40 Yaşından Sonra Cilt İçin Hangi Takviyeleri Kullanmaya Başlamalı?

40 Yaşından Sonra Cilt İçin Hangi Takviyeleri Kullanmaya Başlamalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

40 yaş, yaşlanma karşıtı bakımlar için dönüm noktalarından en önemlisi olarak kabul edilir. 40'lı yaşlara geldiğinde anti-aging cilt bakımı yapmıyorsan, sonraki yaşlar için önlem almak adına düzenli bakıma başlaman gerektiğini söylemeliyiz. 

40 yaşına geldiğinde artık cilt bakımı yapmanın amacı sadece cildini nemlendirmek, beslemek değil aynı zamanda cildini sıkılaştırmak da olmalı. Bu nedenle 40 yaşından sonra cilt için takviyelerden, yani cilt yaşlanmasına engel olabilecek içeriklerden yararlanmanın zamanı geldi demektir. Biz de cilt bakım rutinine ekleyebileceğin, cilt bakım ürünlerinde bulunan özel takviye içerikleri derledik. 40'lı yaşlarında olanlar ve kırışıklık karşııtı bakımda daha iyi sonuç elde etmek isteyenler bu makalemizi rehber olarak kullanabilirler. 

Yaşlanma Karşıtı Bakım için Özel İçerik Takviyeleri Nelerdir?

1.Retinol

Retinol

40'lı yaşlara geldiğinde cilt bakımına ekleyeceğin en önemli takviye içeriklerinden biri retinol olmalı. Retinolun cilde faydaları arasında hücre yenilenmesini hızlandırma ve kırışıkların görünürlüğünü azaltma gibi etkileri yer alır. Aslında bir A vitamini formu olan retinol, düzenli kullanıldığında cildi daha pürüzsüz gösteriyor ve yüzdeki derin kırışıklarda bile azalma etkisi sağlıyor. Peki, retinolu cilt bakımına nasıl ekleyebilirsin?

L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu, bugüne kadar bizim denediğimiz en etkili gece serumlarından biri! Cilt hücreleri geceden geceye yenilendiği için retinol içeren gece serumları uzun süredir radarımızdaydı. Loreal retinol serumu formülündeki %0,2 saf retinol sayesinde en derin kırışıklarda bile etki gösteriyor, cilde gençlik ışıltısı kazandırıyor. Cilde üç kat daha fazla retinol nüfuz etki etmesini sağlar ve optimum emilim teknolojisiyle cilde en iyi etki kazandırır. 40 yaşından sonra cildine retinol takviyesi yapmak isteyenler bu gece serumuyla en kısa zamanda tanışmalılar. Düzenli kullanımla beraber cilt görünümünün yenilendiğini fark edebilirsin.

2.Peptitler

Peptitler

40 yaşından sonra öğrenmen gereken cilt bakım terimlerinden biri de peptitler. Kolajen peptitler, ciltte üretimi azalan kolajenin artmasına yardımcı olan proteinlerdir. Peptitler genç yaşlarımızda cilt altı dokusunda bolca bulunurlar fakat 40 yaşından sonra derideki peptitler düşüşe geçiyorlar. 

Peptitler ve kolajen azalmasıyla birlikte ciltte pürüzler, sarkma ve ince çizgiler kaçınılmaz olabiliyor. Yaş faktörünün yanına eklenen hava kirliliği, UV ışınları, kalitesiz uyku düzeni ve vitamin eksikliği de peptit azalmasına yol açabiliyor. L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem, 40 yaşında ihtiyacın olan peptit takviyesini sağlayarak cildinin sıkılaşmasını ve daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Düzenli olarak Loreal sıkılaştırıcı kremi kullananlar cildinin yoğun bir şekilde nemlendiğini, sıkılaştığını ve kırışıkların azaldığını söylüyorlar. Peptit takviyesi yapmak için artık ihtiyacın olan bakım kremini buldun! 

3.Hyaluronik asit

Hyaluronik asit

Cilt bakımıyla birazcık ilgiliysen hyaluronik asidin faydalarını eminiz duymuşsundur. Hyaluronik asit, bir nevi cildin nem kaynağı! Kendi ağırlığının 1000 katı kadar nem tutma özelliği olan hyaluronik asidi 40 yaşından sonra düzenli olarak kullanmalısın. Hyaluronik asit takviyesi isteyenler için hızlı etki gösteren kağıt maskeleri tavsiye ediyoruz. 

L'Oreal Paris Yaş Uzmanı Sıkılaştırıcı 40 Yaş + kağıt maskesi formülündeki hyaluronik asit, peptidler ve Pro retinol sayesinde cilde yoğun bir nem kazandırıyor ve yüzde yukarı doğru bir lifting etkisi yaratıyor. Özellikle 40 yaşında beliren çizgilerin azalmasını ve yüzün eski dolgunluğuna kavuşmasını sağlayan bu kağıt maskeyi, haftada 2-3 kere kullanabilirsin. Kağıt maskeyi kullanmak da çok pratik! Temiz yüzüne Loreal maskeni yerleştir ve 15 dakika bekle. Bu süre boyunca günlük işlerine devam edebilirsin. Sürenin sonunda maskeyi kaldır ve kalan ürünü masaj yaparak cildine yedir. 40 yaş sonrası cilt bakımı hiç bu kadar pratik olmamıştı :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?