Nemlendirici Krem Kullanmanın 5 Nedeni

Nemlendirici Krem Kullanmanın 5 Nedeni

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kusursuz cilt bakımı için cildini en iyi şekilde nemlendirmek çok önemli. Peki, cildini neden nemlendirmelisin? Nemlendirici ne işe yarıyor?

Yüz nemlendirici kremleri ve en iyi nemlendirici kremleri yakından inceleyelim. Nemlendirici kullanmak şart mı? Cildinin verdiği sinyalleri takip ederek cildinin ihtiyaçlarını anlamalısın. Nemlendiricinin ne işe yaradığını ve neden mutlaka her gün nemlendirici kullanman gerektiğini makalenin devamından öğrenebilirsin. 

Kuru Cilt Yapısından Kurtulmak İçin

Kuru Cilt Yapısından Kurtulmak İçin

Düzenli sıvı tüketmemek, fazla UV ışığına maruz kalmak ve hava kirliliğinin olduğu bir yerde yaşamak cildinin nemsiz kalması için yeterli! Nemsiz kalan cilt zaman zaman kendini dengelemek için aşırı sebum üretir. Bu da cildinde yağlanma ve parlamaya sebep olur. 

Cildinin nemsiz olduğu dönemlerde CeraVe Nemlendirici Yüz Kremi'ni cildine uygulayarak ihtiyacı olan nemi sağlayabilirsin. Normal ve kurumaya eğilimli olan ciltlere uygun olan CeraVe Nemlendiricisi Krem, cildini derinlemesine nemlendirerek parlamayı kontrol altına alıyor ve cildini ferahlatıyor. Cildinin nemsiz kaldığı dönemleri telafi etmek için en iyi nemlendirici kremlerden biri olan CeraVe nemlendirinin formülündeki 3 temel seramid, niasinamid (Vitamin B3) ve hyalüronik asitten destek almalısın. Kuru ciltler için nemlendirici krem arayışındaysan bu değerli içeriklere göz atmalısın! 

Cilt Hassasiyetinin Önüne Geçmek İçin

Cilt Hassasiyetinin Önüne Geçmek İçin

Herkesin nemlendirici sürme rutinleri vardır, evet. Fakat bazı durumlarda bu rutin zaman dilimlerinin dışına çıkarak cildini rahatlatmalı ve yatıştırmalısın. Cildin hassaslaştığı, kaşındığı veya pul pul dökülmeye başladığı zamanlarda nemlendirci krem sürerek cildini ferahlat. 

Hassas ciltlere uyumlu olan CeraVe yüz kremi, ihtiyacın olduğu her an uygulamak için uygun. Cildini sinek ısırdı ve aşırı kaşınıyor... CeraVe krem sürerek cildini yatıştırabilir ve kaşıntı hissini kontrol altına alabilirsin. CeraVe Krem'in kontrollü salınım teknolojisi sayesinde yoğun nemlendirici krem etkisini hızlıca yitirmez, gün boyunca cildini nemli ve canlı hissetmeye devam edersin. 

Nemlendirici kullanmak şart mı? Bize en çok sorulan sorulardan biri de budur. Cildim çok hassas veya yağlı, nemlendirici kullanmazsanız ne olur? Her cilt tipinin nemlendirici kreme ihtiyacı vardır. Nemlendirici kullanmak her yüz için çok önemlidir. Vücut nemlendirici krem ve yüz nemlendirici kremi günlük olarak kullanmanı öneririz. Aksi takdirde cilt problemleri oluşmaya başlayabilir, cildin aşırı kuruluk veya aşırı yağlanma yapabilir.

Kırışıklıkların Önüne Geçmek İçin

Kırışıklıkların Önüne Geçmek İçin

Nemlendirici ne işe yarıyor? Nemlendirici sadece cildi yenilemekle kalmıyor aynı zamanda ince kırışıkların azalmasını da sağlıyor. Nasıl mı? Geceleri biz uyurken cildimiz yenilenir ve yeni hücre oluşumu desteklenir. Bu nedenle geceleri uyumadan önce cildi nemlendirmek ve cilt bakım kremi sürmek çok önemli! 

CeraVe nemlendirici kremi, uyumadan önce yüzüne sürerek cildinin beslenmesini ve derinlemesine nemlenmesini sağlamalısın. Böylece sen uyurken cildin sağlıklı bir şekilde kendini yenilemeye devam eder ve cilt bakımında tüm fonksiyonlarını yerine getirir. CeraVe nemlendiricinin en güzel tarafı ise komedojenik olmadığı için gözeneklere dolmaz, cilt kusurlarına yol açmaz. 

Cilt Bariyerinin Sürekli Yenilenmesini Sağlamak İçin

Cilt Bariyerinin Sürekli Yenilenmesini Sağlamak İçin

Cildin nem eksikliği ve kuruluk problemi varsa ince çizgiler kaçınılmaz hale gelebilir. Bunun önüne geçmek için cildini dolgunlaştıran nemlendirici kullanmanı öneririz. İçeriğinde Hyaluronik Asit olan nemlendirici kremler, cildinin elastikiyetini destekler, deri altındaki nem oranını arttırırlar. 

İnce kırışıkların meydana geldiğinde mutlaka kullanmanı önerdiğimiz nemlendiricilerin başında CeraVe yüz nemlendiricisi geliyor. Formülündeki Hyaluronik asit cildini nemlendirir, 3 temel seramid, niasinamid (Vitamin B3) de cildin koruyucu bariyerini güçlendirerek çevresel faktörlere karşı cildini hazırlar. Nemlendirici yüz kremini yüzüne ve boynuna düzenli uyguladığında cildinin daha dolgun göründüğünü fark edeceksin. 

Her gün nemlendirici sürülür mü? Evet, nemlendiricini her gün temiz cildine sabah akşam uygulamalısın.

Oluşabilecek Cilt Problemlerini Engellemek İçin

Nemlendirici krem kullanmak cildindeki potansiyel cilt sorunlarının engellenmesine yardımcı olabilir. Cildin aşırı kuruma ve aşırı yağlanma eğilimindeyse bu gibi cilt tiplerinde cilt sorunları daha çok görülebiliyor. Cilt tipine uygun nemlendirici kullanmadığında yüzde dökülme, aşırı kuruluk, gerginlik veya tam tersi yüzde yağlanma olabilir. 

CeraVe Nemlendirici Yüz Kremi, her cilt tipine uygun en iyi nemlendiricilerden biridir. Cildini yoğun bir şekilde nemlendirirken ağır bir his bırakmaz. Yüzünü yağlandırmaz ve istenmeyen parlamaya sebep olmaz. Düzenli olarak CeraVe kremi kullandığında cildinin daha sağlıklı göründüğünü fark edersin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?