Ciltte Güneş Hasarını Geri Döndürmek Mümkün Mü?

Ciltte Güneş Hasarını Geri Döndürmek Mümkün Mü?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cildindeki ince kırışıklıkların, mat ve solgun görünümün sebebi güneş hasarı olabilir. Kontrol edilmeyen güneş hasarı cildinde kalıcı sonuçlar ortaya çıkarabilir, uzun süre cildinde taşıyacağın güneş lekelerine sebep olabilir. 

Güneş hasarı, kişinin yaşına ve cilt kalitesine göre değişkenlik gösterebilir. Bazı kişilerde daha hızlı güneş hasarını onarmak mümkünken, bazı kişilerde güneş hasarını onarmak aylar sürecek bir bakım gerektirebilir. Güneş hasarlarını yakından tanımak ve cildindeki güneş izlerini onarmak için bu makalemizden yardım alabilirsin. 

Güneş lekeleri

Güneş lekeleri

Güneş hasarı denilince akla gelen ilk maddelerden biri güneş yanığı, güneşin cildimizde bıraktığı renk değişimi oluyor. Kontrolsüz bir şekilde güneşlenmek, ciltte kızarıklık veya bronzlaşma etkisi gösterebilir. Güneş koruması olmadan güneşlenmek, güneşten yanmak bazı kişilerin hoşuna gitse de cilt sağlığımız için pek de tavsiye edilen bir durum değil! İleri derecede güneş yanıkları ciltte malezmaya neden olabilir, istenmeyen kahverengi lekelerin oluşmasına yol açabilir. 

Güneş lekelerini önlemek ve cildimizde var olan güneş lekelerini onarmak için sana La Roche Posay Anthelios Pigmentation SPF50+ Renkli Güneş Kremi'ni tavsiye ederiz. La Roche Posay güneş kreminin formülündeki XL Protect filtreleme sistemi ve Procerad sayesinde çok yüksek UVA/UVB koruması sağlarken aynı zamanda cildine aydınlık bir görünüm kazandırabilirsin.  Maalesef her güneş hasarı ve güneş lekesi onarılacak durumda olmayabilir. Bu nedenle güneşlenirken dikkat etmeli, güneş kremini yanından ayırmamalısın. Ayrıca bu konu ile ilgili bir dermatologa danışabilir, güneş lekesi tedavisi hakkında bilgi alabilirsin.

Kuru cilt

Kuru cilt

En yaygın güneş hasarlarından biri de cilt kuruluğudur. Güneş ışınları, en basit anlatımıyla cildimizdeki nemi çeker ve cildin kurumasına yol açar. Fakat bu durum senin yaz boyunca kupkuru bir cilde sahip olman için yeterli bir bahane değil! Yaz aylarında cildini nemlendirmek ve cildin ölü derisini atmaya yardımcı olmak için düzenli peeling yapmalı ve cildini nemlendirmelisin. Gün içinde bol sıvı almak da cilt kuruluğunun önüne geçebilir!

Güneşten cildini korumak ve cilt kuruluğunun önüne geçmek için en iyi güneş kremlerinden olan Vichy Capital Soleil UV-Age Daily Güneş Kremi kullanmanı öneriyoruz. Çünkü bu güneş kreminin Netlock teknolojisi, ultra ince film gibi cildini kaplar ve güneş kreminin etkisini en yükseğe çıkarır. Vichy güneş kremi suya, terlemeye ve kuma karşı dayanıklı olduğu için güneşin cildine etki etmesine izin vermez. Böylece SPF 50+ güneş korumasını daha uzun süre cildinde hissedebilir ve cildinin kurumasını önleyebilirsin. 

Kırışıklık

Kırışıklık

Cildindeki ince kırışıklık, kaz ayağı ve sıkılık kaybının %80 sebebinin güneş hasarı olduğunu biliyor musun? Korunmasız bir şekilde güneşe çıkmak, cildini sıkı ve pürüzsüz tutan kolajen ve elastin proteinlerinin parçalanmasına yol açar. Bu da sana ciltte ince kırışıklık ve yaşlanma belirtileri olarak geri döner. 

Vichy Capital Soleil UV-Age Daily Güneş Kremi, anti-aging içeriği sayesinde cildinde yaşlanma belirtilerine karşı önlem alıyor ve cildine gençlik ışıltısı sağlıyor. İçeriğindeki peptitler, niasinamid cildindeki ince kırışıklara etki eder ve cildinin daha genç görünmesi için çalışırlar. Cildindeki kolajen üretimini hızlandırarak yüzün daha genç görünmesini sağlayan bu değerli içerikler sayesinde güneş hasarını yüzünden silebilirsin. Aynı zamanda volkanik su ve probiyotik türevi de cilt bariyerini onararak cilt kalitesinin artmasına yardımcı oluyor. Kısaca cildini güneşten korurken aynı zamanda anti-aging bakım sunabiliyorsun! Vichy güneş kreminin Netlock teknolojisi sayesinde içindeki filtrelerin performansını en üst seviyeye çıkararak güneş kreminden maksimum fayda sağlayabilirsin. 

Hassas cilt

Hassas cilt

Güneş hasarına en yatkın cilt tiplerinin başında hassas ciltler gelir. Hassas ve reaktif ciltlerin dermatolojik kontrol altında test edilmiş güneş kremlerine ihtiyacı olur. Hassas ciltte yağlandırma yapmayacak ve cildini UV ışınlarından yüksek derecede koruyacak bir güneş kremi arıyorsan sana La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid SPF50+ güneş kremini tavsiye ederiz. La Roche Posay'in Anthelios aileisndeki en yüksek UVA korumasına sahip olan Invisible Fluid SPF50+ Güneş Kremi, UVA, UVB, Infrared- A ışınları ve kirlilik kaynaklı hasara karşı cildi korumaya yardımcı oluyor. 

Yağlı ve yapışkan his bırakmayan formülü sayesinde hassas ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği bu güneş kremi, UVA ve UVB ışınlarının yarattığı hasara karşı cildini korur. Suya, terlemeye ve kuma karşı dayanıklı olan bu güneş kremini sık sık ve bol miktarda cildine uygulayarak hassas cildini ultra koruma altına alabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?