Yağlı ciltlere uygun serum önerileri

Yağlı ciltlere uygun serum önerileri

Yağlı bir cilde sahipsen, rahatlıkla kullanabileceğin, yağlı ciltler için serum önerilerimizi bir araya getirdik!

Yağlı bir cilde sahipsen, cildin iyi bir şekilde nemlenmiyor olabilir. Cilt bu durumda kendini dengelemek için daha fazla sebum üretir. Bu yüzden cildine ihtiyacı olan nemi iyi bir şekilde karşılarsan cildinin dengelenmesini sağlayabilirsin. Bununla birlikte cildinin yağlı olması demek, akneye eğilim göstermesi anlamına da gelebilir. Tüm bu cilt problemlerini giderebilecek, yağlı ciltler için serum önerilerimizi bir araya getirdik!

Yağlı ciltler için serum önerileri

Yağlı ciltler için kırışıklık karşıtı serum önerisi

Yağlı ciltler için kırışıklık karşıtı serum önerisi

Cildin hem yağlı hem de yaşlanma belirtilerine sahip olabilir. Cildindeki ince çizgi, kırışıklık ve lekeleri gidermek için kullanacağın anti-aging serum, cildinin yağ dengesini koruyacak özellikte olmalı.

SkinCeuticals Phloretin CF, %10 saf C vitamini içeren formülü sayesinde kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerine karşı bakım sağlıyor, cilt tonunun daha eşit görünmesini sağlıyor. Daha aydınlık ve genç görünen bir cilt görünümü elde etmek için bu antioksidan serumu düzenli olarak kullanabilirsin. Yağ içermeyen bir formüle sahip olduğu için, yağlı cildinin daha fazla yağlanmasına da neden olmayacak.

Yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için anti-age serum önerisi

Yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için anti-age serum önerisi

Ciltte hem yaşlanma belirtilerini hem de cilt problemlerini aynı anda görmek bir sürpriz değil. Yetişkin aknesi adı verilen bu durum, 20 yaş sonrasında da görülebiliyor. Bunun için hem salisilik asit ile akneye eğilimi kontrol altına alan hem de yaşlanma karşıtı bakım yapan bir serum kullanabilirsin.

SkinCeuticals Blemish + Age Defense serum, salisilik asit, LHA ve diyoik asit içeren formülüyle, 1 haftalık süreçte ciltteki fazla sebumu, cilt tonu eşitsizliğini, gözenek ve kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Bu serumu düzeni olarak kullandığında, cildindeki fazla sebumun ve kırışıklık görünümünün azaldığını ve cildinin pürüzsüzleştiğini göreceksin.

Yağlı ciltler için nemlendirici serum önerisi

Yağlı ciltler için nemlendirici serum önerisi

Cildin fazla yağ üretmesinin sebebi, ciltte bir nem dengesi olmamasından kaynaklanıyor. Cilt bu nem dengesini sağlayabilmek için sürekli olarak sebum üretiyor ve bu sebum cilt yüzeyine çıkarak yağlanmaya neden oluyor. Cildinin nem ihtiyacını iyi bir şekilde karşıladığında ise yağlanmayı da kontrol altına alabilirsin.

Cildini derinden iyi bir şekilde nemlendirmek için hyaluronik asit serumlarını kullanabilirsin. Hyaluronik asit, cildin alt katmanlarında çalışan ve su tutan bir molekül olduğu için cildinin daha fazla yağlanmasına neden olmaz. SkinCeuticals H.A. Intensifier Serum, yüksek konsantrasyon hyaluronik asit içeren formülü sayesinde uzun süreli nem sağlayarak cildin daha dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Cildindeki ince çizgilerin azaldığını, daha sıkı ve dolgun göründüğünü fark edebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?