Gençlik Aşısı Gibi Saç Renkleri: Hangi Saç Renkleri Daha Genç Görünmeni Sağlar?

Gençlik Aşısı Gibi Saç Renkleri: Hangi Saç Renkleri Daha Genç Görünmeni Sağlar?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını boyamak istiyor ama öncesinde en genç gösteren saç rengini mi bulmak istiyorsun? O halde doğru adrestesin! Hangi saç rengi genç gösterir tek tek sıralıyoruz!

Saç rengini seçerken cilt rengin dışında yaşını da göz önünde bulundurman gerekiyor. Çünkü bazı saç renkleri kişiyi olduğundan daha genç ve canlı gösterirken, bazıları daha yaşlı görünmesine sebebiyet verebiliyor. Bu sebeple seni bir anda tıpkı gençlik aşısı olmuş gibi canlı, enerjik ve daha genç gösterecek saç renklerini listeledik! Sen de bu renklerden ilham alarak imaj değişikliği yapabilirsin. Bakalım hangi saç renkleri daha genç görünmeni sağlayabilir? Gel, birlikte bakalım!

Sana yakışacak saç rengini hemen denemek ister misin? Buraya tıkla ve keşfet!

1. Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü Kumral Saç Rengi

En genç gösteren saç renklerinin başında kumral geliyor. Cilt kusurlarını gizleyen saç rengi olarak da bilinen kumral saç rengi, yüze anında daha aydınlık bir hava katıyor ve en az 5 yaş daha genç göstermeyi sağlıyor. Özellikle göz alıcı ve ışıl ışıl görünümlü kumral saç renklerini beğeniyorsan, L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 7.11 Ekstra Küllü Kumral saç rengini mutlaka denemelisin. Hangi saç rengi yüzü canlı gösterir diyorsan işte bu renk onlardan biri! Yüze ışıltı katan küllü kumral tonları yüzünün daha canlı ve aydınlık görünmesini sağlayacak.

Cool Creme serisi, Turunculaşma Karşıtı Mor Teknolojisi ve zenginleştirilmiş 3’lü bakımıyla uzun süre kalıcı ve soğuk yansımalı saç renklerine sahip olmayı sağlıyor. Aynı zamanda beyazlara yüzde 100 kapama sağlarken, pro-keratin ile zenginleştirilmiş koruyucu krem boyasıyla saçı boyama esnasında koruyor. Aynı zamanda boya kutusunun içerisinde pH Dengeli Boya Sonrası Mor Şampuan ve Mor Maske de bulunuyor. Bu bakım saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırırken, istenmeyen turuncu ve sarı renkteki yansımaları da haftadan haftaya nötralize ediyor. Böylece sana da küllü kumral saç renginin tadını bol bol çıkarmak kalıyor! :)

2. İnci Kumralı Saç Rengi

İnci Kumralı Saç Rengi

Eğer saç rengin kumral olsun ama sarı saç rengine yakın, açık bir kumral tonu istiyorsan sana önerimiz Garnier Çarpıcı Renkler 7.12 İnci Kumral saç rengi! En genç gösteren saç renklerinden olan bu saç rengi son dönemde bizim de favorimiz olan tonlardan. İnci kumral saç rengi, özellikle açık kumral saç rengi isteyenler için ideal bir renk!

 

3. Çikolata Kahve Saç Rengi

Çikolata Kahve Saç Rengi

Çikolata kahve nasıl bir renk diyorsan hemen söyleyelim! Sıcak yansımalara sahip olan bu renk, kahvenin en yumuşak tonlarından biri. Çikolata kahvesi saç rengi, aynı zamanda buğday teni genç gösteren saç rengi olarak geçiyor. Bu sebeple genç ve taze görünmek istediğimiz dönemlerde bizim ilk olarak tercih ettiğimiz saç rengi çikolata kahvesi.

