Yeni Yıl Kararları: Muhteşem Bir Yıl İçin Neler Yapmalısın?

Yeni Yıl Kararları: Muhteşem Bir Yıl İçin Neler Yapmalısın?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yeni yıl kararkalarımız ve 2021'in muhteşem bir yıl olması için uyguladığımız tüm tüyoları bir araya getirdik!

2020'in hepimiz için ne kadar zorlu geçtiği konusunda hemfikiriz değil mi? Tüm bir yılı daha çok evde geçirerek belki yapmayı sevdiğimiz şeylerden uzak kaldık, ama yeni yılda içimiz umutla dolu. Peki, 2021'in muhteşem bir yıl olması için neyi farklı yapacağız? Makyaj veya cilt bakım rutinimizde değişiklikler gerekiyor mu? Biliyoruz ki bu ufak değişikliklerin hayatımıza pozitif etkileri olacak ve biraz da olsa bizi mutlu edecek. Senin de hayatında birazcık bile olsa iyi bir şeylere yol açacak bu fikirleri, daha doğrusu “Yeni Yıl Kararlarımızı” seninle de paylaşmak istedik!

1. Yeni yıl, yeni sen!

Yeni Yıl Kararları: Muhteşem Bir Yıl İçin Neler Yapmalısın?_1

Her yılbaşına yeni kararlar alır ama bir süre sonra gevşer ve iplerin ucunu bırakırız. Bu yıl öyle olmasın, ilk kararımız bu olsun! Yeni yıl, yeni sen demek, eğer hayatında değiştirmek istediğin bir şeyler varsa, vazgeçmeden, kararlılıkla bu yenilikleri uygulamak ilk adımımız!

2. Bahane bulma!

yeni yıl kararları

Hepimiz bazen çok yorgun ve üşengeç olabiliyoruz, kabul. Fakat bu yıl, kendimize söz veriyoruz, makyajımızı temizlemeden yatağa girmek yok ve fırçalarımızı da her hafta yıkayacağız! Cilt bakımını aksatmadan uygulamak, her hafta maske yapmak cildinde çok şeyi değiştirecek. Artık üşengeçliğimize bahane bulmadan, yeni yılda cildimize ihtiyacı olan bakımı vereceğiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olacağız, sen de bize katılacak mısın?

Editörün Önerisi: Garnier Botanik serisi ile cildine tüm yıl boyunca ihtiyacı olan bakımı verebilirsin!

3. Kötü alışkanlıkları geride bırak

Yeni Yıl Kararları: Muhteşem Bir Yıl İçin Neler Yapmalısın?_2

Herkesin kötü alışkanlıkları vardır: Az su içmek, cildi nemlendirmemek, az uyumak, düzensiz beslenmek gibi şeylerden bahsediyoruz. Bunun gibi şeyler insanın kendine yapabileceği en büyük kötülüklerden. Etkisini de aynaya baktığımızda üzücü bir şekilde gördüğümüz için, bu yıl bu kötü alışkanlıklar rafa kalkıyor! Cildimizi bol bol nemlendiriyor, sağlıklı beslenmeye başlıyor ve haftada en az 2 kere de maske yapıyoruz!

4. Eski makyaj malzemelerinden kurtul!

eski makyaj malzemelerinden kurtul

İşte bu da, tam “Yeni yıl kararlarına” uyan bir madde: Geçtiğimiz yıl boyunca doya doya kullandığın, belki açtığın ama elinin gitmediği ürünlerden kurtulmak için şimdi en doğru zaman! Son kullanma tarihleri geçmiş ürünleri ayır, kullanmadıklarınla vedalaş ve makyaj masanda yer aç!

Editörün Önerisi: Dener denemez çok seveceğin, mutlaka çantanda olması gereken harika bir maskara önerimiz var:

L'Oréal Paris Air Volume Mega Maskara

, kirpiklere mega hacim verirken, havayla aktifleşen formülü sayesinde kirpiklerin hafif olmasını sağlıyor. Eğer bu yıl iyi bir maskara arayışındaysan, mutlaka denemelisin!


5. Organize ol!

Yeni Yıl Kararları: Muhteşem Bir Yıl İçin Neler Yapmalısın?_4

Düzenli ve toplu olmak belki de insanın en içini rahatlatan şeylerden biri. Bize sorarsan masamız ne kadar dağınık olursa aklımız da o kadar karışık oluyor. Sen de yeni yılda temiz bir sayfa aç ve hem makyaj çantana hem de makyaj masana yeni bir düzen getir. Bizim makyaj masamızı nasıl organize ettiğimizi öğrenmek için makalemize göz atmayı unutma!

