Cildimveben Editörlerinin 10 Yeni Yıl Kararı!


Yılın bu zamanı, yaklaşan yeni yıl için fikirlerimizi planlama zamanı. Hepimizin spor yapmak, tasarruf yapmak ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak gibi hedefleri var. Peki, cilt bakımıyla ilgili bir hedefimiz var mı? Genelde bu adım atlanıyor ama aslında cildimiz tüm ilgiyi, özeni hak ediyor. Yani yeni yıl kararlarımıza cilt bakımıyla ilgili birkaç adım da ekleyerek kısa sürede sağlıklı ve ışıltılı görünen bir cilde sahip olabiliriz.

İşte biz de bu nedenle yeni yıl için aldığımız kararların bir listesini çıkarttık ve seninle paylaşıyoruz! Bu listeden ilham almak serbest! :)

Karar #1: Yüz temizleyicini değiştir

Yüz temizleyicini değiştir

Günlük cilt bakımı rutinimiz her zaman, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez temizlemeyi içermeli. Ancak var olan yüz temizleyicimizi güncellemek, bir değişikliğe ihtiyaç duyduğumuzda işleri değiştirmenin harika bir yoludur. Bu yıl, cildimizi kurutmadan temizleyecek bir temizleme jelini kullanmaya karar verdik. Hatta araştırmalarımızı yapıp bu temizleme jelini de bulduk: Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli. Hyaluronik asit ve Aloe vera özleri içeren bu temizleme jeli, cildimizi nazikçe, kurutmadan temizlerken ferahlamasını, tazelenmesini sağlıyor.

Karar #2: Doğru cilt toniğini kullan

Doğru cilt toniğini kullan

Yüz toniği, cilt yüzeyindeki kirin, fazla yağın, kirin, makyajın derinlemesine temizlenmesini sağlar. Cildimizi tazelemek ve kullanacağımız diğer cilt bakım ürünlerine hazırlamak için de çok kullanışlıdır. Ancak tonikler genelde cilt bakım rutininde en çok atlanan adımlardandır. Biz bu yeni yılda, tonik kullanmayı atlamayacağımıza dair bir hedef de belirledik. Yukarıda da bahsettiğimiz Garnier Hyaluronik Aloe serisinin Toniğini düzenli olarak kullanacağız. Bu ferahlatıcı ve nemlendirici tonik ile cildimizi nazikçe temizleyebileceğiz.

Karar #3: Ilık su kullan

Ilık su kullan

Kabul edelim, cildimizi temizlerken, özellikle de duştayken sıcak su kullanmaya meyilliyiz…Ancak sıcak suyla cildimizi temizlemenin birçok olumsuz etkisi var. Sıcak su kullanmak cildinizdeki doğal yağları tüketebilir ve kuruluğa neden olabilir. Bu nedenle, sıcak suyla temizlemek yerine daha ılık su kullanmaya özen göstereceğiz. Böylece cildimizi koruma altına alacağız.

Karar #4: Nemlendiricini değiştir

Nemlendiricini değiştir

Yıkadıktan ve yüzümüze tonik uyguladıktan hemen sonra, cildimiz bir nemlendiriciye ihtiyaç duyacaktır. Ancak biz fark ettik ki uzun zamandır cildimize uyguladığımız nemlendiricimiz cildimize eskisi kadar etki etmiyor. Bunun nedeni de dönem dönem cildimizin farklı ihtiyaçlarının olması. Bu nedenle cildimizi nemlendirmek konusuna ekstra önem verip, cilt tipimize uygun bir nemlendirici edineceğiz.

Son dönemde cildimize dolgunluk, pürüzsüz bir görünüm vermek için nemlendirici arayışındayken L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı’yla karşılaştık. Bu yıl ilk iş olarak bu nemlendiriciyi kullanmaya başlayacağız. Hem gece hem de gündüz bakım kremi olan Hyaluron Uzmanı’nın en önemli özelliği 2 çeşit Hyaluronik Asit molekülü içermesi. Yüksek konsantrasyona sahip bu iki molekülün de farklı görevleri var. Yüksek moleküler hyaluronik asit, cildin daha pürüzsüz olmasını, nemlenmesini sağlıyor, nemi cilde hapsederek nem kaybını engelliyor. Mikro moleküler hyaluronik asit ise epidermis tabakasına etki ederek cilde nem ve dolgunluk veriyor.