En iyi çikolata kahvesi saç boyasından biri bize göre L'Oréal Paris Casting Crème Gloss 532 Çikolatalı Kahve. 28 yıkamaya kadar geçerli olan bu saç boyası, saçlarımızda doğal bir ışıltı ve parlaklık sağlıyor. Saçlarımızı boyattıktan sonra herkesin dönüp bize bakmasını sağlayan bu saç boyasını biz çok seviyoruz.

 

4. Badem Kahve Saç Rengi

Badem Kahve Saç Rengi

Küllü kahve tonlarını seviyorsan badem kabuğundan ilham alan bu saç rengini mutlaka denemelisin. Badem kahve saç rengi, soğuk alt tonlu kahve saç renkleri arasında en canlı ve parlak olanların başında geliyor. Saçlarını L'Oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası 6.30 Badem Kahvesi rengiyle boyadıktan sonra atkuyruğu ve yüksek topuz gibi seni daha genç gösterecek saç modellerini deneyebilirsin. Bu sayede görünümünde hem saç renginle hem de saç stilinle büyük bir fark yaratacaksın.

 

5. Koyu Sarı Saç Rengi

Koyu Sarı Saç Rengi

Koyu sarı rengini kim sevmez ki? Esmer ve buğday tenlilere yakışan koyu sarı saç renkleri, yüze daha havalı bir görünüm kazandırıyor. Bu sebeple saç renginde yenilik isteyen kişiler için ilk önereceğimiz renk koyu sarı olacaktır. Yaşı genç gösteren bu saç rengini her yaşta kullanabilirsin.

Editörün Önerisi: Saçlarını koyu sarı rengine boyattıktan sonra uzayan beyazların seni korkutmasın. Saçlarına dip boyası yapacak zamanı bulamadıysan L'Oréal Paris Magic Retouch Koyu Sarı saç spreyi ile saniyeler içinde saç diplerini gizleyebilirsin. Magic Retouch saç spreyini çantana atarak koyu sarı saçlarının seni her an genç göstermesini sağlayabilirsin. Böylece sarı saç büyük gösterir mi sorusunun cevabını da almış oldun. Beyazlar için çözümün varsa, böyle bir derdin de yok demektir! :)

 

6. Tarçın Bakırı Saç Rengi

Tarçın Bakırı Saç Rengi

Bakır rengi bizim en sevdiğimiz canlı saç tonlarından biri. Açık tenlilere çok yakışan bu saç rengi, yüzü daha doğal ve taze gösteriyor. Özellikle çilleri olanlar için bakır saç rengi olmazsa olmaz! Özellikle açık bakır ve tarçın bakır gibi saç renkleri açık tenlilerde çok modern görünüyor. Eğer buğday tenliysen sen de koyu bakır saç boyasını kullanarak bu gençlik furyasına katılabilirsin.

Editörün Önerisi: Genç gösteren saç renkleri arasında öne çıkan tarçın bakır rengine hangi saç boyasıyla ulaşabilirim diyorsan hemen önerimizi yapalım. Yoğun ışıltılı zengin renkleriyle favorilerimizden olan L'Oréal Paris Excellence Intense serisinden 7.43 Tarçın Bakır tonu, seni yepyeni ve genç bir görünüme kavuşturacak!

 

7. Altın Karamel Saç Rengi

Altın Karamel Saç Rengi

Saçlarında altın ışıltılara sahip karamel rengi görmek istersen sana altın karamel saç rengini öneririz. Saçlarının mat ve cansız görünmesi seni olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Bu durumun önüne geçmek için altın karamel saç rengini hemen denemelisin. Sıcak alt tonlu karamel saç rengi, altın yansımalarla yüzüne enerjik bir ifade kazandıracak! :)

 

8. Krem Karamel Saç Rengi

Krem Karamel Saç Rengi

Son zamanlarda herkesin konuştuğu bir saç rengi var: Krem karamel! Krem karamel saç rengi, yüze ışıltı kazandırarak seni olduğundan daha genç ve enerjik gösterecektir. Sanki doğal krem karamel saçların varmış gibi görünmek için L'Oréal Paris Casting Crème Gloss Saç Boyası 732 Krem Karamel saç rengini denemelisin. Casting Creme Gloss saç boyası saçlarına ayna parlaklığı kazandıracak.

