Gün İçinde Güneş Kremini Yenilemenin Pratik Yolları


Gün içinde güneş kremini bir kere sürmek yeterli olmayabilir. Güneş kremlerinin her 2-3 saatte bir yenilenmesi öneriliyor. Dışarıda, plajda, havuz başında güneş kremini nasıl yenileyebilirsin? Güneş kreminin etkisini arttırma yollarını sana anlatıyoruz. Güneş kremi sürdükten sonra cildinde güneş hasarı görmemek için sen de bu adımları takip etmelisin. 

Cildini nemlendir

Cilt tipine uygun güneş kremi seç

Güneş kreminin etkisini tam anlamıyla görmek için cildinin nemli olması gerekiyor. Cildin kuruyken dışarı çıkmak, güneşlenmek cildine hiç iyi gelmeyecek. Güneş kremi sürmeden 20 dakika önce vücudunu ve yüzünü iyice nemlendir. Yaz aylarında cildin kurumaya daha eğilimli olduğu için cilt tipine uygun nemlendirici seçmen çok önemli. 

Editörün önerisi: Tüm vücuduna nemlendirici uyguladıktan sonra güneş kremi adımına geçebilirsin. Fakat unutma, güneş kremini evden çıkmadan 30 dakika önceden sürmelisin. Güneş koruması için zamanlamayı iyi ayarlamalısın.

Cilt tipine uygun güneş kremi seç

Cilt tipine uygun güneş kremi seç

Güneş kreminden en iyi etkiyi almak için cilt tipine uygun en iyi güneş kremlerini kullanmalısın. Cildin parlamaya müsait ve yağlıysa, parlama kontrolü yapan ve cildinin doğal mat görünmesini sağlayan Vichy Capital Soleil Çok Yüksek Korumalı Matlaştırıcı Yüz Kremi SPF50+ tam senin cilt tipine göre! Formülündeki  yeşil kil ve probiyotik türevi Bifidus Özü, cildinde yağlı bir his bırakmaz, yapış yapış hissetmezsin. Güneş kremini sürdükten birkaç dakika sonra yüzünde kuru ve nemlenmiş bir bitiş görebilirsin. Fazla yağı emen yapısı sayesinde yağlı cildinde oluşan istenmeyen parlamalar son bulur, yüzün daha pürüzsüz görünür. Yağlı cildin için sivilce yapmayan güneş kremi arıyorsan Vichy Capital Soleil ile tanışmalısın. 

Editörün önerisi: Plaja giderken tüm vücuda uygulanan ve tuzlu, klorlu suda cildi nemlendirmeye yardımcı olan güneş kremlerini kullanmalısın. Vichy Capital Soleil Beach Protect SPF 50 + plajdaki kumların cildine yapışmasına engel olur, rüzgarın, klor ve deniz tuzunun cildinde hasar bırkamasını önler. Şehir için ve deniz kenarı için farklı güneş kremleri kullanarak daha etkili güneş koruması sağlayabilirsin. 

Seyahat boyu güneş kremlerini yanından ayırma

Seyahat boyu güneş kremlerini yanından ayırma

Gün içinde güneş kremini yenilemenin en pratik yolu yanında seyahat boyu güneş kremi taşımak. Güneşe çıkmadan 30 dakika önce güneş kremini bütün vücuduna uyguladın. Şimdi çanta mini boydaki seyahat boyu güneş kremini at ve 3 saatte bir güneş kremini dışarıda yenile. 

Vichy Capital Soleil Seyahat Boyu güneş kremini plaj çantana eklemeyi unutma. Hem yerden tasarruf edebilir hem de ihtiyacın olduğunda güneş kremini yenileyebilirsin. Tatile giderken seyahat boyu ürünlerden birkaç tane edinerek tatil boyunca rahat edebilirsin. Vichy güneş kremleri suya karşı dayanıklı fakat her güneş kremini mutlaka 2-3 saatte bir yenileyerek güneşin zararlı ışınlarından tam anlamıyla korunmalısın. 

Editörün önerisi: Lekeli cildin varsa senin güneş ışınlarına karşı ekstra korumalı olman gerekiyor. Koyu lekeleri olanlar için önerdiğimiz Vichy Capital Soleil Anti Dark Spots SPF 50+ güneş kremi, cildinde yeni leke oluşmasını önlüyor ve leke görünümlerini azaltıyor. İçeriğindeki Vichy Termal Suyu sayesinde cildini rahatlatıyor ve besliyor. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?