Cildinin Süper 3'lüsü ile Evde Cilt Bakımı Önerileri

Cildinin Süper 3'lüsü ile Evde Cilt Bakımı Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Evde yapabileceğin pratik cilt bakımı adımlarıyla pürüzsüz, arınmış ve nemlenmiş bir cilt elde etmek için bakım önerilerimizi bir araya getirdik!

Evde cilt bakımı yapmak, insanın modunu anında yükseltiyor, aynı zamanda da düzenli olarak yapıldığında cildin daha pürüzsüz, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Peki evde cilt bakımı yaparken hangi ürünleri kullanmalısın? Bu yazımızda, 3 adımda evde yapabileceğin pratik cilt bakımı önerilerimizi bir araya getirdik. İşte karşında cildinin süper 3’lüsü!

1. Adım: Peeling ile cildini pürüzsüzleştir

1. Adım: Peeling ile cildini pürüzsüzleştir

Peeling yapmak, ciltteki ölü derileri, kirleri ve kalıntıları arındırmak için atlanmaması gereken adımlardan biri. Cildine düzenli bir şekilde peeling yaparak çok daha pürüzsüz, bebeksi bir görünüm elde edebilir, kendi ışıltısını ön plana çıkarmasına yardımcı olabilirsin. Bunun için bizim vazgeçmediğimiz L’Oréal Paris Şeker Peelingi Işıltı Canlandırıcı peeling olmazsa olmazlardan.

Formülündeki 3 doğal şeker, üzüm çekirdeği yağı, monoi yağı ve acai miko tanecikleri ile yoğun bir şekilde peeling yaparak gözenekleri temizliyor. Cildi besleyerek daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Daha uygularken eriyen tanecikleri cildi yormadan temizliyor, üstelik kokusu da bir harika! Sonuç: Bebeksi bir pürüzsüzlük! Bu peelingi temiz cildine haftada 2-3 kere uygulayabilirsin. Cilt tipine göre diğer Şeker Peelinglerinden birini seçmek için bu makalemize göz atabilirsin. 

2. Adım: Kil maskesi ile detoks yap

2. Adım: Kil maskesi ile detoks yap

Kil maskeleri, evde yaptığımız cilt bakımında detoks etkisini elde etmek ve gözeneklerimizi arındırmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz ürünlerden. Kilin cildi arındırma, kirleri ve kalıntıları mıknatısı gibi çekme özelliği sayesinde cildi gerçek anlamda temizlemek son derece kolay. L’Oréal Paris Saf Kil Detoks maskesi, anında detoks etkisi ile cildin tertemiz olmasını ve ışıltı kazanmasını sağlıyor.

Saf Kil Detoks maskesinin formülündeki 3 doğal kil ve kömür, cildi kurutmadan arındırdığı için, düzenli olarak kullanıldığında cilt daha temiz ve aydınlık görünüyor, tazeliği ve ışıltısı artıyor. Formüldeki kömür içeriği, ciltteki kirleri ve kalıntıları bir mıknatıs gibi çekme özelliğine sahip. Bu kil maskesini, peeling adımından sonra temiz cildine haftada 2-3 kere uygulayabilirsin. Maskenin kurumasını bekledikten sonra ılık suyla durulayabilirsin.

3. Adım: Cildine nem terapisi yap

3. Adım: Cildine nem terapisi yap

Peeling ve kil maskesi yaptıktan sonra, cilt bakımının son adımında cildini iyi bir şekilde nemlendirmelisin. Bunun için hyaluronik asit ve aloe vera içerikleri çok etkililer. L’Oréal Paris’in Nem Terapisi Aloe Vera Suyu, cildi anında nemlendiren ve ferahlatan bir nemlendirici olarak son adımda vazgeçemediğimiz bir ürün.

Formülündeki hyaluronik asit ve aloe vera içeren formülü, su bazlı yapısı ile cildi anında nemlendiriyor ve ferahlatıyor. 72 saat boyunca nemlendirme özelliği ile cildin daha taze ve canlı görünmesini sağlıyor. Düzenli olarak kullanıldığında da cildinin günden güne daha yumuşak, esnek, ışıltılı ve canlı göründüğünü fark edeceksin. Normal-kuru, normal-karma ve kuru-hassas cilt tipleri için olan çeşitlerini, cilt tipine göre seçebilirsin.

Bonus adım: Hyaluronik asitin dolgunlaştırıcı etkisi

Eğer cildindeki yaşlanma etkilerine karşı ekstra bir önlem almak, cildinin daha pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlamak istiyorsan, sana bir göz kremi ve kağıt maske önerimiz var! Göz çevresi, cildin geri kalanına oranla çok daha ince bir yapıya sahip olduğu için, bu bölgenin nemsiz kalması demek, ince çizgilerin daha çabuk ortaya çıkması demek.

L’Oréal Paris’in Hyaluron Uzmanı serisindeki göz kremi, göz çevresindeki kırışıklık görünümünü azaltıyor, yoğun bir şekilde nemlendiriyor ve pürüzsüzleştiriyor. İki farklı boyuttaki hyaluronik asit içeren formülü, dolgunlaştırma özelliğine sahip. Aynı şekilde Hyaluron Uzmanı Kağıt Yüz Maskesi de cildi 24 saat nemlendirme özelliği ile cildin daha dolgun görünmesini, pürüzsüzleşmesini ve sıkılaşmasını sağlıyor. Üstelik ultra ince dokusu sayesinde, cilde harika bir şekilde oturuyor. Hatta akıllı telefonunun yüz tanıma özelliği bile bu maske yüzünde varken çalışıyor!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?