9. Kızıl Kestane Saç Rengi

Kızıl Kestane Saç Rengi

Genç gösteren saç renklerinden bir diğeri ise kızıl kestane saç rengi. Koyu kızıl ve koyu kahve tonlarının birleşiminden meydana gelen bu renk bizce en çok esmerlere yakışıyor. Esmer ten rengine daha genç bir ifade kazandırmak için kızıl kestane saç boyalarını yakından incelemelisin. Bizim önerimiz L'Oréal Paris Excellence Creme 5.5 Kızıl Kestane! Tabii beyaz tenlileri genç gösterecek saç renkleri arasında da kızıl kestaneye yer vermemiz mümkün.

 

10. Fındık Kabuğu Saç Rengi

Fındık Kabuğu Saç Rengi

Genç gösteren saç rengi dendiğinde akla gelen ilk renklerden biri de fındık kabuğu rengi. Özellikle buğday tenlileri genç gösteren saç renkleri arasında fındık kabuğu rengini çok seviyoruz. Saçlara doğal ışıltı kazandıran ve daha aydınlık bir saç görünümü sağlayan bu rengi en kısa zamanda deneyebilirsin. Ten rengine göre saç rengi arayan buğdaylar, bu sıcak alt tonlu rengi kaçırmamalı.

 

11. Parlak Lal Kızılı Saç Rengi

Parlak Lal Kızılı Saç Rengi

Daha genç gösteren saç rengi arıyorsan ilk önce kızılın tonlarına bakman iyi olabilir. Kızılın tonları arasında da özellikle beyaz tenlileri genç gösterecek saç renklerinden lal kızılı bir hayli popüler! Parlak lal kızılı rengi saçları bir anda parlatıyor ve daha bakımlı görünmelerini sağlıyor. Sen de bu göz alıcı rengi ev ortamında elde etmek istersen Garnier Çarpıcı Renkler 5.62 Parlak Lal Kızılı rengine güvenebilirsin.

 

12. Sultan Bakırı Saç Rengi

Sultan Bakırı Saç Rengi

En uygun saç rengi nasıl seçilir? Biliyoruz, bakır rengi zor bir renk! Her cilt rengine bakır rengi yakışmıyor. Fakat sultan bakırı, buğday tenlilere ve açık tenlilere birlikte yakışan en güzel bakır tonlarından biri! Seni olduğundan daha genç gösterecek olan sultan bakırı rengini özellikle soğuk alt tonlulara öneririz.

Editörün Önerisi: Sultan bakırı saçlara sahip olmak için L'Oréal Paris Excellence Creme serisinden 7.43 Sultan Bakırı rengini tercih edebilirsin. En genç gösteren saç boyaları arasında favorimiz olan bu gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz! Boyama işleminden sonra saçlarını aynada gördükten sonra sen de bu renge aşık olacaksın.

 

13. Güneş Öpücüğü Saç Rengi

Güneş Öpücüğü Saç Rengi

Genç gösteren saç renkleri 2024 listesinin en başında güneş öpücüğü saç rengi geliyor. Son derece doğal bir ton olan güneş öpücüğü rengi hem beyaz hem de buğday tenlileri daha genç gösteren saç renkleri arasında yer alıyor. İmajını yenilerken doğal bir değişim geçirmek istiyorsan gönül rahatlığıyla bu tonu deneyebilirsin! :) 

 

14. Vişne Kahvesi Saç Rengi

Vişne Kahvesi Saç Rengi

Hem açık tenlileri hem de esmerleri genç gösteren saç renkleri hangileri diyorsan sana vişne kahvesini söyleyebiliriz! Son zamanların popüler saç renklerinden olan bu ton, yüze çok daha genç ve dinamik bir hava veriyor. Sen de nasıl daha genç görünürüm diyorsan saçlarını vişne kızılına boyamayı düşünebilirsin. Deneyen herkes gibi sana da çok yakışacağını düşünüyoruz!

