Evde Siyah Noktalar Nasıl Geçirilir?

Evde Siyah Noktalar Nasıl Geçirilir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Siyah nokta temizleme evde nasıl daha kolay bir şekilde yapılır, tüm yöntemleri bu yazımızda bulabilirsin.

Cilt tipi ne olursa olsun sanıyoruz ki herkesin ortak sorunlarından biri siyah noktalar. Ciltte hoş bir görünüm sunmayan siyah noktalar için bugüne dek pek çok farklı teknik denemiş fakat istediğin sonucu alamamış olabilirsin. Endişelenme, biz senin için buradayız! Estetik merkezlerine tonlarca para dökmeden, evde nasıl kolayca siyah nokta temizleme işlemi yapabileceğini tüm detayları ile açıklıyoruz. O halde önce siyah nokta problemini daha yakından inceleyerek başlayalım.

Siyah Nokta Neden Oluşur?

Siyah Nokta Neden Oluşur?

Siyah nokta, aslında cildimizin T bölgesi olarak adlandırılan bölümünde genişleyen gözenekler içerisine yerleşen yağ, ölü deri ve kir birikintileridir. Ciltte pürüzlü bir görünüme neden olan bu siyah noktaların, oluşumu ise pek çok etkene bağlıdır. Buna göre siyah noktalar;

  • Makyaj sonrası cilt yeterli düzeyde temizlenmediğinde,

  • Cildin aşırı yağ üretmesi sonucu sebum dengesinin bozulduğu durumlarda

  • Genetik anlamda yağlı cilde sahip olanlarda,

  • Cilde ihtiyaç duyduğu bakım rutini uygulanmadığında

  • Cilt iyi bir şekilde nemlendirilmediğinde

  • Güneş bakımı uygulanmadığında

artış gösterir. Tüm bu maddeler, aslında ciltte gözenek görünümünün genişlemesi anlamına gelir ve genişleyen gözenekler muhakkak siyah noktalar ile kendini belli edecektir. Peki, siyah noktalardan kurtulmak için nasıl bir bakım uygulamalısın? Biz bunun için harika bir bakım rutini önerisi hazırladık. Gel, bu rutinde kullanman gereken ürünlere birlikte bakalım. 😊

Cildini Temizleyerek Başla

Cildini Temizleyerek Başla

Cilt temizliği, aslında pek çok cilt probleminin önüne geçen en büyük adımlardan biridir. Çünkü temiz cilt, daima pürüzsüz, sağlıklı ve ışıl ışıl bir görüntüye sahip olacaktır. Siyah noktalar da kendini belli etmeyecektir. Bu nedenle siyah noktalarınla mücadeleye başlarken ilk adımda mutlaka temizleyici ürünlere başvurmanı öneriyoruz. Özellikle de kömür içerikli formülleri tercih edebilirsin. Kömür bileşeni, gözeneklere biriken yağı ve kiri güçlü bir şekilde temizleyen, aynı zamanda da yenilerinin oluşmasını engellemesi ile öne çıkan içeriklerden biri. Etkili bir temizlik için sen de bu içeriğin yer aldığı ürünlerden faydalanabilirsin.

Bizim siyah nokta için kullanmayı en sevdiğimiz temizleyici Garnier Saf & Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü 3’ü 1 Arada. Onu bizim için bu kadar özel kılan hem formülünün kömür bileşeni ile zenginleştirilmesi hem de 3’ü 1 arada formül sunuyor olması. Ayrıca salisilik asit ve yaban mersini içermesi ile de cildi mükemmel şekilde arındırıyor ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Üstelik ilk kullanımda bile siyah noktalarımızın görünümünü azaltan ürünü, dilersek peeling ve maske olarak da uygulayabiliyoruz. Harika değil mi? Eğer ki sen de tek üründe, 1’den fazla etkiyi yakalayabileceğin bir formül arayışındaysan Garnier’ın bu 3’ü 1 Arada ürünü, sana aradığın etkiyi mutlaka sunuyor olacaktır.

Peeling ile Cildini Arındır

Peeling ile Cildini Arındır

Siyah noktalardan kurtulmanın en etkili yöntemlerinden bir diğerinin ise düzenli olarak peeling uygulaması yapmak olduğunu biliyor muydun? Tanecikli yapıları ile cilde hasar vermeden soyucu bir etki gösteren peelingler, siyah noktaları hızla temizlemenin en kolay ve püf noktalarından biri. Sen de siyah nokta giderici peelingleri, haftada 2 veya 3 kez olacak şekilde bakım rutinine ekleyerek, siyah noktalarınla vedalaşabilirsin.

Kömür aktif bileşeni içeren Garnier Saf & Temiz Siyah Nokta Karşıtı Peeling ile siyah noktalarınla vedalaşmaya hazır ol! Cildi kirden ve pürüzden arındırarak, siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı bu formül, bize olduğu gibi sana da iyi gelecek. Ultra emici kömür sayesinde peeling esnasında cildimizi yağ ve kirden mükemmel şekilde arındıran ürün, yaban mersini ve salisilik asit içeren formülü ile de genişleyen gözeneklerimizi küçülttü. Haftada 3 kez uygulamaya özen gösterdiğimiz peeling, cildimizde sebum dengesini sağlarken pürüzsüz ve yumuşak bir cilt dokusuna kavuşturdu. Sen de bu etkili peeling ile siyah noktalarına “güle güle” diyebilirsin. 😊

Maske Adımını Es Geçme

Maske Adımını Es Geçme

Cilt bakımında kesinlikle atlanmaması gereken bir adım olan maske uygulaması, siyah noktalar için de harika bir bakım kaynağı. Cildin nem dengesini korurken, pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm sunan maskeler, ciltten fazla yağı ve kiri de mükemmel şekilde temizliyorlar. Cilt bakım rutinine haftada 1 kez uygulamak suretiyle dahil edeceğin maskeler ile siyah nokta problemini ortadan kaldırabilirsin.

Bizim bu noktada sana önereceğimiz siyah nokta maskesi ise Garnier Saf & Temiz Kömürlü Soyulabilir Siyah Maske oluyor. Siyah noktalar ve yağlı T bölgesi için mükemmel bir bakım uygulayan bu maske, cildin sebum dengesini sağlıyor. Kömür ve salisilik asit formülü ile zenginleştirilen bu maske, ayrıca düzenli kullanımda gözeneklerin görünümünü azaltıyor. Soyulabilen yapısı sayesinde bizim en kolay uyguladığımız maskeler arasında yer alan bu ürünün, senin de siyah noktalarına çok iyi geleceğini düşünüyoruz.

Siyah Nokta Temizliğinde Bilmen Gerekenler

Siyah Nokta Temizliğinde Bilmen Gerekenler

Son olarak evde siyah nokta temizliği uygularken bilmen gereken şu küçük fakat değerli noktaları da es geçmeyelim istedik.

  • Evde siyah nokta temizleme işlemi uygularken, siyah nokta bandı ürünlerinden uzak durmanı tavsiye ediyoruz. Bu gibi ürünlerin, yapışkanlı yapıları nedeniyle burun bölgendeki kılların da çekilmesine sebep olacağını unutmamalısın.

  • Dikkat edeceğin en önemli nokta ise siyah nokta sıkma işlemini asla uygulamamak olsun. Çünkü sıkma işlemi sonrası cildinde iz kalması kaçınılmaz olacaktır.

Siyah noktaların için uygulaman ve uzak durman gereken adımları öğrendiğine göre, cildinde taze bir güzelliğe artık sen de hazırsın demektir. 😉

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?