Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

En iyi yüz yıkama jellerini bir araya getirdik!

Sağlıklı bir cilt demek temiz bir cilt demektir. Sivilce, siyah nokta gibi cilt problemlerinin çoğu gözeneklerde biriken yağ ve kirden dolayı meydana gelir. 

Cilt temizliğinde bizim en çok dikkat ettiğimiz ürünlerin başında yüz yıkama jelleri geliyor. Yüz temizleme jeli, cildimizi derinlemesine temizleyerek gün içinde cildimizde biriken kirden cizi arındırıyor, cilde fresh bir görünüm katıyor. Yüz temizleme, sağlıklı bir cildin olmazsa olmazıdır. Biz de herkesicinguzellik.com editörleri olarak senin için en iyi yüz temizleme jellerini açıklıyoruz. Yüz bakımına önem veren, yağlı ciltler için bakım için yüz temizleyicileri reyonlarında zaman geçirmeyi seven herkes bu önerilere kulak vermeli!

En İyi Yüz Temizleme Jeli Önerileri

1- La Roche Posay Effaclar Gel

La Roche Posay Effaclar

Akneye eğilimli bir cildin varsa mutlaka kullanmanı önerdiğimiz yüz yıkama jellerinin başında La Roche Posay Effaclar geliyor. Yağlı ciltlere ve karma cilt bakımı için uygun olan bu yüz yıkama jeli, yüzde sağlıklı ve mat bir görünüm oluşturuyor. Yüzdeki ve gözeneklerinin içine dolan yağı ve kiri nazikçe temizleyen bu jel, akne tedavisinde mutlaka kullanılması önerilen tamamlayıcılardan biridir. 

Yağlı ve karma ciltlere uygun yüz temizleme ürünleri arayanlar, La Roche Posay Effaclar'a bir şans vermelidir. 

2- Kiehl's Ultra Facial Cleanser Yüz Temizleme Jeli

Kiehl's Ultra Facial Cleanser

Yüz temizliği hassas bir konudur. Her ne kadar normal bir cildin olsa da yüz temizliğine dikkat etmediğinde cilt yapının bozulduğunu görebilirsin. Normal ve kuru ciltlere uygun bir yüz yıkama jeli arıyorsan Kiehl's Ultra Facial Cleanser'a bir şans vermelisin. Günlük yüz temizliği rutine mutlaka eklemeni önerdiğimiz bu temizleyici, hem cildindeki kiri ve yağı temizler, hem de makyaj birikintilerinden arındırır. Yüz temizleme jeli önerileri isteyenler için Kiehl's Ultra Facial Cleanser alışveriş listesinin ilk sıralarında yer almalıdır.

3- Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Jeli

 Garnier Micellar

İkonik makyaj temizleme ürünlerinden olan Garnier Micellar Yüz ve Makyaj Temizleme Jeli bizim de favorilerimizden. Makyajı temizlerken aynı zamanda cildi arındıran ve rahatlatan bu yüz temizleme jelini hassas ciltler de rahatlıkla kullanabiliyor.

4- Lancôme Crème Radiance Gentle Cleansing Creamy-Foam Cleanser

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli_1

Photo Credit: Rose Gold Pearls

Karma cilt tiplerine uygun olan Lancôme Crème Radiance Gentle Cleansing Creamy-Foam Cleanser cildini nazikçe temizleyerek gözeneklerinin kir dolmasını önler. Yüzünün bazı kısımları yağlı, diğer kısımları ise kuruysa yüz yıkama jeli seçerken dikkatli davranmalısın. Yanlış ürün seçimi yüzünün kurumasına veya tam tersi daha yağlı görünmesine yol açabilir. 

5- Kiehl's Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli_2

Yoğun köpük formüllü Kiehl's Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash sağlıklı cilt bariyerini koruyarak cildi nazik fakat etkili bir şekilde temizler ve cildin sağlıklı görünmesini sağlar. İçeriğindeki kadife çiçeği yağı ve gliserin sayesinde cildinin daha canlı ve canlı görünmesine de yardımcı olur. Normalden yağlıya dönen cilt tiplerine uygun olan bu jeli yüzüne yuvarlak hareketlerle köpürterek uygulamalısın. 

6- Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Peeling

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli_4

Garnier Saf ve Temiz Kömürlü Peeling, yağ ve makyaj birikintilerinden dolayı tıkanan gözeneklerini temizler, siyah nokta oluşumunu engeller. Düzenli kullandığında siyah noktalarının gözle görülür şekilde azaldığını fark edeceksin. Peelingi, özellikle gözenekli olan bölgelerine yuvarlak hareketlerle uygulamalı, ılık su ile durumalısın. Peeling nedir ve nasıl yapılır sorusunun cevabını biliyorsun, değil mi?

Editörün önerisi: Biz peelingi en çok duşta uygulamayı seviyoruz. Duş aldıktan sonra sıcak suyun buharıyla açılan gözeneklerini peeling ile temizleyerek daha etkili bir sonuç alabilirsin. 

7- L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli

Yüz Temizleme Dosyası: En İyi 9 Yüz Temizleme Jeli_5

Makyajını kolayca çıkarmak aynı zamanda da cildini nemlendirmek istiyorsan L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli acilen tanışmalısın! Jel formundaki yüz yıkama temizleyicileri bazen cildimizde sağlıksız ve mat bir görüntü bırakabiliyor. Yüzümüzü kurutan jel temizleyicilerden sonra L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli'nin etkisine bayıldık. Tek adımda tüm makyajımızı temizliyor ve ciltte kadife yumuşaklığı bırakıyor.

8- Vichy Normaderm Phytosolution - Arındıcı Yüz Temizleme Jeli Yağlı ve Akneye Eğilim Gösteren Ciltler

8- Vichy Normaderm Phytosolution - Arındıcı Yüz Temizleme Jeli Yağlı ve Akneye Eğilim Gösteren Ciltler

Yağlı cildini iyi bir şekilde arındırmak için kullanabileceğin Vichy Normaderm Yüz Temizleme Jeli, daha ilk kullanımda 7 saat içinde ciltteki fazla yağlanmanın önüne geçmeye başlıyor. Çinko, bakır ve probiyotik ile zenginleştirilmiş formülü ile akneye eğilim gösterebilen ciltlerdeki kusur görünümünü azalıyor ve cildi kurutmadan temizliyor.

9- CeraVe Köpüren Temizleyici

9- CeraVe Köpüren Temizleyici

En iyi yüz temizleme jellerinden bir diğeri de bizim de çok severek kullandığımız CeraVe Köpüren Temizleyici. Normalden yağlıya dönük ciltler için olan bu yüz temizleme jeli, cildin koruyucu bariyerine zarar vermeden ve cildi kurutmadan temizliyor. Cilt bariyerinin güçlenmesini sağlayan 3 temel seramid, niasinamid ve hyaluronik asit içeriği ile mükemmel bir temizlik ve bakım sağlıyor.

Yüz temizleme jeli nasıl kullanılır?

Yüz temizleme ürünlerini kullanmak her ne kadar kolay görünse de aslında herkesin düğündüğü kadar basit değildir. 

1. Adım: İlk olarak yüzünü soğuk suyla ıslat.

2. Adım: Cilt tipine uygun olan yüz temizleme jeilni avcuna sık.

3. Adım: Avucuna sıktığın jeli yüzüne yuvarlak hareketlerle uygula. 

4. Adım: Jel, ıslak güvünde köpürdükten sonra yuvarlak hareketlerle göz çevren hariç bütün yüzünü iyice temizle. 

Editörün önerisi: Dilersen elektrikli yüz yıkama cihazlarından da yardım alabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?