Güneş Kremini Nasıl Temizlemelisin?


Senin de bildiğin gibi, her gün güneş kremi kullanmanın önemini sık sık dile getiriyoruz. Yoksa hala her gün güneş kremi kullanmayanlar mı var? Cildine önem veren, cilt sağlığını korumak isteyen, erken yaşlanma belirtilerine, lekelere, cilt kusurlarına sahip olmamayı isteyen herkes, günlük olarak yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalı! Hatta havada güneşi görmediğimiz bulutlu günlerde bile güneş koruyucu kullanmamız şart.

Tabii sabah rutininde güneş kremini sürüp, makyajımızı yapıp evden çıksak da o gün evden hiç çıkmasak da hava kirliliği, tozlar, cilt yağları, parmaklarımızdan cildimize geçen kirler derken, cildimiz gün içinde birçok dış etkene maruz kalıyor. Bu nedenle de cildimizi temizlememiz, arındırmamız gerekiyor. Ancak güneş kremleri, su geçirmez yapıda oldukları için cildimizden temizlememiz zor olabiliyor. Ama hiç merak etme, biz onun da bir yolunu bulduk! Artık güneş kremi sürmemek için hiçbir mazeretin kalmadı! :)

Cildimizden Güneş Kremini Nasıl Temizleriz?

Cildimizden Güneş Kremini Nasıl Temizleriz?

Aslında “double cleanse” de denilen çift aşamalı yüz temizleme yöntemi, nemlendirici, makyaj bazı, güneş kremi veya makyaj gibi birden fazla ürün katmanı kullanan herkes için etkilidir. Çift aşamalı yüz temizliği, yalnızca cildimizin yüzeyindeki ürünleri değil, aynı zamanda gözeneklerimizden yağı, ölü deriyi ve kirleri de temizlememizi de sağlar.

Ayrıca çift aşamalı temizlik, geride güneş kremi kalıntısı kalmamasını sağlamanın en iyi yoludur. İkinci bir temizlik aynı zamanda gece uyguladığımız bakımların da cildimize iyice nüfuz etmesini ve en iyi etkiyi sağlamasının en iyi yoludur.

Şimdi, bu adımlara geçelim!

İlk Aşama: Derinlemesine Temizlik

İlk Aşama: Derinlemesine Temizlik

Fiziksel bir güneş kremini veya güneş kremi içeren makyaj gibi bir ürünü çıkarmak için, bu formülleri etkili bir şekilde parçalayan bir temizleyici kullanmak gerekir. Bu aşamada da kullanılacak ideal ürün bir yağ içeren temizleyicilerdir. Yağlı cilde sahip olanlar için yağ biraz korkutucu görünse de endişelenme; sen de bir temizleme yağından yararlanabilirsin ve bu, cildinin daha fazla sebum üretmesine neden olmaz.

Temizleyici bir yağ, ciltte zaten mevcut olan fazla yağı bağlar ve bu yağı, o gün yüzüne sürdüğün her şeyi temizler. Bu süreçte temizleme yağları cildimizin sağlıklı pH dengesini korur. Yağ, makyajı en etkili şekilde bozar, bu yüzden çoğu göz makyajı temizleyicisinde bulunur. Bizim favorimiz olan, Argan yağı içeren Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, suya dayanıklı, uzun süre kalıcı makyajı, ürünleri bile kolayca temizlememizi sağlıyor. Tek adımda makyajımızı temizliyor, cildimizi arındırıyor ve rahatlatıyor.

Eğer yağ içeren ürünleri kullanmak konusunda tereddüt ediyorsan da temizleme sütlerinden yararlanmanı öneririz. L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Sütü, kremsi yapısıyla makyajı ve ürünleri temizlerken cildi besliyor ve yumuşamasını sağlıyor. Çiçek özleriyle rahat ve ferah bir cilt için sen de bu ürünü tercih edebilirsin.

İkinci Aşama: Arındırma

İkinci Aşama: Arındırma

Cildini arındırmak için tercih ettiğin temizleyicileri kullanman gereken aşama ise 2. aşama. Köpük, jel, tonik formdaki ürünler arasından cilt tipine ve cilt ihtiyacına uygun ürünleri bu aşamada kullanabilirsin. Yani bu adımda cildimizi temizliyoruz ve yüzümüzde fazladan kalan ürün veya makyaj olmadığından emin oluyoruz. Biz bu aşamada, yepyeni ürünlerden olan Garnier Hyaluronik Aloe Yüz Yıkama Köpüğü’nden yardım alıyoruz. 

Pofuduk köpük dokusu ile cildimizi etkili şekilde temizliyor, cildimizin daha pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlıyor. Hyaluronik asit ve Aloe Vera içeren formülü ile fazla sebumu, kalıntı ve kirleri etkili bir şekilde temizleyerek cildimizi bakıma hazırlıyor.

Yüz yıkama köpüğü sonrasında ise geniş gözenek görünümünün düzelmesine yardımcı olmak için La Roche-Posay Effaclar Tonik uyguluyoruz. Özellikle pürüzlü, yağlı ciltlere etki eden bu tonikle gözeneklerimizin tıkanmasına engel oluyoruz. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!