Çok Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Önerileri

Çok Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kuruluk sorununu anca bizim gibi çok kuru cilde sahip olanlar anlar. Çok kuru cilt görünümü cildin olduğundan daha yorgun ve mat görünmesine neden olabiliyor. Ciltteki ince çizgiler belirginleşiyor ve fondöten, allık gibi makyaj malzemeleri ince çizgilere dolarak cildin kusursuz görünümüne gölge düşürüyor. Çok kuru ciltler için nemlendirici arayışında olanlara güzel haber. Cildimveben editörleri, çok kuru ciltlerde görülen gerginlik, kaşıntı, kızarıklık ve hassasiyet hissini azaltacak ve en önemlisi, cildini derinlemesine nemlendirerek yatıştıracak krem önerileri ile karşındayız. 

Cildimiz neden çok kuruyor?

Cildimiz neden çok kuruyor?

Cildimizin çok kurumasının en önemli sebeplerinden biri cildi yeterince nemlendirmemek. Kullandığın nemlendiricinin yetersiz olması, cilt tipine uygun olmaması cildinde kuruluk yaratabilir. 

Cildimizin kurumasının sebeplerinden biri de mevsim geçişleri, aşırı klima veya ısıtıcıya maruz kalmak, yeteri kadar su tüketmemek gibi çevresel etkenler. Cildine iyi bakmak için sadece cilt bakımı yapmak yeterli olmayabilir. Sağlıklı beslenmek ve mevsim geçişlerinde cilt bariyerini güçlendirecek ürünler kullanmak cildinin çok kurumasının önüne geçebilir. Sadece dönemsel değil, genel olarak cildinin çok kuru olduğunu düşünüyorsan mutlaka cildini derinlemesine nemlendirecek onarıcı kremleri cilt bakım rutinine eklemelisin. Düzenli olarak kuru ciltler için nemlendirici kullanmak cildinin nem dengesinin ayarlanmasına yardımcı olacak. 

Çok kuru ciltler için bakım önerisi

Çok kuru ciltler için bakım önerisi

Çok kuru cildinden şikayetçi olanlar cilt nemlendirme ve temizleme ürünlerini gözden geçirmeliler. Cildindeki kuruluk sorununu en aza indirmek için cildi daha fazla kurutan cilt temizleme ürünlerini ve sabunları bırakmalısın. Cildini yağ içerikli temizleme jelleriyle temizleyerek kurumasını engelleyebilirsin. 

Çok kuru ciltler için önerdiğimiz yıkama jellerinin başında La Roche Posay Lipikar Cleansing Oil geliyor. Banyoda veya sabahları yüz temizliği için kullanabileceğin bu yüz yıkama jeli, lipid yenilenmesini sağlamaya yardımcı oluyor ve çok kuru ciltlerde oluşan kaşıntı hissinin yatışmasını sağlıyor. Aqua Posae Filiformis, Niacinamide ve Shea Yağı içeren formülü sayesinde cildi kurutmaz, tam tersi cildin nemlenmesini ve daha aydınlık görünmesini destekler. Banyodan sonra veya cildini temizledikten sonra ortaya çıkan kuruluk ve gerginlik hissinin azalmasında etkili olan bu yüz yıkama jelini bakım rutinine eklemelisin. Tabii yıkama jeliyle birlikte soğuk suyla yüzünü yıkamak ve buhardan uzak durmak da cildinin ihtiyacı olan nemi sağlamasına yardımcı olacak. 

Çok kuru ciltler için nemlendirici önerisi

Çok kuru ciltler için nemlendirici önerisi

Bugüne kadar bize çok sorduğun 'o' soruyu yanıtlıyoruz. Çok kuru cildine iyi gelecek en iyi nemlendirici önerisi isteyenleri buraya alalım. La Roche Posay Lipikar Lait, yüzünü ve vücudunu nemlendirmek için en ideal nemlendiricilerden biri! Hassas ve kuru ciltlerin kullanımına uygun olan Lipikar Lait Onarıcı Süt, cildini derinlemesine nemlendiriyor. Shea yağı, niacinamide, yatıştırıcı ve koruyucu özellikleri ile bilinen La Roche-Posay Termal Suyu içeren bu nemlendirici, cildindeki çok kuru bölgeleri onararak cildinin rahatlamasını ve beslenmesini sağlayacak. 

Eğer çok kuru cildin, atopiye eğilim gösterebiliyorsa Lipikar Baume AP+ M nemlendirici kullanmanı öneririz. Cildinde kızarıklık, kaşıntı ve pul pul dökülme hissediyorsan Lipikar Baume AP+ M cildini derinlemesine nemlendirerek yatışmasını sağlayacak. Kuruluk kaynaklı meydana gelen kaşıntı hissini azaltmayı başarabilen bu nemlendirici krem, her evin olmazsa olmaz nemlendiricilerinden biri olmalı. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?