Güneş Lekeleri için En Etkili 8 Ürün Önerisi

Güneş Lekeleri için En Etkili 8 Ürün Önerisi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Güneş lekeleri en hızlı nasıl geçer diyorsan, sana özel hazırladığımız güneş lekesi karşıtı ürün önerilerimizi hemen incelemelisin!

Güneş lekeleri, aslında cildimizin zararlı UV ışınları nedeniyle yaşlanmaya başladığının ilk işaretlerinden…Sen de güneş lekelerine engel olmak için ürün arayışındaysan sana özel 8 farklı önerimiz var! Hadi, güneş lekeleri için ne kullanmalıyım soruna yanıt bulmak için önerilerimizi hemen keşfet!

Öncelikle… Güneş Kremini Hiçbir Zaman Unutma!

Ürün önerilerimize geçmeden önce seni bir konuda uyarmak istiyoruz. Güneş lekelerinin görünümünün azalması, bu bölgelerin aydınlık görünmesi için bazı ürünler ciltte soyucu etkiye sahip. O nedenle leke karşıtı ürünlerle beraber mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalısın. Ayrıca ürünleri kullanmadan önce dermatoloğuna danışman gerektiğini de unutmamalısın. Şimdi deneyimlerimize göre “Güneş lekelerine ne iyi gelir?” soruna yanıtlarımızı sıralayalım!

 

1. Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Güneş lekeleri için bir kremin olsun, hem lekelerinin görünümünü azaltsın hem de cildine sıkı ve pürüzsüz bir görünüm versin istiyorsan, sana önerimiz Vichy Liftactiv Collagen Specialist bakım kremi. Cildi nemlendiren, yaşlanma belirtilerine karşı savaşan ve cilde daha genç bir görünüm veren bu bakım kremi tüm cilt tipleri için de uygun.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Nasıl Kullanılır?

Sabah ve akşam temizlenmiş cildine tek başına veya serumdan sonra uygulayabilirsin.

 

2. SkinCeuticals Discoloration Defense Serum

SkinCeuticals Discoloration Defense Serum

Cilt bakım rutininin yeni leke bakımı adımı: SkinCeuticals Discoloration Defense Serum! Cilt görünümünü, cilt tonu eşitsizliğini düzeltici bu bakım serumu, leke görünümünü azaltmaya destek oluyor. Bu cilt serumuyla beraber cilt daha aydınlık bir görünüm kazanıyor.

SkinCeuticals Discoloration Defense Serum Nasıl Kullanılır?

Günde 2 defa 3-5 damla olacak şekilde kullanabilirsin. Serumu kullanırken güneşe aşırı maruz kalmaktan kaçınmalı ve mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmalısın.

3. SkinCeuticals C E Ferulic Serum

SkinCeuticals C E Ferulic Serum

Güzellik editörlerinin ve ünlü yıldızların da kullandığı SkinCeuticals C E Ferulic Serum; E vitamini, C vitamini ve güçlü bitkisel antioksidan ferulik asit içeriyor. Çevresel hasarlara karşı cildin doğal antioksidan korumasından daha fazla koruma sağlıyor. Cilt yaşlanmasına karşı günlük koruma için ideal bir seçenek!

SkinCeuticals C E Ferulic Serum Nasıl Kullanılır?

Sabahları temiz cildine 4-5 damla uygulayabilirsin. Parmak uçlarınla tüm yüz, boyun ve dekolte bölgene sürebilirsin.

 

4. La Roche-Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+

La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+

Cilt lekelerinin en önemli sebebinin güneş kremi sürmeden güneşe çıkmak olduğunu biliyorsun. Eğer cildinde leke varsa veya yenileri eklensin istemiyorsan sana harika bir güneş kremi önerimiz var: La Roche-Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+, güneşe maruz kalma sonucu oluşan cilt lekelerine karşı koruma sağlıyor. Yenilerinin oluşmasına engel olurken, renkli yapısıyla da cilt tonunu eşitliyor. Tam bir lekeli ciltler için güneş kremi!

La Roche-Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+ Nasıl Kullanılır?

Güneşe çıkmadan önce 20-30 dakika önce tüm yüzüne yeterli miktarda uygulayabilirsin. 

 

5. La Roche-Posay Pigmentclar Serum

La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+

La Roche-Posay Pigmentclar serisi, lekeye eğilim gösteren ciltler için formüle edildi. Pigmentclar Serum koyu lekeler, mat ve düzensiz cilt görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Uzun süreli etkinliği ile farklı özellikteki lekeleri hedefliyor.

La Roche-Posay Pigmentclar Serum Nasıl Kullanılır?

Akşamları tüm yüzüne ve boynuna uygulayabilirsin. Göz çevrene uygulamamalısın. Gün boyunca minimum 30 faktörlü güneş kremi ile birlikte kullanmanı öneriyoruz.

 

6. La Roche-Posay Pigmentclar Yeux

Güneş lekeleri dışında göz çevrende kahverengi ve mavi koyu halkalar mı var? La Roche-Posay Pigmentclar Yeux, ışık yansıtan pigmentleri ile mavi ve kahverengi halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Göz çevresinin daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

La Roche-Posay Pigmentclar Yeux Nasıl Kullanılır?

Sabah ve akşam göz çevrene içeriden dışarıya doğru hareketlerle uygulayabilirsin.

 

7. L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke Karşıtı GKF20

L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke Karşıtı Gkf20

Hem güneş lekelerine engel olup hem de cildini güneş ışınlarına karşı koruma altına almaya ne dersin? Gündüz kremi olarak kullanılan L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke Karşıtı GKF20, 20 koruma faktörüyle güneşin zararlı ışınlarından korunmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda da cildin yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardım ediyor. Pro-xylane içeren formülü sayesinde kırışık görünümünü azaltıyor.

L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke Karşıtı GKF20 Nasıl Kullanılır?

Temiz cildine parmak uçlarınla nazikçe masaj yaparak uygulayabilirsin. 

 

8. L'Oréal Paris Bright Reveal Serisi

L'Oréal Paris Bright Reveal Serisi

Güneş lekeleri için cilt bakım rutini oluşturmak istersen, L'Oréal Paris Bright Reveal Serisi’ne gönül rahatlığıyla güvenebilirsin! Yüz temizleme jeli, yenileyici peeling serum, nemlendirici krem ve yüz güneş kreminden oluşan bu seri, ciltteki koyu leke ve iz görünümlerinin ortadan kaybolmasına yardımcı oluyor. L'Oréal Paris Bright Reveal yüz temizleme jelinin formülünde cilt kusurlarını azaltmayı sağlayan salisilik asit ve cildi aydınlatmaya yardımcı olan niasinamid bulunuyor. Yenileyici peeling serum AHA, BHA ve PHA içerikleriyle favorilerimizden oluyor.

Nemlendirici krem ise yüzde 5,6 nemlendirici kompleks ve yüzde 2 niasinamid içeriğiyle koyu leke bakımı için nokta atışı bir seçenek sunuyor. Serinin ve güneş lekesi için bakım rutininin son üyesi olan L'Oréal Paris Bright Reveal güneş kremi ise yüzde 2 niasinamid, antioksidan E vitamini ve nazik peeling etkili LPA içeriğiyle çok yönlü koruma sağlıyor. Uzun zamandır araştırdığın güneş lekeleri nasıl geçer sorusuna sen de L'Oréal Paris Bright Reveal serisiyle yanıt bulabilirsin!

L'Oréal Paris Bright Reveal Serisi Nasıl Kullanılır?

  • L'Oréal Paris Bright Reveal temizleme jelini hafifçe ıslattığın cildine nazik hareketlerle uygulayabilirsin. Yüzünü 1 dakika boyunca masaj yaparak temizledikten sonra ılık suyla durulayabilirsin.
  • L'Oréal Paris Bright Reveal yenileyici peeling serumu temiz ve kuru cildine parmak uçlarınla eşit şekilde dağıtarak uygulayabilirsin. 15 dakika bekledikten sonra artan serumu bir pamuk yardımıyla silebilirsin.
  • L'Oréal Paris Bright Reveal nemlendiriciyi sabah ve akşam tüm cildine uygulayabilirsin.
  • L'Oréal Paris Bright Reveal güneş kremini sabah cilt bakım rutininin son adımında, nemlendiriciden sonra sürmelisin. Güneş kremini güneşe çıkmadan 20-30 dakika önce uygulamayı unutmamalısın.

Güneş lekeleri için peeling’ten güneş kremine, temizleme jelinden nemlendirici kreme en etkili olduğunu düşündüğümüz ürünleri senin için sıraladık. Sen de kahverengi güneş lekeleri nasıl geçer görmek istersen bu ürünleri mutlaka denemelisin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?