Yılbaşı Kararları: Yeni Yılda Cildinin Pürüzsüz Olması İçin Öneriler

Yılbaşı Kararları: Yeni Yılda Cildinin Pürüzsüz Olması İçin Öneriler

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

2023 kararların arasında pürüzsüz cilt görünümü ile ışıldayan bir cilde kavuşmak yatıyorsa, bu yazımıza bekleniyorsun.

Yepyeni bir yıl kapıda ve biz, 2023'den çok umutluyuz! Yeni yılda kendimizin en güzel versiyonuyla süper bir yıl geçirmek için 2023 yeni yıl kararlarımızı listeledik. Bu yıldan beklentilerimiz arasında neler yok ki? İş, aşk para, sağlık, huzur herkesin dileği. Peki, ya güzellik?

Biz Cildimveben.com editörleri olarak, bu yıl da güzelliğinden ödün vermek istemeyenler için mini bir liste hazırladık. Sen de onlardan biriysen, sağlıkla ışıldayan, pürüzsüz cilt için 5 adımda harika görüneceğin, basit ama etkili önerilerimize göz atmalısın. Bu yıl da güzelliğini taçlandırmaya hazır ol!

1. Cildini temiz tut

1. Cildini temiz tut

Cilt bakımının ilk ve de en önemli adımı, temizlikten geçiyor. Tabii ki pürüzsüz cildin de! Bu nedenle her sabah ve akşam cilt yapına en uygun yüz temizleme jeliyle ile yüzünü yıkamayı atlamamalısın. Gün boyu ciltte biriken kir, fazla yağ ve kalıntılar temizlenmediğinde cildinde geniş gözenek ve siyah nokta görünümü olabilir. Bu yüzden düzenli cilt temizleme adımını yeni yılda bir alışkanlık haline getireceğini umuyoruz.

Tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği, cildi iyi bir şekilde temizleyen ve arındıran, Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli, gözeneklerin sıkılaşmasını da sağlıyor. Aloe vera ve hyaluronik asit içeren formülü sayesinde cilde ferah bir his veren bu yüz temizleme jeli ile cildinin tertemiz olduğunu hissedeceksin.

2. Siyah serum kullan

2. Siyah serum kullan

Siyah noktalar, gözenekler, izler ve diğer tüm cilt kusurları için yeni yılda cilt bakım rutinine dahil edebileceğin mükemmel bir önerimiz var: Siyah serum. Garnier AHA + BHA Cilt Kusurları Karşıtı Siyah Serum, %4 oranında AHA/BHA asitleri ve niacinamide içeren formülü ile ciltteki kusurları azalttığı klinik olarak kanıtlanmış bir siyah yüz serumu. Cilt tarafından hızla emilen ve kalıntı bırakmayan bu serum, ciltte peeling etkisi yaratarak kusurların görünümünü gözle görülür bir şekilde azaltıyor.

Eğer senin de başın cilt kusurlarıyla beladaysa, 2023'te Garnier Siyah Serum'u mutlaka denemelisin.

3. C vitamini serumu kullan

3. C vitamini serumu kullan

C vitamini serumları 2023'deki en büyük destekçilerimiz olacağa benziyor. Bizim yeni yıldan beklentimiz büyük, bu yüzden tıpkı umutlarımız gibi cildimizin de parlak olması için Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum, yeni yılda cilt bakım rutinimizin değişmez üyesi olacak.

C vitamini, salisilik asit ve niasinamid içeren Garnier C Vitamini Serum'u, 6 günde ciltteki koyu leke görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Cildin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlayan bu serum, tıpkı yeni yıl hayallerimiz gibi ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için ihtiyacımız olan tek şey!

Garnier C Vitamini Serum'u deneyip incelediğimiz makalemizi okumak için buraya tıklayabilirsin!

4. Kağıt Yüz Maskelerinden Faydalan

3. Peeling Uygula

Pürüzsüz ve capcanlı bir cilt için maske şart! Ayrıca haftada 2 kez maske uygulamak, parlak cilt görünümüne kavuşmak için de en mühim adımlardan biri. Bazen öyle olur ki tüm bir haftanın yorucu izleri cildine yansır, vücudun yorulurken, cildinin ışığı da sönüverir. İşte bu gibi durumlarda canlandırıcı maskelerden faydalanmak cildinin tüm enerjisini geri kazandırır. İçerisinde yoğun bir şekilde nemlendirme ve canlandırma özelliği bulunan kağıt yüz maskeleri çok işine yarayacak. Yeni yılda ışıldamaya hazırsan maskelere kucak aç!

Bizim haftada en az iki kez düzenli olarak kullandığımız Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi, hyaluronik asit ve nar özü içeren formülüyle cilde harika bir nem ve canlılık veriyor. Tek bir kağıt maskeyle cildin 1 haftalık nem ihtiyacını karşılayabileceğin gibi cildinin canlanmasını da sağlayabilirsin. Ayrıca cildinin farklı ihtiyaçlarına göre diğer Garnier Nem Bombası kağıt maskeleri de deneyebilirsin.

5. Nemlendirici En Önemli Alışkanlık

5. Nemlendirici En Önemli Alışkanlık

Yeni yılda nemlendirici kremleri baş tacı yapmanı istiyoruz. Çünkü hangi cilt bakım yöntemini uygularsan uygula, en sonunda mutlaka ama mutlaka cildini nemlendirerek cilt bakımını sonlandırmalısın. Cildin ihtiyacı olan nemi alamadığında ortaya pek çok cilt problemi çıkabilir. Yeni yılda cilt güzelliğinin önünde herhangi bir engel olmaması için, nemlendiriciler en yakın arkadaşların olmalı.

Bizim her gün çok severek kullandığımız, en sevdiğimiz nemlendiricilerden biri olan Garnier Hyaluronik Aloe Jel, hyaluronik asit ve aloe vera içeren formülüyle cildi 48 saate kadar nemlendiriyor ve canlılık veriyor. Jel formülüyle çok ferah bir his bırakıyor ve çok hızlı bir şekilde, yapışkan bir his bırakmadan emiliyor.

Güzelliğinle herkesi kıskandıracağın bir yıl olmasını temenni ediyoruz! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?