​Fransız kadınlarının harika saçlarının sırrı açığa çıktı!

​Fransız kadınlarının harika saçlarının sırrı açığa çıktı!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Fransız kadınlarına her zaman gıptayla bakmışızdır… Çabasız şıklıkları, sade ve doğal görünümleri ile dünya çapında bir üne sahipler. Özellikle harika saçlarına bayılıyoruz! Saç kesimleri, stilleri ve renkleriyle sen de Fransız kadınlarından ilham almak ister misin? İşte tam bir ''Parizyen'' olmanın sırları!

Parizyen saçlar

Eğer sen de fark ettiysen Fransız kadınlarının saç kesimleri genelde kâkül ve hareketli katlardan oluşuyor. Aslında saçlarına doğal bir hareket katan bu katlı saç kesimi. Doğru şekillendirildiğinde de bu saç kesimi sayesinde saçlar oldukça modern bir görünüme bürünüyor.

Sen de Parizyen saçlar elde etmek istersen işe katlı bir saç kesiminden başlayabilirsin!

Şık ve zahmetsiz kahve saçlar

Doğal görünümlü saç renkleri Fransız kadınlarının kusursuz saçlarının sırlarından biri! Bu sezon podyumlarda da sık sık gördüğümüz yumuşak ve hafif kahve tonlarını L'Oréal Professionel Majirel'den Fransız Kahveleri ile elde edebilirsin. Senin için en uygun tona da tabii ki uzman kuaförlere danışarak sahip olmanı öneririz. Böylece saçların doğallığını kaybetmeden muhteşem bir görünüm kazanır.

Büyüleyici Fransız stili

Dağınık dalgalar, dokulu saç boyları ve doğal ışıltı… İşte Fransız kadınlarının büyüleyici, çabasız şık saç stili! Senin de bildiğin gibi saç kesimi ve saç rengi birbirini tamamlayan detaylardır. Ancak bu görünümü pekiştiren tabii ki şekillendirmedir.

Fransız kadınlarının saç stilini uygularken, kullandığın şekillendirici ürünlerin saç tipine uygun olup olmadığı da oldukça önemli.

Saçların kalın telliyse L'Oréal Professionnel TecniART French Froissé – Fransız Saç Kremi kullanarak saç boy ve uçlarında dağınık bir görünüm yaratabilirsin.

İnce telliyse de L'Oréal Professionnel TecniART Messy Cliché – Fransız Saç Spreyi gibi yumuşak dokulu bir şekillendirici kullanmanı öneririz.

Şimdi, Fransız kadınlarının saçlarını nasıl şekillendirdiklerini öğrenmek ister misin?

İlk adım:

Yıkanmış ve havluyla nemi alınmış saça, saçın yapısına uygun olarak Fransız Saç Kremi veya Fransız Saç Spreyi'ni uyguladıktan sonra şekillendirme işlemine geçmeni öneririz.

İkinci adım:

Saçı üstten ''zig-zag'' yapacak şekilde ayır.

Üçüncü adım:

Çift taraflı olarak ör ve örme işlemi tamamlandığında örgüleri sağa ve sola esnet.

Dördüncü adım:

Örgüleri önce fön makinesi sonra da saç düzleştiricisi ile sabitle.

Beşinci adım:

Örgüleri açıp saçlarını dağıt. Etkinin uzun süre devam etmesi için L'Oréal Professionnel Air Fix Sabitleyici Sprey uygulayabilirsin.

Photo credit: L'Oréal Professionnel

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?