Hyaluronik Asit İçeren Göz Kremini Deniyoruz!


Hyaluronik asit içeren, göz çevresindeki kırışıklıkları azaltan ve dolgun görünüm veren göz kremini deniyoruz!

Göz çevresi, cildin diğer kısımlarına oranla çok daha hassas bir yapıya sahip. Bu yüzden de ilk yaşlanma belirtileri olan ince çizgiler ve kırışıklıkları göz çevresinde ortaya çıkıyor. Kuruluk ve zamanla gerçekleşen kolajen kaybı ile göz çevresindeki dolgunluk azalıyor, renk eşitsizlikleri, koyu halkalar ve göz altı torbaları ortaya çıkıyor. Göz çevresini iyi bir şekilde nemlendirerek daha dolgun bir görünüm elde etmek mümkün. Bu yazımızda hyaluronik asit içeren La Roche Posay Hyalu B5 Eyes yorumlarımızı seninle paylaşıyoruz.

La Roche Posay Hyalu B5 Eyes Göz Kremi

La Roche Posay Hyalu B5 Eyes Göz Kremi

Hyaluronik asit, ciltteki yaşlanma belirtileri konusunda en etkili içeriklerin başında geliyor. Dolgunluğunu kaybeden ciltte oluşan ince çizgiler, hyaluronik asitin cildin alt katmanlarına inerek dolgunluk verme etkisi sayesinde azalıyor. Bir hyaluronik asit molekülünün, kendi ağırlığının 1000 katı kadar su molekülü taşıma özelliği bulunuyor, bu sayede de cilde dolgunluk veriyor. Bu durum, hyaluronik asit moleküllerinin büyüklüğüne göre de oldukça değişiklik gösteriyor. Büyük moleküllü hyaluronik asit molekülleri, cildin üst katmanı olan epidermise etki ederek pürüzsüzleştirme, mikro hyaluronik asit moleküllerinin de dermiş tabakasına kadar inerek dolgunluk verme ve kırışıklık azaltma özelliği bulunuyor.

Göz çevresindeki ince çizgileri, kaz ayağı kırışıklıklarını azaltmak, renk eşitsizliklerini ve göz altı torbalarının görünümünü azaltmak için hyaluronik asit içeren göz kremleri kullanmak, gözle görülür sonuçlar verebiliyor. La Roche Posay’in Hyalu B5 Eyes göz kremi, formülündeki iki çeşit saf hyaluronik asit ve B5 vitamini ile göz çevresindeki tüm bu problemleri azaltma konusunda son derece etkili.

La Roche Posay Hyalu B5 Eyes Göz Kremi’nin Özellikleri

La Roche Posay Hyalu B5 Eyes Göz Kremi’nin Özellikleri

La Roche Posay Hyalu B5 Eyes, yüksek ve mikro olmak üzere iki çeşit saf hyaluronik asit içeren bir formüle sahip. Bu sayede hassas göz çevresinde, alt katmanlara kadar inerek cildi dolgunlaştırma, cilt tonunu eşitleme ve ince çizgi görünümünü azaltma özelliğine sahip.

Ayrıca, formülündeki B5 vitamini cilt bariyerini güçlendirerek göz çevresinin onarılmasına ve yatışmasına yardımcı oluyor. La Roche Posay Hyalu B5 Eyes kullananlar, göz çevrelerinin daha eşitlenmiş, nemlenmiş ve ince çizgilerinin azalmış olduğunu söylüyorlar. Bu hyaluronik asit içeren göz kremini düzenli olarak kullandığında, 4 hafta sonunda göz altı torbalarının azaldığını da görebilirsin.

*Kişisel değerlendirme, 60 kadın
**Klinik çalışma, 42 kadın, günde 2 kez kullanım

La Roche Posay Hyalu B5 Eyes Nasıl Kullanılır?

La Roche Posay Hyalu B5 Eyes Nasıl Kullanılır?

Göz çevrendeki ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak, renk eşitsizliklerini gidermek ve daha dolgun bir görünüm elde etmek için La Roche Posay Hyalu B5 Eyes’ı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere uygulayabilirsin.

Göz kremini uygularken, yüzük parmağınla tampon hareketlerle masaj yapabilirsin. Böylece göz çevrendeki kan akışını hızlandırarak, kremin daha etkili olmasını sağlayabilirsin. Cildinin bütününde hyaluronik asit ve B5 vitaminin bu dolgunlaştırma ve gençleştirme etkisini görmek için bu göz kremini Hyalu B5 serum ile birlikte kullanabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!