Cevaplıyoruz: C Vitamini Cildin İçin Uygun Mu?


C vitaminleri denilince bizim gibi cilt bakım guruları için akan sular durulur. Cilt bakımında oldukça faydasını duyduğumuz c vitamini serumlarını kullanmak için adeta can atıyoruz! 

Aklımızda tek bu serumlarla ilgili tek bir soru var: C vitamini içeren bakım ürünleri her cilt için uygun mu? Farklı c vitamini serumlarından hangisi, hangi cilt tipi için öneriliyor? Cilt sorunlarına ve ihtiyaçlarına göre senin için uygun olan C vitamini serumunu paylaşıyoruz. 

Kuru ciltler için C Vitamini serumu

Kuru ciltler için C Vitamini serumu

Nemsiz kalan cilt zamanla hassaslaşır ve kırışıkları daha belirgin bir hale gelir. Cilt kurumasının birçok farklı nedeni olsa da aslında ortak bir çözümü var: C vitamini. Cildi nemlendiren en değerli cilt bakım ürünlerinden biri C vitamini serumlarıdır. En popüler ve en iyi serumların başında gelen SkinCeuticals C E Ferulic serum, formülündeki %15 saf C vitamini sayesinde cildi derinlemesine nemlendiriyor ve genç görünmesini sağlıyor. 

SkinCeuticals C E Ferulic serum'u normalden kuruya dönük olan ciltler için öneririz. Antioksidan serumlar arasında en yoğun konsantre C vitamine sahip olan bu serum, cildi besleyerek var olan ince çizgi görünümünü de azaltıyor. Kısaca, kuru cilde sahip olup hangi C vitamini kullansam diyenler için hiç düşünmeden C E Ferulic serumu öneririz. 

Yağlı ciltler için C vitamini serumu

Yağlı ciltler için C vitamini serumu

Yağlanmaya eğilimli bir cildin var ve C vitamini serumunun cildini parlatmasından endişe ediyorsan senin için SkinCeuticals antioksidan serumlardan Phloretin CF serumu öneririz. Cildindeki leke görünümlerini eşitlemeyi ve yaşlanma belirtilerini azaltmayı amaçlayan bu serum, cildinde hızlı bir şekilde emilerek parlamaya ortam oluşturmaz, cildinin yağlanmasına yol açmaz. 

Düzenli olarak c vitamini serumu kullanmak cildinin sağlıkla ışıldamasına ve daha dinç görünmesine yardımcı oluyor. UVA ve UVB ışınlarına karşı da etkin koruma sağlayan Phloretin CF serumu, yıl boyunca güvenle kullanacağın cilt bakım ürünlerinden biri! 

Hassas ciltler için  C vitamini serumu

Hassas ciltler için  C vitamini serumu

'Hassas cildime C vitamini serumu kullanabilir miyim?' diyen okuyucularımız buraya! Tabii ki kullanabilirsin. Fakat doğru C vitamini serumu seçmek şartıyla.!

SkinCeuticals Serum 10, cildindeki kırışık görünümleri ve yaşlılık belirtileri için birebir! Cildin hassas ise, C vitaminine reaksiyon gösterebilir, bu yüzden de cildine ağır gelmeyecek bir serum ile başlamalısın. SkinCeuticals Serum 10, ilk defa C vitamini kullanacaklar ve cildi asitlere hassasiyet gösterebilecek kişiler için son derece uygun bir C vitamini serumu. %10 saf C vitamini içeren bu serumu bitirdikten sonra cildinde herhangi bir hassasiyet oluşmazsa, daha yüksek oranlı C vitamini serumlarına geçiş yapabilirsin.

Gece kullanımı için antioksidan serumu

Gece kullanımı için antioksidan serumu

Antioksidan serumları genellikle gündüz kullanılıyor. Fakat biliyorsun ki cildimiz kendini geceleri biz uyurken yeniliyor. Bu değerli zaman dilimini antioksidan içeriği ile değerlendirmek istersen senin için SkinCeuticals Resveratrol B E bakım ürününü öneririz.  Vitamin E ve baicalin içeren gece bakım serumu, cildini aydınlatarak daha pürüzsüz ve canlı görünmesine yardımcı oluyor. 

Cildinde yaşlılık belirtileri ve hafif dereceli sarkma oluşanlar için gece antioksidan bakımını mutlaka öneriyoruz. Cildin daha sıkı ve daha pürüzsüz görünmesi için cildine geceleri yoğun bakım yaparak bu zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmelisin. Normal, kuru ve hassas cilt tipleri için tavsiye edilen Resveratrol B E serumu, temiz cildine her akşam 1-2 damla uygulayabilirsin.

C vitamini serumu ve güneş kremi

C vitamini serumu ve güneş kremi

Güneş kremi, cilt bakımının ayrılmaz bir parçası. Sadece yaz mevsiminde değil, kışın da hava kapalı bile olsa her gün kullanmalısın. Böylece güneşin erken yaşlanmaya neden olan zararlarının önüne geçebilirsin. Hele ki cilt bakım rutininde C vitamini gibi asitli içerikler kullanıyorsan, SPF 50 içeren bir güneş kremi, rutinin son adımı olmalı.

Bizim C vitamini serumları ile birlikte kullanmayı en sevdiğimiz güneş kremlerinden biri de SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defence SPF 50 Güneş Kremi. C vitamininin ciltte sağladığı aydınlık etki ve renk eşitleme görevini devam ettiren bu güneş kremi sayesinde cildimiz kusursuz görünüyor. Ciltte geniş spektrumlu bir koruma sağlarken, traneksamik asit, niasinamid ve mika içeren formülü ile cilt tonum eşitsizliğini azaltmaya ve cildin daha ışıltılı görünmesine yardımcı oluyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala