C Vitaminin Saça Faydaları Nelerdir? C Vitamini ile Saç Açma Nasıl Yapılır?


Saçlarımızın her daim güzel ve sağlıklı görünmesi için saçların beslenmesi gerektiğini artık biliyoruz. Saçlarımızın beslenmesini sağlayan en önemli içeriklerden birini de vitaminler oluşturuyor. Özellikle de C vitaminin etkisi yadsınamayacak bir gerçek. C vitaminin saça faydalarının yanı sıra bir özelliği daha var ki o da saç açmada kullanılıyor olması. Biz de sacsirlari.com editörleri olarak bu vitamininin işlevlerini yakından inceleyelim istedik. Bu makalede seninle öyle bilgiler paylaşacağız ki C vitaminine olan tüm bakış açın değişecek. Hazırsan, başlıyoruz!

C Vitamininin Saça Faydaları Nelerdir?

C Vitamininin Saça Faydaları Nelerdir?

Saç sağlığında etkili vitaminlerden biri olan C vitamini ampul saça faydalarını aşağıda senin için listeledik:

1-     Saçların Güçlenmesini Destekler: C vitamini, saçların daha güçlü ve sağlıklı görünmesini destekleyen bir vitamindir. Saçların gürleşmesine destek olurken, dökülmelerin önüne geçer.

2-     Saç Uzamasını Destekler: C vitamini, saç uzamasında da destekleyicidir. Saç sağlığına katkıda bulunması ve dökülmelerin önüne geçmesi ile saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

Editörün önerisi: Uzun saçlarına etkili bir bakım uygulaman önemli. Saçlarının sağlıkla uzaması için onu yıpranma ve kırıklara karşı koruyabilmelisin. Önerimiz ise Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı. Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler ile zenginleştirilen formülü sayesinde saçlarımızı derinlemesine besleyen bu şampuan, saçlarımızı yıpranmalara karşı besliyor, onarıyor ve güçlendiriyor. Uzun saçlarını, kuaföre gidip kırıklarını aldırma derdinden kurtaran bu şampuanı ve seride yer alan diğer ürünleri mutlaka incelemelisin. Sonrasında bize teşekkür edeceksin.


3-     Saç Kırıklarının Oluşmasını Engeller: Bu vitamin ile saçları güçlendirmek ve yeniden yapılandırmak mümkündür. O nedenle saç kırıklarının onarılmasını sağlamak istiyorsan C vitamininden faydalanabilirsin.

Editörün önerisi: Biliyoruz ki saçlar en çok da ısılı işlemleri gördüğünde yıpranma ve kırıklar kendini belli ediyor. Bunun önüne geçebilmek adına saçlarında koruyucu bakım ürünleri kullanabilirsin. Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem, sana bu noktada yardımcı olabilir. İçerisinde 6 farklı değerli çiçek yağları bulunan ve bu sayede saçları besleyen ve yıpranmalara karşı koruyan bu krem, saçların parlak ve yumuşacık olmasını sağlıyor. Şekillendirme aşamasında saçları 230° ısıya kadar koruyan bu krem, saçların kolay şekillenmesinde de öncü bir rol üstleniyor. Muhteşem kokusu karşısında kayıtsız kalamayacağın bu krem ile sen de saçlarını koruyabilirsin.

4-     Saçları Parlatır: C vitamini cansız ve mat görünen saçlar için de etkilidir. Besleyicilik etkisi ile saçların parlak ve sağlıklı görünmesine destekler. Ayrıca sahip olduğu nem sayesinde, saçların çok daha kolay şekil almasına yardımcı olur.

5-     Kepeği Önler: C vitamini saç derisinin yenilenmesini sağlayan harika bir özelliği bulunur. Saç derisine nüfuz ederek, saç köklerinin temizlenmesini sağlar. Bu sayede saç derisinde yer alan kepek oluşumunun önüne geçilmiş olur.

C Vitamini ile Saç Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

C Vitamini ile Saç Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

C vitamininin saça faydalı etkilerinden biri de saç açmada kullanılıyor olması. Boyalı saçların akmasını veya doğal saç renginin 2 tona kadar açılması için C vitaminini nasıl kullanılabileceğini aşağıda bulabilirsin:

·       Öncelikle, C vitamini kapsül ya da ampullerinden satın alarak işe başlamalısın. Bu kapsülleri eczanelerde bulabilirsin.

·       Ardından saç uzunluğuna göre 4 ya da 10 adet olacak şekilde vitamin kapsüllerinden alıp ezmelisin.

·       Ezdiğin vitaminleri, devamlı kullandığın şampuanından ekleme yaparak macun kıvamına getirmelisin.

·       Macun kıvamındaki karışımı nemli saçlarına uygulamalı ve bone ile sararak 1 saat saçında bekletmelisin.

·       1 saatin ardından saçlarını yıkadığında saç renginin yarım ton kadar açıldığını göreceksin.

Saç renginin daha fazla açılmasını istiyor ya da boyalı saçlarının akmasını istiyorsan işlemi her hafta 1 kez olacak şekilde düzenli uygulamaya devam edebilirsin. Etkili sonuç için işlemi minimum 1 ay düzenli uygulaman gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Diğer taraftan, saç vitamini ile saç açma işleminin cildine zarar verebileceğini de unutma. Her ne kadar vitamin kullanımı vücut sağlığı açısından faydalı olsa da bu tip işlemler, cilde uygulandığında alerjik reaksiyona neden olabiliyor. İstenmeyen durumlarla karşılaşmamak adına, saç açma işlemin için bir kuaförden yardım almanı ya da saç açma etkisi bulunan markalı içerikleri kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Editörün önerisi: Saçlarında doğal sarılara yer vermek istiyorsan L’oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel’den faydalanabilirsin. İster güneş ışığının etkisi istersen de fön makinesi yardımı ile saçlarında doğal sarı tonlarını elde edebileceğin bu renk açıcı jelin etkisine bayılacağını düşünüyoruz. Üstelik saçlarını kademeli olarak ve tamamen kontrollü şekilde açmana yardımcı olan ürün, amonyak içermeyen bir formüle sahip. Ayrıca içerisindeki Hindistan cevizi yağı sayesinde saçları açarken, yumuşak ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

Bizim özellikle de yaz aylarındayken, sahilde kullanmayı tercih ettiğimiz ve kumsalda güneşin etkisiyle harika bir sarı ışıltılara sahip olduğumuz bu jeli mutlaka denemelisin.


Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral ile Parlak Saçlara Kavuş!

Saç rengini açmak yerine doğal saç tonları sunan boyalara ne dersin? Bizim favorimiz Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral rengi. Saçlarda doğal bir ton yakalamamıza yardımcı olan bu boya, besleyicilik özelliği ile de dikkat çekiyor. İçerisinde besleyici zeytin, avokado, karite yağları içeren bu saç boyası saçlarımızı derinlemesine besliyor, pürüzsüzleştiriyor ve saç yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturuyor. Böylece istediğimiz doğal tonlara kavuşurken, saçlarımız yıpranmalara karşı da korunmuş oluyor. 7.1 Küllü Kumral ise saçlarında hafif ışıltılar görmek isteyenler için harika bir seçenek olacaktır, bizden söylemesi!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!