​Erkek Saç Kesim Modelleri


Erkek saç modelleri günden güne değişiyor. Bu yıl en çok hangi saç kesim modellerinin popüler olduğunu merak ediyorsan doğru yerdesin. Erkek saç kesim modelleri kişinin saç yapısına, stiline, saç uzunluğuna ve tabii ki tercihine göre değişebiliyor. 

Aşağıdaki modellerden kendine en uygun erkek  saç kesim modelini ve sakal modelini bul ve berberinin yolunu tut. Saçlarına yepyeni bir görünüm vermek için çok geç kalmış sayılmazsın. 

Buzz saç kesimi

Buzz saç kesimi

Buzz saç kesimi kısa saç modelleri erkek aramasında en popüler olan sonuçlardan biri. Saçlarını kısa kestirmek istiyor ama nasıl bir model olması gerektiğine karar veremiyorsan buzz saç kesimini değerlendirebilirsin.

buzz saç kesimi

Buzz saç kesiminde üst kısımdaki saçlar yanlara göre daha uzundur. Yan taraftaki saçlar ise kulaklara doğru kademeli olan kısalmaktadır. Modern ve klasikten farklı erkek saç kesimi arayanlar buzz saç kesimiyle mutlu olacak. 

Klasik saç kesimi

Klasik saç stilinden vazgeçmeyenler veya tam tersi çılgın saç kesimlerinden sonra klasik saçlara geri dönmek isteyenler bu saç kesimine bir şans verebilir.

Saçlarının her yerinin eşit olduğu klasik saç kesimi özellikle iş hayatında yer alanların en sık kullandığı saç kesimi oluyor.

Editör önerisi: Dolgun görünen saçlar her erkeğin hayali! Senin de saç modelinden beklentin dolgun görünüm ise sana önerimiz Kérastase Genesis Homme serisinin şekillendirici wax'ı Cire D'Eppaisseur Texturisante. Daha dolgun, sağlıklı görünen bir saç için saç tellerini kalınlaştıran bu wax, yapışkan his de bırakmıyor.

Klasik kısa saç kesimi (3 numara saç kesimi)

Klasik kısa saç kesimi

Klasik saç kesimlerinden vazgeçemeyenler bu yıl da çok şanslı! Çünkü bu yılın saç trendlerinde klasik kısa saç ve sakal ikilisini sık sık görüyoruz. Sen de bu modaya ayak uydurmak için saçlarının tamamını eşit bir şekilde asker tıraşı şeklinde, 3 numara kestirebilirsin.

Erkek saç modelleri denildiğinde ilk akla gelen modellerden olan klasik kısa saçlarla bu senenin en havalısı sen olabilirsin! Sakal stiline gelince, sakallarını biraz uzatarak doğal bir salaşlık yakalayabilirsin.

Uzun saçlardan sıkılanlar saçlarını kısacık kestirerek rahat bir nefes alabilir.

Kısacık saç kesimi yuvarlak yüz hatlarına çok yakışıyor. Sen de saç şekillendirmesiyle uğraşmak istemeyenlerdensen kısa saç tıraşı seni bekliyor. 

Doğal akışlı saç kesimi

Doğal akışlı saç kesimi

Saçlarını doğal ve biraz da salaş şekillendirmeyi seviyorsan doğal akışlı saç kesimini tercih etmelisin. Hem dalgalı hem de düz saç tipine çok yakışan bu saç modelini şekillendirmesi de çok kolay!

doğal erkek saç kesimi

Dışarı çıkmadan önce saç köpüğüyle buklelerini belirginleştirmen yeterli olur. Özel davetlerde veya önemli toplantılarda klasik görünmek istediğinde ise şekillendirici sprey yardımıyla saçlarını tamamen geriye doğru sabitleyebilirsin. Bu saç modeliyle de retro şık bir görünüm elde edebilirsin.

Editör önerisi: Saçlarını nasıl şekillendirirsen şekillendir ince, zayıf mı görünüyor? Son dönemde Saç Sırları.com'un erkek editörlerinin favorisi olan Kérastase Genesis Homme serisini denemeni tavsiye ediyoruz. Erkek tipi saç dökülmesine özel bu seriyi bakım rutinine ekleyerek çok daha hacimli, güçlü saçlara kavuşabilirsin.

Dalgalı saç kesimi

dalgalı saç kesimi

Dalgalı saçlara sahipsen saçlarının yan kısımlarını kısa kestirerek üst kısımlarını uzatabilirsin. Dalgalı saçlarını kolayca kontrol altına alabileceğin bu saç kesimi sayesinde hazırlanma süreni yarı yarıya azaltabilirsin.

dalgalı erkek saç

Bu kesim erkek dalgalı saç modelleri arasında oldukça popüler olduğunu da unutma!

Undercut saç kesimi

undercut

Uzun saç modelleri erkek aramasında en sevdiğimiz saç kesimi undercut kesim oluyor. Undercut saç kesimi, saçlarını kısa kestirmek istemeyen erkeklerin imdadına yetişiyor.

Bu yıl nereye baksak yanların kısa olduğu undercut saç kesimlerini görüyoruz. Undercut tarz da, kısa erkek saç modelleri arasında tercih etmek için bizce en ideal kesim modellerinden! Bu saç kesimi sayesinde hazırlanma süreni yarı yarıya indirebilirsin. Şekillendirmek için ise ortadaki uzun saçlarına dağınık bir görünüm verip, saç spreyi ile sabitle.

Bu saç modelinde şekillendirirken sprey ürünler kullandığında saçların ağırlaşmadan şekil alır ve daha hacimli görünür. Bizim sprey formdaki saç şekillendiricilerden önerimiz ise L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi.

undercut

Bu saç kesimiyle saçlarının sadece yan taraflarını kısaltarak, ön kısımlarını istediğin gibi uzatabilirsin! Saçlarını kontrol altına almak için L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi kullanmayı unutmamalısın.

Dalgalı orta boy saç kesimi

Orta boy saçlarını kestirmek istemiyorsan önleri uzun, arkaları biraz daha kısa saç kesim modelini tercih edebilirsin.

Dalgalı saçlara oldukça uygun olan bu saç kesimini şekillendirmek için biraz hacime ihtiyacın olacak.

Aradığın hacimli ve dolgun saç görünümünü ise hacim veren saç köpüğü yardımıyla ulaşabilirsin. Bizim de favorilerimizden olan L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpük ile bu görünümü yakalayabilirsin. Saçlarının üst kısmına hacim veren saç köpüğünü uygula ve saçlarını istediğin gibi şekillendir.

Orta boy saç kesimi

Klasik saç modellerinden vazgeçmek istemiyorsan saçlarının her yanının eşit olduğu orta boy saç kesimlerini tercih etmelisin. Orta boy saç kesiminin modası hiçbir zaman geçmiyor.

Ferah bir saç kesimi arayışındaysan orta boy saç kesimiyle rahat edebilirsin. Eğer düz saçların varsa bu saç kesimini şekillendirmeye de gerek olmayacak!

Mohawk saç kesimi

Mohawk saç kesimi, yanların kısa, üst kısımdaki saçların ise oldukça uzun olduğu saç kesimine deniyor. Özellikle topuz modelleriyle birlikte kullanıldığında harika görünen bu saç kesimi havalı bir tarz isteyenlere göre!

Mohawk saç kesimini şekillendirirken saçlarının üst kısmı uzun olduğu için kabarma riskini ortadan kaldırabilecek ürünler kullanmalısın. Hem saçları kontrol altına alan, hem de bozulma riskini de ortadan kaldırabilen bir şekillendirici kremi kullanmanı öneriyoruz.

Modern saç kesimi

Sokaklarda en çok gördüğümüz saç kesimi modern saç kesimi. Bu kesimde saçlar genellikle eşit boyda ve ön, tepe noktası dağınık tarzda şekillendiriliyor. Böylece ortaya son derece modern bir görünüm çıkıyor. Şekillendirici kremler ile saçlarını dağınık tarzda şekillendirebilirsin. Özellikle saçının ön kısmını tutam tutam şekillendirmek için krem şekillendiriciler ideal!

Uzun perçem

Bu sezon saç kesimine küçük bir detay ekleyerek büyük değişim yaratabilirsin. Nasıl mı? Saçlarının ön kısmını uzatmaya başlayabilirsin.

Saçlarının geri kalanını orta boy kesmeye devam edebilirsin ama ön kısmına dokunma! Bir süre sonra saçlarının ön kısmı uzayacak ve doğal bir görünüm ortaya çıkacak. 

Salaş Erkek Saç Modelleri

Bu yılın erkek saçlarında yapılı saçlar yerine daha doğal ve salaş görünen modeller karşımıza çıkıyor. Sen de saçlarını klasik modelde şekillendirmek yerine daha doğal ve havalı görünen modelleri tercih ediyorsan bu akımı çok seveceksin. Okula veya işe giderken sadece 5 dakikada yapabileceğin bu saç modellerini biz çok beğendik! Şimdi deneme sırası sende.

Saçlarını uzatan erkekler bu saç kesim modellerini çok sevecek. Eğer sen de orta uzunluktaki saçlara sahipsen, saçlarını böyle şekillendirebilirsin. Duştan çıktıktan sonra avucuna saç jölesini al ve bütün saçlarına karıştırarak uygula. Gün boyu salaş görünen saçlarınla arkadaşlarının dikkatini çekebilirsin.

salaş erkek saç modelleri

Saçlarını yandan ayırmayı seviyorsan bu modeli mutlaka denemelisin. Saç jölesi veya spreyiyle yapabileceğin bu saç modeli sayesinde çok cool görüneceksin. Eğer dalgalı saçlara sahipsen, duştan çıktıktan sonra saçlarını fönleyerek de bu şekli verebilirsin.

salaş erkek saç modeli

Saçlarını kontrol etmeyi artık bırak! Doğal ve havalı saçların keyfini çıkar. Bu saç modeli için saçlarını istediğin yöne doğru tara ve saç spreyiyle sabitle. Rüzgardan veya yağmurdan dolayı saçlarının şeklinin bozulmasından endişelenme, çünkü salaş saç stilleri bu sezon çok moda!

erkek salaş saç modeli

Uzun saçlarını illa topuz veya atkuyruğu yapmak zorunda değilsin. Salaş saç modasına ayak uydurarak onları özgür bırakmanı öneriyoruz. Saçlarının yumuşak görünmesi için duştan çıktıktan sonra saç uçlarına ve boylarına saç bakım yağı sürebilirsin.

erkek salaş saç stili

Ünlülerin de çok beğendiği bu saç stili önümüzdeki günlerde daha çok popüler olacak gibi görünüyor. Sen de şimdiden bol bol pratik yapsan iyi olur!

Seni en havalı saç kesimiyle tanıştıralım: Fade kesim saçlar

Fade saç modeli nedir?

fade saç

Fade saç kesimi, ense kısmından yukarı doğru uzayan saç kesimine verilen isimdir ve aynı zamanda sıfırlama saç kesimi de denir. Bu saç kesiminde ense ve yanlar kısa, üst kısmı ise daha uzundur.

fade saç

Eminiz sen de bu saç stilini arkadaşlarında, iş yerinde veya okulda mutlaka görmüşsündür. Ense ve yan kısımlarının daha kısa göründüğü bu saç kesimi, üst kısımda kalan saçlarını daha hacimli ve yoğun göstereceği için saçların ister istemez odak noktası olacaktır.

fade saç

Saç kesiminde yeniliğe gitmek istiyorsan, fade saç kesimini denemeni öneririz.