Karar #5: Güneş koruyucuyu atlama

Güneş koruyucuyu atlama

Güneşten korunma artık mutlak bir zorunluluktur. Yılın zamanı veya hava durumu ne olursa olsun, cildimizin güneşten zarar görmesini önlemek için her gün güneş koruyucu kullanmamız şart. Bu güneş koruyucu, leke görünümünün, kırışıklık görünümünün oluşmasına engel olmak için, minimum 15 faktörlü olmalı. Bizim bu yıl kullanmaya başlayacağım ürün ise L’Oréal Paris Revitalift Lazer x3 Leke ve Kırışıklık Karşıtı Bakım GKF 20. Her sabah, bakım rutinimize bu güneş koruyucuyu ekleyerek cildimizi koruma altına almayı hedefliyoruz.

Karar #6: Düzenli olarak peeling yap

Düzenli olarak peeling yap

Cilt bakımı rutinimizde atlamamamız gereken bir adım var: peeling yapmak. Cildimizin yüzeyinde ölü cilt hücresi birikmesi, donuk ve kuru cilt oluşumuna neden olur. Bu nedenle, yeni yılda bakımımızı bir adım öteye taşımak için düzenli peeling yapmaya özen göstereceğiz. Ancak tabii ki peeling sıklığı kişiden kişiye değişir. Bazı insanlar haftada birkaç kez peeling yapabilirken, diğerleri bunu ayda yalnızca birkaç kez yapabilir. Yani cilt tipi bu noktada oldukça önemlidir.

Biz, cildimize canlılık vermek, ışıltılı görünmesini sağlamak için L'Oréal Paris Işıltı Canlandırıcı Şeker Peelingi kullanacağız. 3 doğal şeker ve üzüm çekirdeği yağı içeren bu peeling, hem yüzde hem de dudaklarda kullanılabiliyor.

Karar #7: Cilt bakım ürünü temizliği yap

Cilt bakım ürünü temizliği yap

Yeni yıl temizliğine var mısın? Eminiz ki senin de banyonda bir sürü kullanmadığın, uzun süredir bekleyen ürün vardır. Bunlardan kurtulmanın zamanı gelmedi mi? :) Biz, önce koleksiyonumuzu bir gözden geçireceğiz, ardından da 6 aydan uzun süredir orada duran (kullanılmayan) ürünleri atacağız. Bu ürünlerin muhtemelen son kullanma tarihi geçmiştir ve atılmaları gerekir. Şimdiden daha hafif hissettik bile! :)

Karar #8: Yüz maskesi kullan

Yüz maskesi kullan

Bu yıl, kağıt yüz maskelerini sadece özel durumlarda değil, kendimizi ve cildimizi şımartmak için de sık sık kullanacağız. Hatta Pazar günleri kendimizi şımartmak için mükemmel bir gün! :) Örneğin cildimizi nemlendirip dolgunlaştırmak, pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için 1 kullanımda anında etki eden L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Maske ideal maskelerden.

Aynı zamanda neme ihtiyaç duyan kuru cildimiz için de Hyaluronik Asit, badem sütü, Hindistan cevizi sütü içeren Garnier Süt Bombası Kağıt Maskeler, en sevdiğimiz maskelerden. Cildimize bu maskelerle tam anlamıyla süt banyosu yapıyoruz! :)

Karar #9: Her zaman makyajını temizlemeyi unutma

Her zaman makyajını temizlemeyi unutma

Aslında bu karar cilt bakımının temel şartlarındandır. Nadir de olsa makyajımızı temizlemeye bile halimizin olmadığı zamanlar olabiliyor. Ancak aslında makyaj temizlemenin de kolayı var: Micellar su kullanmak. İşte bizim bu yıl boyunca elimizden düşmeyecek olan micellar suyumuz, Garnier Micellar Gül Suyu olacak! :)

Adından da anlaşıldığı gibi Gül suyu özleri içeren bu micellar su sayesinde makyajımızı tek pamukla, tek adımda çıkartabiliyor, aynı zamanda makyaj sonrasında cildimizin solgun görünmesine de engel olabiliyoruz. Daha ne olsun! :)

Karar #10: Yaşlanma belirtilerine karşı önlem al

Yaşlanma belirtilerine karşı önlem al

İyi haberlerimiz var. Yaşımız ne olursa olsun, yaşlanmayı geciktiren bir cilt bakımı rutinine başlamak için asla çok erken veya çok geç değildir. Cildimizin genç görünmesine yardımcı olabilecek eski cilt bakım ürünlerimizi değiştirerek cilt bakımı rutinimizi bu yıl değiştirmeye başlıyoruz! Tabii ki yaşlanma karşıtı bakım konusunda artık bir ikon haline gelen L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 serisi de yıl boyunca yakın markajımızda olacak!

Seride bulunan gündüz kremi, gece kremi, göz bakım kremi, peeling etkili ampul derken,  tüm seriyi hemen aldık! Yaşlanma belirtilerine ne kadar erken engel olursak o kadar iyi! :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!