 

15. Bal Köpüğü Saç Rengi

Bal Köpüğü Saç Rengi

Gençleştiren saç renkleri arasında favorilerimizden bir diğeri de bal köpüğü. Özellikle açık ve buğday tenli kişilere yakıştırdığımız bal köpüğü saç rengi, yüze çok daha canlı ve enerjik bir görünüm kazandırıyor. Tüm zamanların en popüler saç renkleri arasında yer alan bal köpüğü rengini eğer açık tenliysen sen de mutlaka denemelisin.

Editörün Önerisi: Saçlarını evde bal köpüğü rengine boyamak istiyorsan L'Oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası serisinden 7.31 Bal Köpüğü rengini tercih edebilirsin. Saçlarına harika bir bal köpüğü tonu kazandıracak bu saç boyası sayesinde artık olduğundan çok daha genç ve enerjik görüneceksin. :)

 

16. Pastel Saç Renkleri

Pastel Saç Renkleri

10 yaş genç gösteren saç renkleri arıyorsan sana pastel tondaki saç renklerini önerebiliriz. Pastel mavi, yeşil, mor ve pembe tonlarındaki boyalarla görünümüne çok daha enerjik ve dinamik bir hava katabilirsin. Aynı zamanda bu enerjik gösteren saç renkleriyle girdiğin her ortamda dikkat çekeceğini de rahatlıkla söyleyebiliriz. :)

 

Seni Daha Genç Gösterecek İpuçları

Yüzü daha genç göstermek için ipuçlarına ihtiyacın varsa öncelikle saç konusuna el atmanı öneririz. Çünkü bildiğin üzere görünümümüzde en çok saçlarımızın söz sahibi! Bu sebeple genç görünmek için hangi saç rengini tercih etmeliyim sorusuna verdiğimiz yanıtların yanı sıra aşağıdaki önerilerimizi de mutlaka uygulamanı tavsiye ediyoruz. O halde saçlarda yüzün genç görünmesi için ne yapmalı bir bakalım!

Doğal Tonlar Tercih Et

Doğal Tonlar Tercih Et

Olduğundan daha genç görünmek için daima doğal tonları tercih etmeye özen göstermeni öneririz. Doğal saç renginden 1 ya da 2 ton daha açık bir saç rengi tercih ederek doğal bir görünüm elde edebilirsin. Yüzünün daha aydınlık ve canlı görünmesini sağlamak için açık kumral tonlarını ya da altın yansımaları olan tonları tercih edebilirsin.

Editörün Önerisi: Doğal kumral saç rengi istiyorsan sana önerimiz Garnier Color Naturals 7 Kumral ve 7.1 Küllü Kumral renkleri! Besleyici zeytin, avokado, karite yağları içeren Garnier Color Naturals ile saçlar besleniyor ve uzun süre kalıcı doğal bir renge kavuşuyor.

 

Görünümüne Yenilik Vermek için Koyu Sarı Tonlarını Tercih Et

Görünümüne Yenilik Vermek için Koyu Sarı Tonlarını Tercih Et

Mevcut görünümüne farklılık vermek istiyorsan sarı tonlarını da kullanabilirsin. Ancak burada dikkat etmen gereken nokta, platin sarısı gibi çok fazla açık tonları tercih etmemek. Çok açık sarı tonları daha yaşlı görünmene neden olabilir.

 

Çok Canlı Renkleri Kullanma

Çok Canlı Renkleri Kullanma

Genç bir enerji yaratacağım derken çok canlı renkler kullanmak daha büyük görünmene neden olabilir. Bu sebeple özellikle saçlarını kızıl tonlarına boyamak istiyorsan, bu konuda biraz dikkatli olmanı öneririz. Yoğun kızıl tonları yerine kahve kızıl tonlarını tercih ederek daha doğal ve daha genç bir görünüm elde edebilirsin.

Olduğundan genç gösteren saç renklerini senin için sıraladık. Şimdi bu renklerden en çok içine sineni deneme ve enerjini yenileme vakti! İçindeki genç ruhu dışarıya da yansıtmak için daha fazla geç kalma! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?