Fade saç kesimi kimlere uygundur?

fade saç

Fade saç modeli -çok kısa olmamak şartıyla- kısa ve orta boy saçlara uygundur. Eğer uzun saçlarının bir kısmını kestirmeye razıysan bu saç modeli sana da çok yakışacaktır.

fade saç

Fade saç kesimi için yan ve ense kısmının illa ki çok kısa olmasına gerek yoktur. Yanlarını orta uzunlukta bırakarak, üst kısmını da hafif uzun bırakabilirsin. Önemli olan üst kısmının diğer taraflardan daha uzun olmasıdır. Dilersen yan ve ense kısmını 3 numara yaparak iyice kısaltabilir ve odak noktasını saçlarının üst kısmı yapabilirsin. Tercih tamamen senin!

Fade saç modelini nasıl şekillendirebilirsin?

fade saç erkek

Fade saç kesiminin en sevilen yanı, çok fazla şekillendirmeye ihtiyaç duymamasıdır. Eğer saçların doğal dalgalıysa, duş aldıktan sonra eline ceviz büyüklüğünde Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük uygulayabilirsin.

erkek fade saç

Saç köpüğüyle saçlarının buklelerini belirginleştirerek doğal bir hava ver. Eğer düz saçlara sahipsen üst kısımdaki uzun saçlarını şekillendirici wax ile sağa veya sola doğru şekillendirebilirsin. 

Undercut saç modelinin daha kısa hali olan fade saçlar her mevsime uygun! Fade saç kesimi, undercut kesimden farklı olarak, kısa başlayıp, yan taraflara doğru giderek kısalan bir görünüm çiziyor. Kulak çizgisine doğru kısalan fade saç kesimiyle çok karizmatik görüneceğinden eminiz!

0 numara saç kesimi

0 numara saç kesimi, özellikle oval yüz şekline sahip erkeklere çok yakışıyor. Sen de oval yüz şekline sahipsen 0 numara saç kesimini tercih edebilirsin. 

5 numara saç kesimi

5 numara saç

Eğer normalden birazcık daha uzun saçlara ulaşmak istiyorsan 5 numara saç kesimini tercih edebilirsin. Her yüz şekline yakışan bu erkek saç kesim modelini şekillendirmesi de oldukça pratik.

Düz saçlara özel saç kesimi

Eğer düz saçlara sahipsen orta boy saç kesimini tercih etmelisin. Saçlarının alnına düşecek şekilde şekillendirmeli, dağınık stil vermemelisin. Farklı görünüm için saçlarını yana ayırabilirsin.

Uzun saç kesimi

Uzun saç kesiminden vazgeçemeyenler saçlarını omuz hizasında kullanabilirler.

Omuz hizasındaki saç kesimleri özellikle kirli sakala sahip erkeklere de çok yakışıyor. Saçlarını saç köpüğüyle hacimlendirerek kullanabilirsin.

Saçlarını kestirdikten sonra bakımı nasıl olmalı?

erkek saç kesim

Saç kesim modellerine geçmeden önce, saçlarının bakımı hakkında sana bir ipucu vermek isteriz. Saçlarını kestirdin, harika görünüyorsun! Yalnızca saçlarına doğru bakımı yaparak saç kesiminin daha canlı görünmesini sağlayabilirsin. Sen de herkes gibi mevsim geçişinden şikayetçiysen doğru yerdesin. Mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmesi problemini doğru ürünler kullanarak azaltabilirsin.
erkek saç kesimi

Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan sonbahar başlangıcında yaşadığın saç dökülmesi sorununa yardımcı olacaktır. Şampuanını yuvarlak hareketlerle saç derisine masaj yaparak uygula ve ılık suyla durula.

Photo Credit: iStock, Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash, Photo by bruce mars from Pexels, Photo by Chloe Kala from Pexels, Photo by bruce mars from Pexels

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!