine ve yüz hatlarımızı şekillendirmeye yardımcı oluyor.

3. Peeling yap

Peeling yap

Yeni yıl gelmeden cilt bakımı rutinine peeling yapmayı da ekleyebilirsin. Cildine sık sık peeling yapmak, cildini ölü hücrelerden arındırır. Böylece cildin daha sağlıklı, daha canlı görünür. Özellikle cildini canlandıracak, ışıltı verecek peelingleri tercih ederek kolayca cildini arındırabilirsin.

3 doğal şeker ve üzüm çekirdeği yağı içeren L’Oréal Paris Şeker Peelingi Işıltı Canlandırıcı, cildimizin pürüzsüz görünmesine yardımcı olurken ışıltı kazandırıyor. Hoş kokusu, yumuşak ve hassas dokusuyla bizim favorilerimizden. :)

4.Güzellik uykusunu ihmal etme

Güzellik uykusunu ihmal etme

Bizce bu maddeyi artık alışkanlık haline getirip, yeni yıl kararlarına da mutlaka eklemelisin. İyi bir gece uykusu, hem çok daha iyi hissetmeni sağlar hem de canlı görünmene, cilt güzelliğine yardımcı olur. Yani güzellik uykusu diye bir gerçek var! :) Huzurlu uykumuz sırasında vücudumuz cildi, kanı, beyin hücrelerini ve kasları yenilemek için onarım moduna geçer. Sonuç olarak, iyi bir gece uykusu cildimizin elastikiyetini ve cildimizin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Düzensiz uyku, cilt yaşlanma sürecini hızlandırabilir, kırışıklıkları artırabilir ve cildin nemlenmesini azaltabilir. Bu nedenle, bu yıl sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak istiyorsan, iyi bir gece uykusu almayı mutlaka hedeflemelisin.

5.Gece bakım rutinini atlama

Gece bakım rutinini atlama

Yatmadan önce gece bakım rutinini atlamamalısın. Ne kadar yorgun olursan ol, eve geldiğinde makyajını temizlemelisin. Yatmadan önce iyice temizlenmiş, nemlendirilmiş bir yüz, cildine kendini yenilenme şansı verecektir. Çok yorgun olduğunda bile cildini temizleyip, makyaj kalıntılarından kurtulmak istiyorsan sana çok pratik bir tüyo verelim: Makyaj temizleme suyu kullanmak!

Makyajını temizlediğinde bile cildinin solgun görünmemesini, sağlıkla parlamasını sağlamak için Garnier Micellar Gül Suyu kullanmanı öneririz. Tek bir pamukla, cildini ovalamadan temizleyebilir, makyajını çıkartıp parlayabilirsin! :)

6.Cildini koruma altına al

Cildini koruma altına al

Artık cildimizi güneşten korumamız gerektiğini eminiz ki sen de biliyorsundur. Erken yaşlanma belirtilerine, lekelere engel olmak için mutlaka güneş koruyucu kullanmak şart. Cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak hem de leke ve kırışıklıklara engel olmak için biz, L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke ve Kırışıklık Karşıtı Bakım GKF 20 kremi tercih ediyoruz.

Kırışıklıkları düzeltip, cilde yeniden yoğunluk kazandıran ve cilt tonunu eşitleyen bu krem, UV kaynaklı leke oluşumuna da engel olmamızı sağlıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?