Dövme Sildirme Hakkında Merak Edilenler


Dövme sildirme hakkında aklına pek çok soru takıldığını bildiğimiz için sana tüm merak ettiklerine yanıt verecek dopdolu bir rehber hazırladık!

Dövme yaptırmak, üzerinde ciddi anlamda düşünülmesi gereken bir konu. Yıllar boyunca bedeninde taşıyacağın dövme, yaptırırken çektiğin acıya değecek nitelikte olmalı elbette. Tabii insanoğlunun zevk ve tercihleri değişken. Zamanında büyük bir arzu ve istekle yaptırdığın dövmelerini bir süre sonra artık beğenmeyebilirsin. İşte tam da bu noktada devreye dövme sildirme işlemleri giriyor. 

Bu yazıda dövme sildirme işlemi sonrası iz kalır mı, bu işlem için hangi yöntemler kullanılır gibi sorulara yanıt verdik. Arkana yaslan ve dövme sildirmeye dair merak ettiklerini keşfet!

Kalıcı Dövme Sildirme Yöntemleri Nelerdir?

Kalıcı Dövme Sildirme Yöntemleri Nelerdir?

Bir sembol, harf, şekil veya sözcük… Bedeninde bir süre taşıdığın dövmenin artık sana ait olduğunu hissetmiyorsan dövme en hızlı nasıl silinir sorusunu araştırmaya başladın demektir. Daha yolun başındayken belirtelim, evde dövme silme tekniklerini unut! Özellikle internette gördüğün tuzla veya limonla dövme silme işlemleri cildine ciddi zararlar verebilir. Ayrıca sonuç alman da mümkün değil. Çünkü bu gibi maddeler hiçbir zaman dövme renklerinin işlendiği deri tabakasına kadar ulaşamaz. Peki, sonuç alabileceğin kalıcı dövme sildirme yöntemleri nedir? Hadi bakalım!

1. Lazer ile Dövme Silme

Lazerle dövme silme yönteminde ışın yoluyla sağlanan ısı veya ışığın derinin alt tabakasına kadar nüfuz etmesi ve daha sonra deriyi kurutarak soyması hedefleniyor. Bu işlemler bazen bir bazen ise birkaç seans sürebiliyor. Aynı şekilde dövme sildirme acısı da tenin yapısına ve işleme göre değişiklik gösteriyor. Unutma, bu işlemleri uzman hekim kontrolünde yaptırman gerekiyor.

2. Kimyasal Peeling Uygulamaları ile Dövme Silme

Kimyasal peeling uygulamasında saf asit içerikli bazı çözeltiler bu işin uzmanları tarafından dövmenin uygulandığı deri tabakasının üzerine sürülüyor. Bu çözeltiler dövme derisi üzerinde kimyasal bir değişim oluşturarak soyulma yoluyla dövmeden kurtulmayı sağlıyor. Daha ilk uygulamadan itibaren dövmenin solması ve soyulması mümkün oluyor. Elbette bunu da uzman hekim kontrolünde yapmak gerektiğini unutmamalısın.

Dövmenin Şekli ve Rengi Silinme Süresini Etkiler mi?

Dövmenin Şekli ve Rengi Silinme Süresini Etkiler mi?

Dövme sildirme işleminde dövmenin şekli olmasa da rengi işlem sonucunu etkileyebiliyor. Özellikle siyah ile kırmızı gibi renklerde hazırlanmış dövmelerin lazerle silme işlemlerinden daha hızlı sonuç alındığı biliniyor. Yani aklından hangi renk dövme kolay silinir sorusu geçiyorsa kırmızı ve siyah gibi renklerin avantajlı olduğunu söylemek mümkün! 

Dövmenin büyüklüğü de silme işleminin sonuçlarını etkiliyor. Elbette minik bir kedicik figürü ile geniş bir alana yayılan rengarenk bir dövmenin silinme süresi aynı değil. Minik dövmelerde işlemler daha kısa zamanda, büyük dövmelerde ise uzun bir süreçte bitebiliyor.

Dövme Kaç Seansta Silinir?

Dövme Kaç Seansta Silinir?

Dövmenin ne kadar sürede silineceği dövmenin ne zaman yapıldığına, profesyonelliğine, rengine ve büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor. Fakat genel olarak lazerle silme işlemi yapıldığında dövmenden dört ile sekiz seans arasında kurtulabilirsin. Her bir seans arasında, cildin toparlanma süresine göre dört ile altı hafta olabiliyor. Genel gözlemler, ortalama olarak beş yıldan eski dövmelerin daha kolay silindiğini ortaya koyuyor. Cilt tabakasının çok derininde olan ve birden fazla renk içeren dövmelerin silinmesi ise nispeten daha zor olup uzun sürüyor.

Dövme Sildirme İşlemi Nerede Yapılmalı?

Dövme Sildirme İşlemi Nerede Yapılmalı?

Tıp otoriteleri dövme sildirme işleminin yan etkilerinin çok az olduğunu söylüyor. Fakat şunu da ekliyorlar, dövme sildirme işlemi mutlaka uzman dermatologların bulunduğu hastane veya klinik ortamında yapılmalı! Yani araştırmanı iyi yapıp kendini cilt uzmanlarının eline bırakmalısın.

Dövme Sildirme Sonrasında Cildin Vereceği Tepkiler Nelerdir?

Dövme Sildirme Sonrasında Cildin Vereceği Tepkiler Nelerdir?

Gelelim dövme sildirme sonrasına! Özellikle dövme sildirmeyle tamamen geçer mi sorusu aklında, biliyoruz! Evet, dövmenin yapısına göre değişmekle birlikte sildirme işleminin ardından dövmenden tamamen kurtulabilmen mümkün. Bunun için yeni teknolojileri ve uzman hekimlerin olduğu klinikleri tercih etmen gerektiğini tekrarlamak isteriz. İşlem öncesinde dövme sildirme fiyatlarını da gözden geçirmek her yönden hazırlıklı olmanı sağlayabilir.

Tıpkı dövme yaptırdıktan sonra olduğu gibi sildirme işleminin ardından da normal yaşamına devam etmen mümkün. Nadir de olsa sildirme işleminin sonrasında koyulaşma veya kızarıklık görünümü fark edebilirsin. Dövme sildirme yorumlarında bireylerin ciltlerinin bu işleme soyulma, kaşınma gibi tepkiler verdiğini de duyabilirsin. İşlemin ardından bir süre dövme sildirdiğin bölgeye iyi bakman gerekecek. Bunun için onarıcı bakım kremlerinden destek alabilirsin.

Editörün Favorisi: La Roche Posay Cicaplast Baume B5+ Onarıcı ve Yatıştırıcı Bakım Kremi, dövme sildirme işlemi sonrasında cildinin vereceği bazı tepkilerin giderilmesi için birebir! Güvenle kullanabileceğin bu krem yüz, dudak ve vücutta kullanıma uygun.

Unutma, dövmenle ya da onsuz, sen her halinde büyüleyicisin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala