​Yüz şekline göre erkek saç modelleri


Arkadaşına çok yakışan saç modeli sende hayal ettiğin gibi durmadıysa belki de yüz şekline uygun değildir. Kadınlarda olduğu gibi, erkeklerde de saç modelinin yüz şekline uygun olup olmaması çok önemlidir. Peki, senin yüz şekline uygun saç modeli veerkek sakal modelleri hangisi? Şimdi yüz şekline göre sana birkaç saç kesimi önerisi vereceğiz. Bu modelleri denedikten sonra arkadaşlarından olumlu yorumlar alacağına eminiz!

1- Kare yüzlüler

Eğer yüz şeklin kare şeklindeyse yanları kısa bırakmanı öneriyoruz. Yandaki saçlarının daha kısa, üstlerin daha uzun olduğu saç modelleri yüz şeklinin daha yuvarlak görünmesine yardımcı olacaktır Saç köpüğünü avucuna al ve yukarıdaki saçlarını karıştır. Böylece daha doğal ve havalı görüneceksin.

2- Uzun yüzlüler

Uzun yüze sahip olanlar, saçlarını genellikle yandan ayırmalılardır. Öncelikle saçlarını yandan ayır ve tara. Daha sonra saç spreyi yardımı ile saçlarını sabitle. Böylece saçların gün için bozulmayacak ve daha parlak görünecektir. Bu saç stiline alıştıktan sonra diğer modelleri denemek istemeyeceksin.

3- Yuvarlak yüzlüler

Eğer yuvarlak bir yüze sahipsen saçlarını çok uzatmamalısın. Kısa saçlar senin yüz şekline daha çok yakışıyor. Saçlarını günlük kullanımda jöle ile şekillendirerek kontrol altına alabilirsin. Eğer saçlarını uzatmak istiyorsan saçlarını ensede atkuyruğu yapabilirsin. Bu model de yüz şekline yakışacaktır.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala