Daha Genç, Sıkı ve Lekesiz Bir Cilt İçin Neler Yapabilirsin?

Daha Genç, Sıkı ve Lekesiz Bir Cilt İçin Neler Yapabilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Daha genç, sıkı ve pürüzsüz görünen bir cilt hayal değil! Cildin aynada bakımsız ve cansız görünüyorsa bu görünümü değiştirmek senin elinde. Kullandığın cilt bakım ürünleri, günlük alışkanlıkların ve cilt temizliği rutiniyle cilt kaliteni geliştirebilirsin. Cildindeki lekelerin azalması, yumuşak görünümün sıkılaşması ve cildinin daha ışıltılı görünmesi için sana bazı cilt bakım ipuçları vereceğiz. Aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra cildindeki yeniliği çok seveceksin. 

Kolajen desteği

Kolajen desteği

Cildinin daha genç ve sıkı görünmesi cildinin kolajen üretimine bağlı. Belli bir yaştan sonra cildimiz kolajen üretimini yavaşlatıyor ve dışarıdan kolajen üretimini hızlandıracak desteklere ihtiyaç duyuyoruz. Kolajen, cildinin sıkılaşması ve gençleşmesi için ihtiyaç duyduğumuz en değerli içeriklerin başında gelir.

Biz cildimizin kolajen üretimini desteklemek ve hızlandırmak için Vichy Liftactiv Specialist Collagen Specialist serisini kullanıyoruz. Kolajen kaybı nedeniyle cildinde oluşan yaşlanma belirtilerini düzeltmeyi amaçlayan Vichy Nemlendirici Krem, aynı zamanda leke görünümünün da azalmasına yardımcı olur. Formülündeki Peptitler, C Vitamini, Vichy Volkanik Suyu sayesinde cildindeki kolajen üretimi desteklenir, cildin aydınlanır ve yoğun bir şekilde nemlenir. Böylece yüzündeki bakımsız ve mat görünüm ortadan kalkar yerine doğal ışıltısına kavuşmuş bir cilt gelir.

Editörün önerisi: Cildini gençleştirmek ve daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için haftada 2-3 kere cildine maske yapmanı tavsiye ederiz. Vichy Liftactiv Hyalu Mask, formülündeki hyaluronik asit ve maya özü sayesinde cildinin nem oranını arttırıyor ve yüzüne ışıltı kazandırıyor. Zamanla ortaya çıkan esneklik kaybı, nemsiz cilt ve yorgunluk izleri belirtileri için Vichy maskeni cildine sür ve 5 dakika bekle. Sürenin sonunda cildinin sıkılaştığını ve anında pürüzsüz göründüğünü fark edeceksin.

C vitamini kullanmaya başla

C vitamini kullanmaya başla

C vitamini, cilt bakımı için oldukça önemli içeriklerden biri! C vitamini kullanmak cildinin aydınlanmasına ve anti-aging kremlerinin daha hızlı etki göstermesine yardımcı olur. Peki, cilt bakımında C vitaminini nasıl kullanabilirsin?

Cildinde C vitaminin etkisini hızlıca görmek için C vitamini ampullerini kullanmaya başlamalısın. Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul, ince çizgi, kırışıklıklar, sıkılık ve ışıltı kaybını hedefleyen en iyi cilt ampullerinden biri! Formülündeki %10 Saf C vitamini sayesinde yüzünde daha fazla sıkılık ve esneklik görebilirsin. C vitamini dışında, hyaluronik asit, volkanik su ve bio-peptitler içeren Vichy ampuller, 10 günlük kullanım sonrasında cildinde gençlik etkisi göstermeye başlar. Bu ampullerin en sevdiğimiz özelliği ise C vitaminin en saf halinin korunması için şişelerin koyu renkte olması ve içinden çıkan özel aplikatörler sayesinde 48 saate kadar etkinliğini koruyabilmeleri! Biliyorsun, C vitamini oldukça hassas bir içerik ve ısı, ışık, hava gibi etkenlerden çok kolay bir şekilde etkilenebiliyor. 

Glikolik asit ile tanış

Glikolik asit ile tanış

Lekeli cilde sahip olanlar için tavsiye edeceğimiz en iyi cilt bakım ürünlerinden biri kuşkusuz Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampuller! %10 Glikolik Asit Kompleksi içeren Vichy ampuller düzenli kullanım sonucunda cilt lekelerinin azalmasına ve cilt rengindeki eşitsizliğin giderilmesine yardımcı oluyor. Glikolik asit haricinde Vichy Volkanik Suyu ve Cg Vitamini içeren ampuller koyu lekelerin görünümünde bile azalma sağlarken ciltte pürüzsüz bir bitiş sağlıyorlar. 

Yaşlanma kaynaklı cilt lekeleri ve güneş lekelerinde etkinlik gösteren Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampuller her zaman gece bakımında kullanılmalıdır. 60 gün boyunca yarım leke karşıtı ampul kullananlar, cildinde gözle görülür bir aydınlanma yaşadıklarını ve lekelerinin eskisi kadar belirgin olmadığını söylüyorlar. Cildindeki minik lekeler yüz güzelliğine gölge düşürebilir ve seni daha bakımsız gösterebilirler. Bu nedenle en kısa zamanda leke ampullerine başlayarak daha pürüzsüz görünmeye bir adım daha yaklaşmalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?