6. Fazla makyajdan vazgeç, doğala adım at

doğal makyaj

Fazla makyaj yapmak her zaman güzel olacağımızın garantisi değil. Aksine abartılı uygulamalar çoğunlukla kötü görünmemize sebep olabiliyor. Doğru cilt bakımı ve direkt kusurlara yönelik ufak uygulamalarla aslında çok daha güzel ve doğal görüneceğini unutma. Fazla makyaj yapmak, artık geçen senede kalsın!

Editörün Önerisi: Verdikleri doğal etkiye bayıldığımız birkaç ürün öneriyoruz: Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless fondöten, L’Oréal Paris True Match kapatıcı, Lancome Monsieur Big maskara…Bu ürünleri 2021’de mutlaka denemelisin!

7. Cilt bakımı ve makyajı aynı anda yap

cilt bakımı ve makyaj aynı anda

Artık devir, cilt bakımı ve makyajı aynı anda yapma devri. Cilde bakım yapan makyaj malzemeleri kullanarak hem kusurlarını gizleyebilir hem de cildinin zamanla çok daha pürüzsüz, sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsin.

Editörün Önerisi: Göz çevrende ince çizgiler ve renk eşitsizliklerinden şikayetçiysen sana harika bir kapatıcı önerimiz var! L'Oréal Paris True Match Göz Kremi İçeren Kapatıcı 2'si 1 Arada, hem göz altı morluklarını gizliyor, hem de %0,5 hyaluronik asit içeren formülüyle göz çevresini nemlendirerek, ince çizgilerin azalmasını, daha eşit tonda ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

8. Güneş koruyucunun önemi

güneş koruyucu kullanmak

Bronzlaşmayı hepimiz seviyoruz ama güneş ışınlarının fazlasının da cilt için ne kadar zararlı olduğu bir gerçek. Bu yıl kullandığın nemlendiricilerin, makyaj bazlarının ve ten ürünlerinin içinde SPF olmasına ekstra dikkat et. Gereğinden önce yaşlanmış ve lekeli bir cilt yerine, sağlıklı ve canlı bir cilt için bu adım gerçekten önemli!

Editörün Önerisi: SPF içeren, cildinin sağlıkla ışıldamasını ve kusursuz görünmesini sağlayan YSL Beauty Touche Eclat Le Teint Fondöteni ten makyajında tercih edebilirsin. Cilde bakım yapan formülü sayesinde kusurlarını gizleyebilir, hem de cildini SPF 22 ile güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsin.

9. Kendine vakit ayır!

Yeni Yıl Kararları: Muhteşem Bir Yıl İçin Neler Yapmalısın?_8

Bize sorarsan, makyaj yaptığımız süre bizim için bir terapi gibi. Uzun uzun uğraşmayı çok seviyor, kendimize özen gösterdiğimizi hissediyoruz. Zaten sen de biliyorsun ki, aceleye getirilmiş makyajlar her zaman iyi sonuç vermiyor. Bu yeni yılda kendine vakit ayır, bırak makyajın yarım saat sürsün ama sonuç güzel olsun. Makyaj yaparken güzel bir müzik aç, sonrasında da arkadaşlarınla güzel bir yemek ye, sinemaya git. Bunlar hep insanın ruhuna güzel gelen şeyler :) Bu yıl kendine bol bol vakit ayır!

10. Öğrenmenin sınırı yok, bu yıl daha çok öğren!

Yeni Yıl Kararları: Muhteşem Bir Yıl İçin Neler Yapmalısın?_9

Her konuda olduğu gibi, makyaj hakkında da öğrenmenin sınırı yok! İster makyaj yapmaya yeni başlamış ol, istersen de bir makyaj gurusu, her zaman öğrenecek yeni bir şeyler var. Yeni yılda yeniliklere, yeni bilgilere açık ol ve senin için doğru olanı hemen hayatında uygula, ha bu arada bizi de takip etmeyi unutma :)

Yeni yılda sen de bizimle birlikte yeni bir sayfa açmak istersen, bu kararları bir kenara mutlaka not et ve yeni yılda “yeni bir sen” için aşağıda önerdiğimiz ürünleri bir incele. Hatta saçlarınla ilgili yeni kararlara ihtiyacın varsa, saçsırları.com'un Yeni Yıl Kararlarına da mutlaka bir göz at. Bu ufak kararların hayatında ne kadar çok değişikliğe yol açacağını göz ardı etme! Şimdiden mutlu yıllar, umarız bu yıl senin için muhteşem geçer!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?