Yaza özel sarı saç bakım rutini

Yaza özel sarı saç bakım rutini

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sarı saçlarına özel bir saç bakım rutini ile saçlarının yaz boyu ışıltısını korumasını ister misin? Yaz aylarında saçlarımızı korumak hepimizin ortak endişesi olsa da sarı saç renklerine sahip olanlar için bu durum ayrı bir özen istiyor.

Güneş, havuz veya denize karşı koymak bizim için imkânsız! Ne de olsa tüm yıl bunları bekledik. :) Ancak bu üçlünün saçlarımıza olan kötü etkileri de su götürmez bir gerçek. Biz de sarı saçlarının yaz boyu ışıltısını kaybetmemesi ve istenmeyen turuncu, sarı yansımaların oluşmaması için alman gereken önlemleri ve yapman gerekenleri listeledik.

Bu önerilerimizle yaz boyunca saçların harika görünecek! :)

Hangi şampuanı kullanmalısın?

Hangi şampuanı kullanmalısın?

Kendi saç rengin koyu tonlardaysa ve sarı saç rengini tercih ettiysen saç renginde turunculuklar, sıcak yansımalar oluşabilir. İşte bu duruma engel olmak için bu sıcak yansımaları nötrleyebilecek karşıt renk mor pigmentlere sahip şampuanları tercih etmeni öneririz.

mor şampuan

Mor şampuanlar saç renginin kusursuz bir sarı tona ulaşmasını sağlarken, tam istediğin tonda küllü, soğuk yansımalara sahip olabilirsin. Bu konudaki favori mor şampuanlarımızdan biri Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan. Saça ilk kullanımdan itibaren etki eden bu mor şampuanla mükemmel saç rengine ulaşabilirsin. Sarı saçlarının yaz aylarında bile ilk günkü gibi küllü yansımalara sahip olması ve göz alıcı görünmesi için bu mor şampuanı kullanmanı öneririz.

Hangi saç maskesini kullanmalısın?

Hangi saç maskesini kullanmalısın?

Mor şampuan yanında, bakım rutinine mor maskeyi de eklemeni öneririz. Bu iki bakım ürününü beraber kullandığında, en etkili sonuca sahip olabileceğinden emin olabilirsin. Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske, saçlarına besleyici bakım yaparken aynı zamanda saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımaların da yok olmasına yardımcı oluyor.

Peki mor şampuan ve mor maske nasıl kullanılır?

elseve mor şampuan

Mor şampuanı, haftada 1 kere ıslak saçlarına 1-3 dakika masaj yaparak uygulayabilirsin. Ardından da iyice durulamalısın. Eğer saç rengini açmadan önce baz rengin kumralsa şampuanı uyguladıktan sonra saçlarında 5 dakika kadar bekletebilirsin. 

Aynı şekilde mor maskeyi de haftada 1 kez, mor şampuan sonrasında uygulayabilirsin. Platin ve gri renkli saçlarda yalnızca 1 dakikaya kadar, sarı saçlarda 5 dakika ve kumral, röfle & ombreli saçlarda ise 7 dakikaya kadar saçta tutulabilir. Sürenin sonunda mor maskeyi saçlarından ılık su ile durulayabilirsin.

Hangi durulanmayan bakımı kullanmalısın?

Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi

Sarı saç bakımında bizim son favorilerimizden biri Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi! Saçı güçlendiren, kırık uç karşıtı bu besleyici bakım spreyi, saçlarımızın daha kolay taranmasını, daha kolay şekil almasını sağlıyor. Aynı zamanda 230°C'ye kadar ısı koruması ve 24 saate kadar elektriklenmeye karşı koruma sağlıyor. Yani tam bir "kurtarıcı" diyebiliriz! :) Bakım rutinine bu bakım spreyini mutlaka eklemeni öneririz.

Saç rengini nasıl koruyabilirsin?

Sarı saçlarının güneş ışığına maruz kalacağı anlarda şapka veya saç fuları yardımıyla saç rengini korumaya alabilirsin. Sarı saçlarda güneş ışınları nedeniyle renk değişimleri yaşanabiliyor. Mesela küllü sarı tonlarda saç renginin kızıllaşması gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Ancak buna mor şampuanla ile engel olabilirsin. Ayrıca onarıcı ve koruyucu bakım spreyleri ile da bakım rutinini destekleyerek saçlarının dış etkenlere karşı çok daha güçlü olmasını sağlayabilirsin. 

Açıcıdan yıpranan saçlarını nasıl onarabilirsin?

Saç rengin, açıcı kullanılarak açıldıysa, kimyasal işlemler saçlarını yıpratmış olabilir. Bu nedenle saçlarını korumak için mutlaka boyalı saçlara uygun saç maskesi kullanmalı, saç rengini koruyan bakım ürünlerine ağırlık vermelisin. Saçlarına haftada iki kere saç maskesi uygulayarak, saçlarının yaz boyunca rengini korumasını; canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. 

Kırıklarından nasıl kurtulabilirsin?

saç kırıkları

Kırık saç uçları koparak, uzamanın önünde engel olabilir üstelik saç renginin de olduğundan solgun ve donuk görünmesine yol açabilir. Saçlarının sağlıklı uzaması ve canlı ve parlak görünmesi için saçlarını düzenli aralıklarla, 2 ayda bir kestirmelisin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?