Retinolü Cilt Bakımına Dahil Etmen İçin 6 Neden

Retinolü Cilt Bakımına Dahil Etmen İçin 6 Neden

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

“Neden retinol kullanmalıyım?” diye düşünüyorsan, işte retinolü cilt bakım rutinine dahil etmen için 6 iyi neden!

Yaşlanma karşıtı bakım dendiğinde akla ilk gelen içeriklerden olan retinol, son derece etkili ve işe yarayan bir A vitamini formu. Ciltte kırışıklık ve ince çizgiler dışında başka pek çok iyi etkisi olan retinolü, cilt bakım rutinine dahil etmen için 6 nedeni bir araya getirdik!

Kolajen üretimini destekler

Kolajen üretimini destekler

Cildin genç görünmesini sağlayan en önemli şey, cildimizde kendiliğinden bulunan kolajen. Cildin daha sıkı olmasını sağlayan kolajen, yeni hücreler üreterek cildin genç kalmasını sağlıyor. Maalesef ki zamanla üretimi azaldığı için de eksikliğini hissediyoruz.

Retinol, ciltte kolajen üretimini destekleyici bir etki yaratıyor. Böylece ciltteki ince çizgi ve kırışıklık görünümü azalıyor, cilt daha sıkı görünmeye başlıyor.

Hücre yenilenmesini artırır

Hücre yenilenmesini artırır

Retinolün esas görevi, ciltteki hücre yenilenmesini artırmak. Ölü hücrelerden arınarak yenilenen cilt çok daha genç, sıkı, elastik ve dolgun görünüyor. Düzenli olarak retinol kullandığında, cildindeki ince çizgi ve kırışıklıkların azaldığını gözlerinle görebilirsin.

Cilt tonunu ve dokusunu iyileştirir

Cilt tonunu ve dokusunu iyileştirir

Retinol kullanman için bir diğer harika sebep ise, yaşlanmayla birlikte cildinde meydana gelen renk eşitsizliği ve pürüzlü görünümü gidermesi olabilir. Hücre yenilenmesini hızlandırdığı için cildin eskiye oranla çok daha aydınlık, eşit tonda ve pürüzsüz görünecek.

Gözenekleri sıkılaştırır

Gözenekleri sıkılaştırır

Retinolün diğer bir harika özelliği ise gözenek görünümünü azaltması. Hücre yenilenmesini desteklerken, aynı zamanda çeşitli sebeplerle, özellikle de çevresel faktörler yüzünden genişleyen gözeneklerin daha sıkı ve normal boyutlarında görünmesine yardımcı oluyor.

Akne görünümünü iyileştirir

Akne görünümünü iyileştirir

Akne oluşumu, gözeneklerin tıkalı olmasıyla başlayan bir döngü. Eğer akne görünümü için bugüne kadar aradığın çözümü bulamadıysan, retinoller belki de senin için anahtar olabilir. Retinol cildi yenilediği ve gözenek görünümünü giderdiği için, akne oluşumunun önüne geçtiği de gözlemlenmiş.

Etkisi kanıtlanmış bir içerik

Etkisi kanıtlanmış bir içerik

Retinol’ün en iyi tarafı ise etkisinin klinik olarak kanıtlanmış olması. Bu ne anlama geliyor?: Retinol gerçekten de işe yarıyor. Yaşlanma belirtilerini azaltmak, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü gidermek ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için retinol serumlarını cilt bakım rutinine dahil edebilirsin.

Retinol serumu önerisi

Retinol serumu önerisi

Eğer yukarıda saydığımız tüm nedenler seni ikna ettiyse ve cilt bakım rutinine retinol serumu dahil etmeye karar verdiysen, çok severek kullandığımız ve etkisini gözlerimizle gördüğümüz retinol serumumuzu sana öneriyoruz: L'Oréal Paris Revitalift Saf Retinol Gece Serumu, ciltteki tüm kırışıklıklarda hatta derin kırışıklıklarda bile gözle görülür bir etkiye sahip.

%0,2 saf retinol içeren formülü, en derin kırışıklıklarda bile fark edilebilir bir şekilde işe yarıyor. Tek dikkat etmen gereken, bu retinol serumunu cilt bakım rutinine yavaş yavaş, alıştırarak dahil etmek ve gündüzleri güneş kremi kullanmayı unutmamak. L'Oréal Paris Revitalift Saf Retinol Gece Serumu hakkında merak ettiğin tüm detaylara bu makalemizden ulaşabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?