Sonbaharda Güneş Kremini Kullanmaya Devam Etmen İçin 4 Neden

Sonbaharda Güneş Kremini Kullanmaya Devam Etmen İçin 4 Neden

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Güneş kremini ne zaman kullanıyorsun? Eğer bu sorunun cevabı 'sadece yaz tatillerinde' ise senin için cilt lekeleri ve kusurları kaçınılmaz olabilir. Evet, güneş kremi sadece yazın kullanılan bir cilt bakım ürünü değil. Yılın geri kalanında da güneş ışınları cildimize ulaşmaya devam ediyor. 

Yıl boyunca cildinin daha eşitlenmiş, pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini ister misin? Bunun için yaz sonrası sonbahar mevsiminde de güneş korumasına devam ederek cilt güzelliğini kontrol altında tutmalısın. Sonbaharda da güneş kremi kullanmaya ikna olmak için aşağıdaki maddeleri mutlaka okumanı öneririz. 

1. Çünkü güneş ışınları hala çok güçlü!

Çünkü güneş ışınları hala çok güçlü!

Sonbahar ayının artık yazdan farkı kalmamaya başladı. Küresel ısınmanın etkisiyle eylül, ekim ve kasım aylarında da yoğun güneş ışığına maruz kalabiliyoruz. Bu da güneş korumasına sonbaharda devam etmen gerektiğinin önemli bir işareti. 

Güneş kremleri her ne kadar yaz tatilleriyle ilişkilendirilmiş de olsa havanın güneşli olduğu her gün sürülmeli, buna sonbahar ve kış ayları da dahil! Bulutsuz, açık günlerde hava derecesine bakmaksızın güneş kremi sürmelisin. 

Peki, sonbaharda hangi güneş kremi kullanılmalı? Günlük güneş koruması isteyenler için La Roche Posay Anthelios UVmune Fluide güneş kremini öneririz. La Roche Posay güneş kreminin geniş spektrumlu koruması sayesinde UVA, UVB, Infrared- A ışınları ve kirlilik kaynaklı hasara karşı sonbaharda da cildi koruma altına alabilirsin. Suya ve terlemeye karşı dayanıklı olan bu güneş kremini sonbaharın yağmurlu günlerinde rahatlıkla sürebilirsin! 

Editörün önerisi: Cilt rengini daha eşitlenmiş göstermek istiyorsan Anthelios UVmune Fluid Tinted güneş kremini sürebilirsin. Cilt tonuna yakın rengi sayesinde cilt kusurlarını orta derecede gizleyebilir ve doğal bir bitiş sağlayabilirsin. Renkli güneş kremleri şehre dönüş dönemini kolaylaştıracak.

2. Çünkü güneş lekelerini azaltmak gerekiyor

Çünkü güneş lekelerini korumak gerekiyor

Yazın cildinde güneş kaynaklı lekeler oluşabiliyor. Güneş lekelerinin koyulaşmaması ve belirginliğini kaybetmesi için yaz sonrası da cildini güneşten korumalısın. Yüzünde güneş lekeleri olanlar için sonbahar aylarında La Roche Posay Anthelios Pigment Correct güneş kremini öneririz. Bu lekeli ciltler için güneş kremi, var olan lekelerin görünümünü azalttığı gibi, yeni lekelerin oluşmasına da engel oluyor.

Renkli güneş kremleri, gözle görülür ışıkla tetiklenen hiperpigmentasyonu önlemeye yardımcı olarak cilt rengini eşitliyor. Böylece cildindeki güneş lekelerinin koyulaşmasını önlemiş oluyorsun. La Roche Posay güneş kreminin renkli bitişi ciltteki leke görünümünü gizleyerek pürüzsüz bir etki bırakıyor. Özellikle bu güneş kremini yaz sonrası leke bakımı yapanlar için tavsiye ederiz! 

3. Çünkü yaşlanma belirtilerini önlemelisin

Çünkü yaşlanma belirtilerini önlemelisin

Yaşlılık belirtilerinin en önemli nedenlerinin başında güneş ışınları geliyor. Korumasız güneş ışığına maruz kalmak, yüzümüzde kırışıklıklar, koyu lekeler ve elastikiyet kaybına neden olabilir. Yazdan kalma ince kırışıkların ilerlemesini önlemek ve yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmak için La Roche Posay Anthelios Age Correct Tinted SPF50 kullanmanı öneririz. UV ışınları kaynaklı leke ve kırışıklık karşıtı güneş kremi parçalanmış Hyaluronik Asit, Fe-Resorsinol, Niasinamid sayesinde kırışıklık ve koyu lekelerin görünümünü azaltıyor. UV ışınları, kirlilik karşıtı etki sunan bu güneş kremi sayesinde sonbahar aylarında genç ve daha pürüzsüz görünmeyi başarabilirsin.

Anthelios Age Correct güneş kreminin en sevdiğimiz özelliklerinden biri cildimizi güneşten korurken aynı zamanda 24 saat boyunca nemlendirmesi. Böylece sıcak havalarda bile cildimiz kurumuyor ve aydınlık görünümü koruyor. Renkli formu sayesinde sadece güneş kremini yüzüne ve boynuna sürerek gün boyu doğal ve eşitlenmiş görünebilirsin. 

4. Çünkü ozon tabakası daha ince

Çünkü ozon tabakası daha ince

Yanlış bilinenin aksine kış aylarında ozon tabakası daha incedir. Bu da soğuk günlerde güneşi daha etkili ve yakıcı yapabiliyor. Bu nedenle kar sporlarıyla uğraşanlar güneş kreminin sonbahar ve kış aylarında ne kadar önemli olduğunu bilirler. 

Sonbahar ve kış aylarında rüzgar yanığı, kar yanığı olarak da bilinen güneş yanıkları cilde daha fazla zarar verebiliyor. Bu nedenle güneş kremini sonbahar ve kış aylarında saat 10:00-16:00 arasında mutlaka sürmelisin. Soğuk ve şiddetli rüzgarlar cildinde ekstra kuruluk ve pul pul dökülme gibi sorunlar yapabiliyor. Bu gibi günlerde nemlendirme özelliğine güvendiğin güneş kremlerini sürerek cildinin kurumasını ve matlaşmasını önleyebilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?